Skocz do zawartości


Wtyczka sip do AQQ


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Jesteś za ? (57 użytkowników oddało głos)

Jesteś za ?

  1. Głosowano tak (57 głosów [100.00%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 100.00%

  2. nie (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 Gość_Xanter_*

Gość_Xanter_*
  • Gość

Napisano 2011.05.27, 14:46

Mam taki pomysł,na zrobienie wtyczki sip do komunikatora AQQ,wtyczka taka na pewno by zadowoliła użytkowników GG którzy nie mogą prowadzić rozmów głosowych z użytkownikami GG w AQQ.W wtyczce wpisywalibyśmy dane do bramki voip ze strony konto.gadu-gadu.pl . Taki sam sposób na rozmowy głosowe z użytkownikami GG stosuje miranda.Testowałem na niej ten sposób i działa bardzo dobrze :) Chodzi mi o ten sposób w mirandzie : http://gadunews.pl/n...hp?readmore=353 i teraz pytanie da radę takie coś zrobić do AQQ ?? Wtedy aqq dzięki tej wtyczce byłoby drugim komunikatorem po mirandzie z pełną obsługą protokołu GG

#2 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2011.05.27, 15:14

Jeżeli się da to niech lepiej będzie to w samej wtyczce GG niżeli jako dodatkowy plugin.
  • wilk, muuz i ss9227 lubią to

#3 Deadmaster

Deadmaster

    Hellraiser

  • Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2011.05.27, 15:26

Jak najbardziej ZA! Jest to właściwie brak funkcjonalności :P I od razu może wideorozmowy ruszyć by sie udało. Jeśli nie w całym AQQ to może chociaż w GG (jest oddzielna propozycja).

#4 Qrix

Qrix

    Adept

  • Wtyczkopisarz
  • 361 postów

Napisano 2011.05.27, 21:11

Ja jednak bym widział to jako oddzielną wtyczkę. Protokół SIP jest samodzielnym protokołem Nie każdy chce mieć GG z tych, którzy chcą mieć SIP i na odwrót. Wtyczka GG mogłaby wywoływać jakąś funkcję z wtyczki SIPowej.
Tak btw. to na 99% była już taka propozycja ;)

Użytkownik Qrix edytował ten post 2011.05.27, 21:12

Proszę o zgłaszanie błędów w moich wtyczkach na bugliście - po zgłoszeniu proszę o link do zgłoszenia wysłać na moje jabberowe konto qrix@aqq.eu - o błędach nie zgłaszanych na bugliście z reguły szybko zapominam ;)
Moje posty czyta Dołączona grafika

#5 Gość_Xanter_*

Gość_Xanter_*
  • Gość

Napisano 2011.05.27, 21:18

Qrix : No były takie tematy ale w 2010 r.

I ja bym był za osobną wtyczką bo nie tylko GG obsługuje voip,są jeszcze inne programy obsługujące ten protokół :)

Użytkownik Xanter edytował ten post 2011.05.27, 21:20


#6 Gość_MałyUser_*

Gość_MałyUser_*
  • Gość

Napisano 2011.05.27, 22:07

Nie widzę żadnych przeszkód aby taką wtyczkę wykonać. Nawet powinno to być w samym AQQ ;)

#7 Matrix

Matrix

    Adept

  • Pomocnik
  • 367 postów

Napisano 2011.05.27, 22:35

O to doskonały pomysł, aby coś takiego stworzyć. Gadu gadu byłoby lepsze o tą opcję, myślę, że lepsza byłaby możliwość takiej wtyczki, ale to moje zdania. Może potem by ruszałyby sprawa wideokonferencji.

Użytkownik stivo edytował ten post 2011.05.27, 23:24
double msg

System: Win 10 Home Premium
Przeglądarka: IE zawsze najnowsza pod dany system, domyślna Firefox zawsze najnowsza,
AQQ: zawsze najnowsza beta lub wersja stabilna
Kompozycje: Standardowe zawsze najnowsze + Sense
Wtyczki: Standardowe + , Antyspam, AQQReboot,    korektor,   zawsze najnowsze.
http://i33.tinypic.com/335fgck.jpg


#8 Morpheus

Morpheus

    Weteran

  • Wtyczkopisarz
  • 712 postów

Napisano 2011.05.28, 20:52

Nie widzę żadnych przeszkód aby taką wtyczkę wykonać.

To czekamy! ;P

#9 Gość_Xanter_*

Gość_Xanter_*
  • Gość

Napisano 2011.05.28, 23:08

Jeśli OC by tego nie zrobił to prosiłbym aby jakiś wtyczkopisarz napisał taką wtyczkę,bo na 100 % przyda się każdemu :) Widać także po ankiecie że wiele ludzi takiej wtyczki potrzebuje :)

Użytkownik Xanter edytował ten post 2011.05.28, 23:09


#10 Boberros

Boberros

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 216 postów

Napisano 2011.05.29, 10:42

Dodatkowo wideorozmowy też.... Propozycja dodania kamery do AQQ wisi już od 2009 roku i nic!
MSN, ICQ to samo jak i wiele innych fajnych pomysłów. Ale na robienie głupiego menu do pokemoniastego fejsbooka to już jest czas.

Użytkownik Boberros edytował ten post 2011.05.29, 10:42

  • Aprimosis lubi to

#11 Killer

Killer

    Expert

  • Użytkownik
  • 1129 postów

Napisano 2011.05.29, 11:35

Pomysł zacny, jak dla mnie to dodatkowa propozycja w ramach obecnie rozwijanej wtyczki GGNetwork. Akurat komunikacji audio/video z Gadu Gadu to dość przydatna funkcja, a na pewno jedna z podstawowych.

Użytkownik Killer edytował ten post 2011.05.29, 11:35

  • Lord ByRad lubi to

Beta testy AQQ:

PC: AQQ (zawsze najnowsza beta), Edge, Windows 10 x64 | Kompozycja: GG11, Wtyczki: dostarczane z AQQ


#12 Loosa

Loosa

    Weteran

  • Użytkownik
  • 483 postów

Napisano 2011.05.29, 12:44

I myślicie, że zmienicie podejście OC do tego problemu? Propozycja od razu skazana na porażkę. Skoro rozmowy po głównym, otwartym protokole (które notabene i tak nie są zgodne z żadnym innym klientem, więc można było je zrobić jakkolwiek, byle by działały) są zrobione na odwal, nie ma co liczyć na ich wprowadzenie po zamkniętym proto, gdzie trzeba by wyśledzić pakiety, rozgryźć ich wartości etc. Jak podacie gotową implementację, najlepiej napisaną w delphi, to możemy zacząć rozmowę na temat wprowadzenia.
Reasumując, chciałbym wprowadzenia propozycji, ale nie mam złudzeń ;)
Own edit: Odnośnie zarzutów, które się zaraz pojawią, że może to przecież napisać ktoś inny, niż OC. Owszem, ale nikt nie dostosuje core programu do siebie, a proszenie każdorazowo o potrzebną notyfikację, czy dodanie czegoś do rdzenia - wątpię w cierpliwość potencjalnego autora wtyczki, kimkolwiek by on nie był.

Użytkownik Loosa edytował ten post 2011.05.29, 12:46

OS, IE, AQQ, Wtyczki, Kompozycja.


#13 karololszak

karololszak

    podróżnik w czasie

  • Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2011.05.29, 13:00

@Loosa: ale wprowadzenie SIP jest o wiele prostsze niż wprowadzenie "normalnych" rozmów głosowych w ramach GG... SIP jest opisany, posiada jakieś standardy - a rozmowy głosowe w GG to "czarna magia"; stąd pomysł na wykorzystanie 'tylnej furtki', czyli SIP do rozmów głosowych po GG...

A co do gotowca: klik...

Użytkownik karololszak edytował ten post 2011.05.29, 13:01


#14 Qrix

Qrix

    Adept

  • Wtyczkopisarz
  • 361 postów

Napisano 2011.05.29, 13:04

SIP nie jest zamkniętym protokołem. Mało tego - rozmowy głosowe w sieci GG są niezależne od protokołu GG, więc wciskanie tego na siłę do wtyczki GGNetwork jest bezsensowne (szczególnie, że ktoś może mieć ochotę podpięcie innego konta VoIP pod AQQ).



Istnieją implementacje w Delphi, niestety płatne (z szybkiego wyszukiwania, nie przyglądałem się szczególnie)
http://www.vclcompon...nents-info.html
http://www.sipcomponents.com/
http://www.astatech....roductGroupID=7

Tu źródła jakiegoś klienta do SIP na licencji GNU GPL
http://tothpaul.free...e-0.4.9-src.zip

//Edit
No i Karol mnie ubiegł ;)

Tak btw. rozmowy w sieci GG są realizowane w SIP również po stronie oryginalnego klienta. Wtyczka GG musiałaby tylko jakoś uzyskać dane do logowania lub user musiałby sam je wpisać na podstawie danych ze stron GG. To wszystko.

Użytkownik Qrix edytował ten post 2011.05.29, 13:06

Proszę o zgłaszanie błędów w moich wtyczkach na bugliście - po zgłoszeniu proszę o link do zgłoszenia wysłać na moje jabberowe konto qrix@aqq.eu - o błędach nie zgłaszanych na bugliście z reguły szybko zapominam ;)
Moje posty czyta Dołączona grafika

#15 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2011.05.29, 15:09

Szkoda, że poc C++ nic gotowego nie ma :(

#16 Boberros

Boberros

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 216 postów

Napisano 2011.05.30, 01:20

Czyli lipa?

#17 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2011.05.30, 08:10

Mi na pewno nie będzie się chciało tego robić :P

#18 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2011.05.30, 11:31

Na pewno wezmę ten temat pod uwagę. Być może kupiło by się jakiś gotowy komponent do obsługi SIP. Trzeba tylko znaleźć taki który działa dobrze...
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#19 tr0lit

tr0lit

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 69 postów

Napisano 2011.05.30, 14:55

Jeżeli SIP pojawi się w AQQ, będę Ci całował stopy! :) Miło widzieć jakieś chęci.

Użytkownik tr0lit edytował ten post 2011.05.30, 14:55


#20 Gość_Xanter_*

Gość_Xanter_*
  • Gość

Napisano 2011.05.30, 15:18

Jak będzie sip to już w życiu nie zainstaluję GG 10 i GG 11 i innych wersji GG :) Miło że zainteresowałeś się tym tematem :)

Co do sipa można go obsługiwać programem X-lite 3 ale po co 2 programy na kompie,zamiast wszystko w jednym (AQQ)

@Deadmaster: Niestety videorozmów nie da się tak zrobić :( Bo one mają znowu jakiś inny protokół i w dodatku do nich nie ma danych do jakiejś bramki.Są tylko dane do bramki voip obsługującej rozmowy glosowe

Użytkownik Xanter edytował ten post 2011.05.30, 15:26





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych