Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co nowego w AQQ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2941 odpowiedzi w tym temacie

#1 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4620 postów

Napisano 2008.10.20, 12:55

Przywracam wątek znany z poprzedniego forum. Będziemy tutaj rozmawiać o tym, co czeka AQQ w przyszłości. Roadmap, plany, informacje o kolejnych wersjach AQQ i nowościach związanych z nimi.

W chwili obecnej jak zuważyliście wpadliśmy w "trend boczny" :) Aktualnie poprawiam błędy z buglisty i żadnych większych zmian póki co nie wprowadzam. W najbliższych dniach powinienem otrzymać najnowszą wersję środowiska w którym powstaje AQQ tj. Delphi. Jako że natywnie została w nim dodana obsługa Unicode czeka mnie dużo dość nudnych i żmudnych zmian w kodzie. Jako że, AQQ obsługuje obecnie unicode nie co inaczej niż najnowsze Delphi, będzie trzeba bardzo bardzo bardzo wiele rzeczy przemontować. Zmian widocznych przez użytkownika nie będzie zbyt wiele, natomiast w kwestii kodu zmieni się naprawdę dużo, i będzie trzeba to dogłębnie przetestować. Po wprowadzeniu tych zmian, AQQ powinno działać nie co szybciej, i korzystać z mniejszej ilości zasobów systemowych - zawsze coś ;)

Gdy się z tym uporamy, nadejdzie czas tesotwania jakiejś nowej funkcjonalności. Jakiej? Pomyślimy, zobaczymy, być może będzie to jakiś lepszy aktualizator, powiązany z menedżerem dodatków. Ale nie chwytajcie mnie za słowo, bo plany mogą ulec zmianie. Np. na wprowadzenie dokładniejszej obsługi GG.
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#2 madhunt3r

madhunt3r

Prezes

• Przyjaciel
  • 810 postów

Napisano 2008.10.20, 13:06

Np. na wprowadzenie dokładniejszej obsługi GG.

W pierwszej kolejności przydało by się za to zabrać, chyba większość się zgodzi by rozwinąć obsługe GG do granic możliwości wtedy można się zabrać za resztę, bo jak wiadomo obsługa i działanie GG w AQQ 2.0 to odwieczna bolączka wielu użytkowników ;) Pozdrawiam.
  • mateusz2813 lubi to

#3 Wojcieech

Wojcieech

Początkujący

• Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 2008.10.20, 13:30

Chciałem napisać dokładnie to samo :P Proponuję wybrać coś z samej góry trackera propozycji ;)

#4 Tomek

Tomek

Weteran

• Pomocnik
  • 569 postów

Napisano 2008.10.20, 13:35

Ja także jestem tego samego zdania. Najpierw pełna (z rozmowami konferencyjnymi) i bezproblemowa obsługa GG.

Windows 7 SP1, IE 11, Wersja AQQ x64: najnowsza wersja, Kompozycja: Standard, Wtyczki: standardowe.

#5 lew

lew

"drapieżny" lew

• Przyjaciel
  • 577 postów

Napisano 2008.10.20, 13:40

Nowe funkcje potem, a najpierw stabilność - nie wiem jak wam, ale to mi się podoba ;) Bo w końcu stabilność przede wszystkim :)

Jako że natywnie została w nim dodana obsługa Unicode czeka mnie dużo dość nudnych i żmudnych zmian w kodzie. Jako że, AQQ obsługuje obecnie unicode nie co inaczej niż najnowsze Delphi, będzie trzeba bardzo bardzo bardzo wiele rzeczy przemontować.

Oby tylko nie trwało to tak długo jak przepisanie AQQ pod Unicode ;)
Beta testy AQQ:
System - Windows XP + SP3
IE - 8.0
Wtyczki - standardowe
Kompozycja - Black Aero

#6 Marooned

Marooned

Bywalec

• Przyjaciel
  • 169 postów

Napisano 2008.10.20, 13:44

A ja jestem innego zdania.
Najpierw przydałoby się naprawić straszący od daaaaaaawna jeden z najpoważniejszych bugów AQQ => link.
Olać GG ciepłym moczem zanim to nie zostanie poprawione. Nie rozumiem jak można tak poważne uchybienie z wersji na wersję przekładać :o
Po kilku latach przestałem używać AQQ. Mimo wielu świetnych cech jedna rzecz nie pozwala mi na dalsze z niego korzystanie: prędkość działania. Jest mozolny jak ślimak peruwiański. Szkoda..

Znikam definitywnie z tego forum. Dziękuję za parę wspólnych lat. Żegnam.

#7 Inferno

Inferno

Bywalec

• Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 2008.10.20, 13:49

Każdy ma swoje widzimisie, ja także mam - ja bym poprosił AQQ dla systemów 64 bitowych, aby lepiej z nimi współpracowało.
  • jarko lubi to

#8 Wojcieech

Wojcieech

Początkujący

• Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 2008.10.20, 14:06

Co nie zmienia faktu, ze głos ludu jest wyraźny :P

@Marooned - przecież jest powiedziane, że najpierw błędy, optymalizacja a potem się zobaczy.

#9 Kendziooor

Kendziooor

Pan Majster

• Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2008.10.20, 14:28

No, bardzo mnie cieszy ze temat został aktywowany ;). Odnośnie najnowszego Delphi mam pytanie - czy zajmiesz sie nim jeszcze w tych beta-testach (kolejne długie przerwy miedzy betami) czy w następnej? Co do opcji to rzeczywiscie priorytetem jest chyba zwiększenie funkcjonalnosci i poprawienie działania wtyczki GGNetwork, chociaż nawet poprawa aktualizacji by mnie ucieszyła :P A stabilność? Obecnie AQQ działa bez problemów, ostatnią zwiechę AQQ mialem chyba kilka miesiecy temu... Dlatego nie jest ona konieczna, co nie znaczy, że fajnie by było.
Dołączona grafika
Całkiem nowa wersja notatnika do AQQ! Zostań beta-testerem!

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8
Komunikator: Wtyczki podstawowe + dodatkowe; Kompozycja Satin

#10 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5025 postów

Napisano 2008.10.20, 14:28

Super, że wątek przywrócona ;) Po przepisaniu AQQ i naprawieniu błędów z buglisty tak jak większość chciałbym aby poprawić obsługę protokołu GG. Co to da? Szybsze AQQ i lepsza obsługa GG = więcej użytkowników AQQ :) Proste ;) A aktualizator może jeszcze poczekać ;)

#11 Lord ByRad

Lord ByRad

Expert

• Użytkownik
  • 985 postów

Napisano 2008.10.20, 14:55

Ja podobnie jak przeważająca większość jestem za naprawą i rozwojem wtyczki GG.

PS. Po pojęciem większości mam tutaj na myśli tych, którzy się jak dotąd wypowiedzieli - tak już ucinając komentarze.

279.gif

#12 kuhar

kuhar

Bywalec

• Użytkownik
  • 134 postów

Napisano 2008.10.20, 15:04

hehe...fajnie że ten temat wrócił.... a mam takie jeszcze pytanko...co wnosi takiego to nowe delphi 2009 tak w skrócie dla niewtajemniczonego w porgramowanie??
AQQ - zawsze najnowsze ;) ; kompozycja - Light sky; wtyczki - standardowe + Blocker + AQQ Last Seen + Responder + AQQrestarter + Makra; IE8 ; Win 7 x86 Dołączona grafika

#13 Senega

Senega

Początkujący

• Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2008.10.20, 15:33

D2009? No sporo nowości. Nowe komponenty vcl, zmiany w unicode, lepsze wsparcie dla visty... Więcej pod tym linkiem Delphi 2009 i C++Builder 2009. Szczególnie polecam video.
Dla szarego użytkownika: wszystko powinno działać ze starym kodem, ale.... czasami nie działa tzn. wcześniej było zrobione jakieś obejście, a w nowym środowisku to nie działa i trzeba przepisać od nowa. Nowe komponenty - nowe możliwości, trzeba je jakoś wykorzystać. Nowe środowisko - nowe błędy, trzeba wszystko przetestować od nowa :D

Użytkownik Senega edytował ten post 2008.10.20, 15:42

Android - program telewizyjny Kropka TV http://goo.gl/AZyEE

Aktualnie bez AQQ - co na dobre mi wychodzi :tuptup:

#14 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2008.10.20, 15:41

Absolutnym priorytetem powinno być dopracowanie do perfekcji nawiązywania i utrzymywania połączenia z sieciami konfiguracyjnymi, czyli Jabber, GG, AQQ itd. Bez tego AQQ nie ma prawa nazywać się komunikatorem.

Co do wprowadzenia nowości - proponuję założyć temat z rozbudowaną sondą odnośnie najczęściej popieranych czy wspominanych przez użytkowników propozycji. Z wyników dowiemy się co powinno być pierwsze. Może to być nawet sonda wielokrotnego wyboru.
  • GrabkaMan lubi to

Tu byłem.

#15 Randall_Memphis

Randall_Memphis

Weteran

• Użytkownik
  • 509 postów

Napisano 2008.10.20, 17:28

Tak, poprawic stabilnosc, i wywalić IE ;d to byłoby w tym momencie najlepsze z tego wszystkiego ;d
  • GrabkaMan lubi to

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Chciałbym w nowej edycji #AQQ Oscarów oddać głos na ^Eskej'a jako najlepszego kompozytora, oraz ^Beherit'a za wtyczke do #Blip'a

#16 Bartek93

Bartek93

Adept

• Użytkownik
  • 289 postów

Napisano 2008.10.20, 17:50

Stabilność jak najbardziej. Według mnie to najważniejsza rzecz w całym AQQ. Nie jakieś tam dodawanie nowych, w większośći zbędnych opcji. Stabilność rzecz święta ;) Czeka nas sporo zmian, miejmy nadzieję, że będą one bardzo poztywne.

#17 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2008.10.20, 19:02

Tak, poprawic stabilnosc, i wywalić IE

GG 8 poszło w tym kierunku. Ma to swoje zalety i wady. Zalety to właściwie pewność, że u każdego będzie dokładnie taki sam silnik, czytaj: taki sam wygląd np. kompozycji. Wady to większa objętość instalatora, choć jeśli aktualizator pobierałby tylko poprawkę a nie cały instalator automatycznie ten punkt traci na randze. Przypuszczam, że AQQ tak dalece zintegrowało się z IE, że wymiana silnika nie wchodzi w grę. Niestety silnik IE jako stały element Windowsa jest czasem uszkadzany podczas infekcji szkodliwym oprogramowaniem...

Tu byłem.

#18 Marooned

Marooned

Bywalec

• Przyjaciel
  • 169 postów

Napisano 2008.10.21, 13:47

Pamiętajcie, że IE będąc niezgodnym ze standardem W3C [co akurat mnie dziwi z ich strony] umożliwia kolorowanie scrolli via CSS. Zmieniając silnik nie da się już tego elementu pokolorować stylami.
Po kilku latach przestałem używać AQQ. Mimo wielu świetnych cech jedna rzecz nie pozwala mi na dalsze z niego korzystanie: prędkość działania. Jest mozolny jak ślimak peruwiański. Szkoda..

Znikam definitywnie z tego forum. Dziękuję za parę wspólnych lat. Żegnam.

#19 Kendziooor

Kendziooor

Pan Majster

• Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2008.10.21, 18:16

Pamiętajcie, że IE będąc niezgodnym ze standardem W3C [co akurat mnie dziwi z ich strony] umożliwia kolorowanie scrolli via CSS

Być może, ale obecne "scrollowanie" i tak jest beznadziejne, można mieć talent, a i tak scroll wygląda zawsze tak jednolicie...Windowsowo. Mam nadzieję, że kiedyć Oconnel spróbuje coś zrobić w tym kierunku.
  • jarko lubi to
Dołączona grafika
Całkiem nowa wersja notatnika do AQQ! Zostań beta-testerem!

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8
Komunikator: Wtyczki podstawowe + dodatkowe; Kompozycja Satin

#20 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2008.10.22, 10:10

Odeszliśmy trochę od tematu. Skoro dyskusja się wyczerpała może czas na decyzje?

Tu byłem.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych