Skocz do zawartości

Zdjęcie

[tracker] Aktualizacja automatyczna i ręczna

• Zamknięty Temat jest zamknięty
5 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Czy popierasz wprowadzenie propozycji? (14 użytkowników oddało głos)

Twoja odpowiedź

1. Głosowano Tak (10 głosów [71.43%])

Procent z głosów: 71.43%

2. Nie (1 głosów [7.14%])

Procent z głosów: 7.14%

3. Nie mam zdania (3 głosów [21.43%])

Procent z głosów: 21.43%

Głosuj

#1 Kendziooor

Kendziooor

Pan Majster

• Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2008.10.19, 17:01

Na początek taka mała refleksja, a raczej zażalenie... Zauważyłem, że liczba odpowiedzi w Propozycjach bardzo zmalała od początku Września i Października (z wiadomych powodów), mimo iż wciąż bardzo dużo osób odwiedza forum. Mam kilka ciekawych propozycji, a jeżeli spotkają się z 3-4 odpowiedziami, to ich publikowanie nie ma sensu. Dlatego proszę, aby oprócz głosów w ankiecie uzasadniać swoje odpowiedzi w postach ;) Dziękuje

Mam kolejną propozycję, która dotyczy aktualizacji AQQ oraz jej ustawień. Ostatnio akualizowałem pewien program (nie przyznam jaki, bo mnie zabijecie, ale możecie zgadywać ;)). Gdy pasek postępu pobierania doszedł do końca, wyskoczył oczywiście komunikat, czy wyłączyć owy program. Po chwili okazało się, że program sam sie zaktualizował, a ja bez żadnego instalowania od razu zobaczyłem najnowszą wersję. Do czego zmierzam?

Cechą przewodnią AQQ2.x miała być (i w domyśle jest) "prostota obsługi". Moim zdaniem okno instalatora po aktualizacji nie jest wielkim ułatwieniem dla początkujących - od razu nabierają obaw, czy aby nie instaluje sie drugi program, czy czegoś nie trzeba zmieniać itp. Dlatego jestem za wprowadzeniem "Trybów aktualizacji". Na czym by to polegało? W zakładce "Aktualizacje" w kategorii "System" jestem za dodaniem dwóch pól, oddzielonych od pozostałych separatorami. Działały by one na zasadzie automatycznego wyboru jednego z nich (dla niezorientowanych - nieznaznaczone to szaro-biale kółko, a zaznaczone to kółko z zielonym wypełnieniem, gdy wybierzemy puste kółko to automatycznie zamalowane staje się niezamalowane, a niezamalowane staje się zamalowane). Jednym podpunktem byłby tryb "Ręczny", czyli z instalatorem po aktualizacji, a drugi to "Automatyczny" z automatycznym instalowaniem. Długo mógłbym rozpisywać jak miałoby to wyglądać, ale najłatwiej będzie po prostu pokazać zrzut:
Dołączona grafika

Mam nadzieje, że wmiare możliwosci mój pomysł zostanie uwzględniony ;)
Dołączona grafika
Całkiem nowa wersja notatnika do AQQ! Zostań beta-testerem!

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8
Komunikator: Wtyczki podstawowe + dodatkowe; Kompozycja Satin

#2 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2008.10.22, 18:38

Jestem na tak, pod warunkiem, że tryb Automatyczny będzie pamiętał wszystkie ustawienia użyte wcześniej podczas instalacji w trybie Ręcznym, a nie instalował wszystkiego jak leci, w domyślnej ścieżce.
Dodatkowo przydałoby się zdanie wyjaśnienia szarą czcionką pod danym trybem z czym się jego użycie wiąże.

Tu byłem.

#3 Kendziooor

Kendziooor

Pan Majster

• Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2008.10.22, 18:53

Jestem na tak, pod warunkiem, że tryb Automatyczny będzie pamiętał wszystkie ustawienia użyte wcześniej podczas instalacji w trybie Ręcznym, a nie instalował wszystkiego jak leci, w domyślnej ścieżce.

hmm, w sumie czemu nie. Rzeczywiscie moze nawe tniektórzy zaawansowani uzywali by tego trybu, a woleliby żeby AQQ instalowąło się z ostatnio zapamiętanymi ustawieniami.

Dodatkowo przydałoby się zdanie wyjaśnienia szarą czcionką pod danym trybem z czym się jego użycie wiąże.

Na screenie wyjasniłem to mniej-wiecęj w nawiasie, ale w tym przypadku również nie mam nic przeciwko :)
Dołączona grafika
Całkiem nowa wersja notatnika do AQQ! Zostań beta-testerem!

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8
Komunikator: Wtyczki podstawowe + dodatkowe; Kompozycja Satin

#4 eSKej

eSKej

Master Flamaster

• Dekorator
  • 953 postów

Napisano 2008.10.22, 19:49

Nie widzę sensu by dawać opcje wyboru w ustawieniach. System aktualizacji bez potrzeby nadzorowania czyli prawidłowy system aktualizacji, a nie tak jak jest teraz reinstalacja, to rzecz wiele razy wałkowana na starym forum. Pobierane powinny być tylko te, nowe pliki, które zmieniły się w stosunku do wersji posiadanej przez użytkownika.
Jestem przeciwny jeśli chodzi o wybieranie trybu instalacji, bo i tak każdy brałby "tryb cichy". Jeśli chcesz zreinstalować AQQ, to ściągasz instalkę ze strony głównej komunikatora.

P.S. przypomnę, że Oconnel wspominał, że być może zajmie się tym aktualizatorem w połączeniu z menedżerem dodatków, ale nie mamy chwytać go za słowo.

#5 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2008.10.22, 21:22

Pobierane powinny być tylko te, nowe pliki, które zmieniły się w stosunku do wersji posiadanej przez użytkownika.

Zgadza się, taki powinien być docelowy tryb aktualizacji (jako wzór podaję zawsze Firefoksa - minimum zawracania głowy użytkownikom). Jeśli jednak nie wypali - lepszy sposób zaproponowany w tym temacie niż to co jest obecnie, albo przynajmniej przestawienie go od razu w tryb Automatyczny bez możliwości zmiany.

Tu byłem.

#6 stivo

stivo

mgr inż.

• Moderator
  • 2184 postów

Napisano 2009.02.07, 02:47

Propozycja na trackerze. LINK

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych