Skocz do zawartości

Zdjęcie

Informatyka vs informatyka stosowana

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 marcin_gc

marcin_gc

Początkujący

• Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 2011.04.22, 20:06

Może ktoś z obecnych tutaj studiuje na tych kierunkach? Czym się różni kierunek informatyka od kierunku informatyka stosowana?

#2 Pol

Pol

Adept

• Wtyczkopisarz
  • 380 postów

Napisano 2011.05.02, 15:31

Z tego co się orientuję na informatyce główny nacisk kładzie się na algorytmikę(analizy itp)(mat-fiz) a informatyka stosowana dodatkowo posiada przedmioty praktyczne( rysunki techniczne, więcej programowania, inżynieria opr.). Czyli jednym słowem inf. stosowana to więcej zajęć praktycznych.

#3 stivo

stivo

mgr inż.

• Moderator
  • 2184 postów

Napisano 2011.05.02, 16:36

Nie zgodziłbym się ze zdaniem Pola. Ja niedawno skończyłem informatykę i mogę powiedzieć, że u mnie nacisk na programowanie był całkiem duży (sporo programowanie w C++, Matlabie, trochę w PHP), a i inżynieria oprogramowania też była. Analizy matematycznej czy algebry liniowej było trochę, ale nie powiedziałbym, że przeważały nad resztą programu. Generalnie była to ogólnokształcąca informatyka - z każdej jej strony po trochę.
I wszystko zapewne też od uczelni, bo mimo, że główny program dla wszystkich jest taki sam, to na dwóch uczelniach informatyka może się różnić.

#4 kr2ysiek

kr2ysiek

• Pomocnik
  • 1501 postów

Napisano 2011.05.03, 01:26

Ogólny program informatyki jest ten sam. Jednak są różnice między studiami inżynierskimi i licencjackimi. Też mogą być przedmioty wydziałowe, ja np. mam w pierwszym roku obowiązkową nawigację (Wydział Nawigacji i Uzbrojenia okrętowego).

#5 StabiL

StabiL

Adept

• Dekorator
  • 389 postów

Napisano 2011.06.01, 00:25

Powiem Ci jak to u mnie wyglądało. Na zwykłym kierunku informatyka uczysz się może i głupot, ale jest dużo programowania takiego typowego i praktycznego. Natomiast informatyka stosowana, przynajmniej taka specjalnośc polegała na tym, że miałem... delphi, matlaba i jakies algorytmy. Jak się interesujesz webmasterką ablo pisaniem konrketnie programów użytkowcyh to trzaa iśc na informatyke. Cała specjalnośc informatyki stosowanej miała coś związanego ze statystyką lub też matematyką, tzn.. trzeba było napisac program w delphi jednakże, wiekszym problemem było wyliczenie x z równania metąda bisekcji, newtona, a co z tym idzie policzenie pochodnych na komputerze... ;P
Tak to widze;p

Rere kum kum . . .
-----------------------

#6 marcin_gc

marcin_gc

Początkujący

• Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 2011.06.06, 11:34

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1