Skocz do zawartości


Zdjęcie

Safe Switch Off


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Qrix

Qrix

    Adept

  • Wtyczkopisarz
  • 361 postów

Napisano 2011.04.26, 18:31

Safe Switch Off 0.1.2.63


Dołączona grafika


Data wysłania: 11.09.2012
Data aktualizacji: 26.09.2012

Wtyczka powstała w czasie gdy na linii AQQ <--> serwer AQQ.eu istniał problem niewylogowywania użytkownika w momencie zerwania połączenia. Taki problem dziś (chyba) już nie istnieje, aczkolwiek może zdarzać się w przypadku innych serwerów XMPP (Facebook Chat lub GTalk choćby).

Wtyczka zapewnia poprawne wylogowanie kont w momencie kiedy komputer użytkownika przechodzi w stan hibernacji lub stanu wstrzymania. Szczególnie jest to przydatne kiedy posiadamy laptopa, który przy niskim stanie naładowania baterii sam przełącza się w stan hibernacji.

Safe Switch Off pozwala na ustalenie opisu jaki ma zostać ustawiony podczas wylogowywania kont.

Do wtyki zainspirował mnie Artur Pacholec i mam nadzieję, że niebawem będę mógł pokazać w jaki sposób mnie zainspirował ;))


Zmiany w Safe Switch Off 0.1.2.63
  • +Ikona wtyczki
  • ~Poprawki w działaniu
  • ~Zmiana adresu aktualizacji

Pobierz plikLista zmian

Użytkownik Qrix edytował ten post 2012.09.26, 20:01

  • Beherit lubi to
Proszę o zgłaszanie błędów w moich wtyczkach na bugliście - po zgłoszeniu proszę o link do zgłoszenia wysłać na moje jabberowe konto qrix@aqq.eu - o błędach nie zgłaszanych na bugliście z reguły szybko zapominam ;)
Moje posty czyta Dołączona grafika

#2 KAmerOK

KAmerOK

    Plugs dev

  • Wtyczkopisarz
  • 865 postów

Napisano 2011.04.26, 22:29

Wtyczka się przyda dzięki nie przetestuję już dziś opcji drugiej akurat mam pełną baterie ale jak co to dam znać:)

AQQ: 2.x beta testy, Kompozycja: Standard, Wtyczki: TuneStatus,AQQ Streamer, Pogoda
PC: Athlon 64 X2 4400 2.3 GHz@2.77 GHz, GPU: Radeon HD6570, Ram: 5GB , HDD 1TB,
OS: Win8 x64
Notebook: CPU: Intel Core 2 Duo T5900 2.2 GHz, GPU: nVidia G102, Ram: 4GB, HDD: 1TB, OS: Win8 x64


#3 stivo

stivo

    mgr inż.

  • Moderator
  • 2185 postów

Napisano 2011.04.26, 22:50

Do rzeczy: Wtyczka przy przejściu w stan wstrzymania/hibernacji wylogowuje nas bezpiecznie ze wszystkich kont, dzięki czemu nie jesteśmy sztucznie zalogowani i widoczni dla innych i nie powinniśmy już tracić jakichkolwiek wiadomości. Po wybudzeniu komputera, komunikator połączy wszystkie konta.

A na jakie stany?

Za chwilę przejdzie chrzest bojowy przy hibernacji -> można obserwować mój opis (kto ma mnie na rosterze).

EDIT: w sumie działa. Sprawdziłem tylko w trybie Nic nie rób. Rano włączę ponownie i sprawdzę, jak zachowa się przywracanie statusu (i opisu?).

Użytkownik stivo edytował ten post 2011.04.26, 23:01


#4 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2011.04.28, 12:32

Przydała by się opcja by przy przechodzeniu w hibernację (i na odwrót) pobierany był aktualny opis - chyba, że przy niewypełnianiu pola zmiany opisu tak się dzieje właśnie ;>

#5 WiTuŚ

WiTuŚ

    AQQ Maniak

  • Przyjaciel
  • 2028 postów

Napisano 2011.04.28, 12:42

A w przypadku nagłego utracenia połączenia z internetem wtyczka także da radę wylogować? Bo sztuczne zalogowanie występuje i w tym przypadku.

EDIT: Ok, właśnie to sprawdziłem i nie działa to w ten sposób ;)

Użytkownik WiTuŚ edytował ten post 2011.04.28, 12:52


#6 Qrix

Qrix

    Adept

  • Wtyczkopisarz
  • 361 postów

Napisano 2011.04.28, 12:47

Przydała by się opcja by przy przechodzeniu w hibernację (i na odwrót) pobierany był aktualny opis - chyba, że przy niewypełnianiu pola zmiany opisu tak się dzieje właśnie ;>

gdy masz zaznaczoną opcję "Wymuś poprzedni stan", powinno działać bez względu na to jak masz ustawione pozostałe opcje ;)

A w przypadku nagłego utracenia połączenia z internetem wtyczka także da radę wylogować? Bo sztuczne zalogowanie występuje i w tym przypadku.

Chciałbym, ale przy braku połączenia z Internetem będzie problem z wysłaniem odpowiedniego pakietu przez Internet ;) więc nie da rady

Użytkownik Qrix edytował ten post 2011.04.28, 12:49

Proszę o zgłaszanie błędów w moich wtyczkach na bugliście - po zgłoszeniu proszę o link do zgłoszenia wysłać na moje jabberowe konto qrix@aqq.eu - o błędach nie zgłaszanych na bugliście z reguły szybko zapominam ;)
Moje posty czyta Dołączona grafika

#7 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2011.04.28, 12:57

Ale mi nie chodzi o to aby po powrocie ustawiał taki stan tylko w momencie przechodzenia w stan hibernacji :)

#8 Qrix

Qrix

    Adept

  • Wtyczkopisarz
  • 361 postów

Napisano 2011.04.28, 13:04

Odznaczasz opcję "Zmień opis" i... to wszystko ;)
  • Beherit lubi to
Proszę o zgłaszanie błędów w moich wtyczkach na bugliście - po zgłoszeniu proszę o link do zgłoszenia wysłać na moje jabberowe konto qrix@aqq.eu - o błędach nie zgłaszanych na bugliście z reguły szybko zapominam ;)
Moje posty czyta Dołączona grafika

#9 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2011.04.28, 16:42

Mam parę drobnych uwag dotyczących wtyczki, które nie nadają się na buglistę w sumie:
1. Nie można wyjść z formy ustawień za pomocą klawisza Esc.
2. Okno ustawień jest modalne przez co nie można nic innego robić w komunikatorze.
3. Ikonka formy ustawień jest w słabej rozdzielczości przez co przy przechodzeniu Alt+Tab brzydko to wygląda.
4. Jak wrócę na formę ustawień (np. teraz pisząc posta i przełączając się na okno) to znikają komponenty. Pokazują sie po najechaniu myszką.
5. Opcja tylko dla WinXP mogła by być wyłączona gdy tego systemu nie posiadamy (mogę Ci przesłać prockę na rozpoznawanie OS :P).
6. Zmieniam ustawienia, klikam na X, wchodzę znowu do ustawień a tutaj zmiany które wcześniej wprowadziłem a nie zatwierdziłem :P

Swoją drogą czemu ta opcja działa tylko pod XP? :)

#10 Qrix

Qrix

    Adept

  • Wtyczkopisarz
  • 361 postów

Napisano 2011.04.28, 17:00

1. dodam
2. nie jest modalne
3. poprawię
4. nie mam pojęcia jakim cudem, ale zerknę ;) to Win7?
5. prockę mam, ale celowo zostawiłem włączone, gdyż chciałbym aby ktoś z Vistą mógł sprawdzić działanie tej opcji przy słabej baterii. Według Microsoftu opcja ta działa tylko w Windowsach 2000, XP i 2003 (na Vistach niby też, ale Microsoft przeczy). Panowie stwierdzili, że co za różnica czy hibernujesz sam czy automatycznie przez słabą baterię w lapku skoro i tak efektem jest hibernacja...
6. niezatwierdzone zmiany nie zostaną zapisane, ale oczywiście nie powinno tak być ;) poprawi się ;)

dzięki za uwagi ;)

-- EDIT1:
4. To jakaś ciekawa przypadłość Delphi 2006... po naciśnięciu "Alt" będziesz tak miał w każdej mojej wtyczce zaraz po pierwszym wyświetleniu formy, przy każdym następnym nic takiego miejsca mieć nie będzie...

--EDIT2:
dla 5. znalazłem zamiennik - potrzebny tylko tester z laptopem...

Użytkownik Qrix edytował ten post 2011.04.28, 21:02

Proszę o zgłaszanie błędów w moich wtyczkach na bugliście - po zgłoszeniu proszę o link do zgłoszenia wysłać na moje jabberowe konto qrix@aqq.eu - o błędach nie zgłaszanych na bugliście z reguły szybko zapominam ;)
Moje posty czyta Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych