Skocz do zawartości

Zdjęcie

Facebook Chat 2.2

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Deadmaster

Deadmaster

Hellraiser

• Moderator
  • 2085 postów

Napisano 2011.05.30, 20:13

Facebook Chat 2.2

Dołączona grafika

Data wysłania: 2012.10.25, 21:03

Data aktualizacji: 2015.01.16, 01:08

Odświeżony zestaw emotikon z Facebook'a. Paczka zawiera standardowe emotikony dostępne bezpośrednio na czacie jak i 449 specjalnych emotikon, który wyświetlają się zarówno w AQQ jak i na Facebook'u :) Każda wybrana emotikona (z wyjątkiem emotikon "xD", ":]" i ";]") z ich okna będzie widoczna u Twojego rozmówcy korzystającego z FB. Dodatkowo w paczce znajduje się 243 emotikon opisujących nastrój. Pamiętaj jednak, że ich Twój rozmówca z FB nie zobaczy.

Zmiany w Facebook Chat 2.2
  • Dodano 243 emotikony Emoji
  • Dodano 203 emotikony Moods
  • Zamieniono podgląd paczki

zainstaluj dodatekPobierz pliklista zmian

#2 darkroman

darkroman

Początkujący

• Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 2012.11.04, 17:42

Na początku chciałbym podziękować autorowi za ten zestaw emotek. Paczka przydatna dla osób które mają w swoim aqq konto facebook chata, jednak wtedy nie mają sensu istnienia emotki których domyślnie w facebookowym czacie nie ma, bo jeżeli rozmawiamy z kimś kto jest zalogowany przez stronę facebooka to i tak ich nie zobaczy. Osobiście jestem za tym żeby paczka była w 100% zestawem emotikon z Facebook Chat (skoro została dokładnie tak nazwana) - nic więcej, nic mniej (a może znajomy będzie chciał mi wysłać właśnie rekina?). Ewentualnie jestem za powstaniem dwóch wersji - jedna zmodyfikowana (dodane nowe, usunięte wybrane emoty), a druga 100% facebookowa.
  • Rover lubi to

#3 sacrus

sacrus

Strefa AQQ

• Użytkownik
  • 1251 postów

Napisano 2012.11.04, 18:31

No właśnie brak tu nowych emotikon.
System: Windows 8 Pro x64 PL • IE: 10.0.9200.16384 x64 • AQQ: zawsze najnowsza wersja •

Zapraszam również do:
Dołączona grafika

#4 Animcia

Animcia

Początkujący

• Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 2013.07.19, 12:30

A mnie ciągle w tej paczce nie działa emotka : o
Jeśli zrobię ; o jest już ok, ale ta zwykła nie działa. :(

#5 Deadmaster

Deadmaster

Hellraiser

• Moderator
  • 2085 postów

Napisano 2013.07.27, 01:50

Facebook Chat 2.0

9 miesięcy bez aktualizacji, czekaliście? :D Temat w żadnym wypadku nie został olany, wręcz przeciwnie - dzisiejszy cały dzień poświęciłem na aktualizację paczki. Na początek chciałem powiedzieć o standardowych emotach, tych które były. Wszystkie zrobione przeze mnie wyleciały i zostały tylko te oryginalne. Potem wrzuciłem do paczki trzy dość popularne emoty, których Facebook nie ma - "xD", ":]" i ";]". Pozostałe emoty zostały zaktualizowane i już nie mają białych ramek, zatem dobrze prezentują się także na ciemnych kompozycjach :)

Wielką nowością w tej wersji jest dodanie 206 stworzonych przez Facebook'a emotikon Emoji (te trochę większe). Czym one są? Sa to tak na prawdę znaki UTF prezentujące określone kształty. Facebook wprowadził ciekawy fjuczer i właśnie te znaczki zamienia na ładne emotki, automatycznie. Nie ma sensu wysyłania tych emotikon do osób spoza FB (obecnie żadna paczka nie wspiera użytych przezemnie kodów) ale za to możecie być pewni, że wysyłając daną emotkę osoba korzystająca z FB również ja zobaczy, dokładnie tą samą! Minusem jest to, że niestety emotki trzeba wybierać z ich okna choć i tak to lepsze niż uczenie się na pamięć kodów. Również kodowanie wszystkich standardowych emot zostało napisane tak, by po wybraniu emotki z listy osoba korzystając z FB również ją zobaczyła. Wszelkie sugestie mile widziane. Enjoy! :)

Lista zmian:

• Malusiolka, Beherit i Qrix lubią to

#6 Lord ByRad

Lord ByRad

Expert

• Użytkownik
  • 985 postów

Napisano 2013.07.27, 11:02

Minusem jest to, że niestety emotki trzeba wybierać z ich okna choć i tak to lepsze niż uczenie się na pamięć kodów. 

A może by tak dodać prezentowanie właśnie tego kodu znaku ... co prawda sam z emotek raczej korzystał nie będę (znaczy się nierzadko je stosuję, ale mam całkowicie wyłączone pokazywanie obrazków z ikonkami ... ) ale jak mam za każdym razem szukać jakiejś konkretnej ikonki wśród kilkuset obrazków, to zdecydowanie wolałbym zwrócić uwagę na jej kod i zapamiętać tych kilka kodów, z których najczęściej korzystam. 

279.gif

#7 Silverlight

Silverlight

Just brilliant. It's Sense.

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2013.07.27, 11:26

Ludzie na FB tez maja ten sam problem (wybieranie z okna), wiec sprawiedliwosc jest xD Fajna paczka, tylko szkoda, ze tych kilku mniejszych nie powiekszyli oraz ze nie zrobili tego w postaci bardziej standardowych kodow, ktore ludzie mogliby bez problemu zapamietac i uzywac.

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW

#8 Lord ByRad

Lord ByRad

Expert

• Użytkownik
  • 985 postów

Napisano 2013.07.27, 13:15

Ludzie na FB tez maja ten sam problem (wybieranie z okna), wiec sprawiedliwosc jest xD

Zgadza się, ale fakt, że gdzieś nie wszystko zostało zrealizowane (bo zabrakło pomysłów albo chęci stwórczych) nie znaczy, że tam musi być wszędzie. Chodzi mi po prostu o to, aby na przykład w tooltipie emotki (najlepiej na liście emotek i w oknie rozmowy) wyświetlać jej kod w postaci znaku oraz kodu możliwego do wprowadzenia bezpośrednio z klawiatury (na przykład: Prawy ALT + 14 dla znaku "♫"). 

Wiem, że aktualnie brakuje mechanizmów na to pozwalających w samym AQQ, ale myślę że dawałoby się takie coś zrealizować ... 

279.gif

#9 Deadmaster

Deadmaster

Hellraiser

• Moderator
  • 2085 postów

Napisano 2013.07.27, 13:49

Chodzi mi po prostu o to, aby na przykład w tooltipie emotki (najlepiej na liście emotek i w oknie rozmowy) wyświetlać jej kod w postaci znaku oraz kodu możliwego do wprowadzenia bezpośrednio z klawiatury (na przykład: Prawy ALT + 14 dla znaku "♫").

To akurat jest możliwe, jednak jedynie w oknie wyboru emotek. W rozmowie po najechaniu na emotę niestety (prawie) zawsze będzie kwadrat i z tym nic nie zrobię ale w oknie wyboru emot mogę dodać kombinację ALT+coś dla każdej :)

PS.: Użytkownicy FB nie mają w bezpośredni sposób dostępu do tych emot więc ich sobie nawet z okienka nie wybiorą xD

#10 Qrix

Qrix

Adept

• Wtyczkopisarz
  • 361 postów

Napisano 2013.07.27, 14:46

Nowe emotki są w pewnym sensie takim dodatkiem, którego w samym Facebooku zwykły śmiertelnik nie użyje. Tak więc nic tylko promować wśród znajomych te emotki i mówić, że najłatwiej z nich skorzystać z poziomu właśnie AQQ tQr3AHP.png

Nie ma sensu wysyłania tych emotikon do osób spoza FB (obecnie żadna paczka nie wspiera użytych przezemnie kodów) 

Teoretycznie wyświetli się jako znak, ale przy standardowej wielkości czcionki będzie to nieczytelne w większości wypadków :(

Proszę o zgłaszanie błędów w moich wtyczkach na bugliście - po zgłoszeniu proszę o link do zgłoszenia wysłać na moje jabberowe konto qrix@aqq.eu - o błędach nie zgłaszanych na bugliście z reguły szybko zapominam ;)
Moje posty czyta Dołączona grafika

#11 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5023 postów

Napisano 2013.07.27, 15:14

Te emotki powinny się znaleźć w instalce AQQ, w ogóle to Oconnel powinien się zająć porządnie facebook bo ludzie dzięki niemu rezygnują z GG.
  • kr2ysiek, mino i ss9227 lubią to

#12 Deadmaster

Deadmaster

Hellraiser

• Moderator
  • 2085 postów

Napisano 2013.07.27, 16:17

Już mam przygotowany odpowiednio zmieniony plik konfiguracyjny emot - po najechaniu na daną emotę w dymku wyświetli się jej kod, który można wpisać wciskając lewy ALT i wpisując numer na klawiaturze numerycznej. Jednak przez błąd w AQQ nie ma sensu póki co upubliczniać tego bo i tak działa może 5 emot wklepanych z klawiatury, jak nie mniej. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko czekać, aż Oconnel naprawi... 

#13 Deadmaster

Deadmaster

Hellraiser

• Moderator
  • 2085 postów

Napisano 2014.01.11, 14:09

Facebook Chat 2.1

Wszystkich którzy oczekiwali wklepywania kodów swoich ulubionych emotikon muszę zasmućić - nie da się :( Na otarcie łez aktualizacja poprawiająca drobny błąd ze zdublowaną emotką oraz dodatkowe 40 emot "nastrojowych" (emoty w nawiasach ostrych) :)

Lista zmian:

• Silverlight lubi to

#14 Deadmaster

Deadmaster

Hellraiser

• Moderator
  • 2085 postów

Napisano 2014.01.29, 03:04

Będzie update, gdyż okazuje się, że emot "nastrojowych" nie jest 40 jak pierwotnie myślałem tylko 238 :D Brakujące 198 mam już na dysku. Niektóre się powtarzają, niektóre są bez sensu ale zachowam zgodność z Facebook'iem w tej kwestii.

PS.: Warto Waszym zdaniem robić wersję HD tej paczki (tak jak jest paczka Simple HD) z emotkami w rozdzielczości 32x32? Bo jest taka możliwość, grafiki są tylko pozostaje kwestia kodowania tylko pytanie czy w ogóle znajdą się amatorzy tak dużych emot...

• Oconnel i Magic_coin lubią to

#15 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5023 postów

Napisano 2014.01.29, 10:41

Chyba nie warto robić wersji HD, bo nawet na fejsie takich dużych ikon nie ma :P

#16 Deadmaster

Deadmaster

Hellraiser

• Moderator
  • 2085 postów

Napisano 2014.01.29, 15:59

Są jak wybierasz nastrój :P I każda z nich ma swój mały odpowiednik. Kodowanie by się nie zmieniło więc Ty w AQQ widziałbyś 32x32, a ktoś na FB jej odpowiednik w wersji 16x16. To samo z Emoji. Tych zwykłych małych nie ma w HD.

• Magic_coin lubi to

#17 Deadmaster

Deadmaster

Hellraiser

• Moderator
  • 2085 postów

Napisano 2015.01.16, 02:13

Facebook Chat 2.2

Tadam! Aktualizacja paczki obiecywana ponad rok temu właśnie została wrzucona do bazy dodatków :D Paczka gotowa było już dawno, ale musiałem czekać na wersję beta AQQ, która rozwiązuje problme z encjami unicode. Na starej wersji AQQ prawie wszystkie emoty Emoji po prostu się nie wyświetlały, wiec wydawanie paczki było bez sensu. Stąd wymóg wersji AQQ 3.0.0.51. W tej aktualizacji do paczki zostały dodane wszystkie brakujące emotki Emoji - 243 nowe emotki. Przypominam, że zarówno Chat jak i Emoji wyświetlają się u rozmówcy korzystającego z FB, natomiast Moods wyśweitlają się jedynie u osób mających zaiinstalowaną tę paczkę. Jeszcze podgląd na koniec:

Spoiler

PS Jeśli macie zaznaczony restrykcyjny tryb wyświetlania emotikon, to emoty Emoji nieoddzielone żadnym znakiem nie wyświetlą się. Pomolestuję o naprawę tego :)

Lista zmian:

• inzaghi89 i Bartek Sz. lubią to

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych