Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co nowego w AQQ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2941 odpowiedzi w tym temacie

#2781 Bartek Sz.

Bartek Sz.

Bywalec

• Użytkownik
  • 132 postów
  • MiejscowośćKwidzyn

Napisano 2015.04.13, 22:21

W takim razie "jestę hejterę". Może to i lepiej dla wszystkich innych, którzy mają "konstruktywną krytykę". Naprawdę, ostatnio zastanawiam się nad konkurencją. Już specjalnie zainstalowałem VirtualBoksa oraz Windows 7 na nim, by sobie pierw sprawdzić na spokojnie raz jeszcze inne komunikatory i znaleźć ten najbardziej mi odpowiadający. Spore przyzwyczajenie i sentyment do AQQ jest, nie mówię, że nie, ale zostało mi już niecałe 2 miesiące subskrypcji i nie czuję się jakoś usatysfakcjonowany pracą Daniela. Nie korzystam z GG, więc dla mnie głównym punktem zaczepienia jest obsługa XMPP i FB. Ciekawą opcją byłaby obsługa Steama. Do informowania mnie na temat subskrybowanych kanałów na Twitchu mam wtyczkę w przeglądarce, także jest mi to opcja najmniej przydatna. Zresztą, to jest komunikator, a nie informator o tym, kto aktualnie streamuje. Najwyraźniej ja nie rozumiem znaczenia wyrazu komunikator. Jak już Beherit słusznie zauważył, jesteśmy olewani, a właściwie to są olewane nasze propozycje, które mają sens. Jednak autor ich nie potrzebuje. Zgłosiłem kilka propozycji do Kadu i ku mojemu zdziwieniu, wsie zostały wprowadzone oraz zgłoszone błędy zostały naprawione. Nie wszystkie zgłaszałem na forum, część zgłosiłem prywatnie twórcom. Nie mieli problemu z realizacją tego, co im w sumie zleciłem... No ale, oni dbają o swoją społeczność.Ja najwyraźniej za dużo oczekuję od Oconnela.

// EDIT: Wybaczcie, że ten post jest lekko bez składu i ładu, ale dzisiaj nie jestem w stanie napisać bardziej normalnie. Myślę, że odczytać się go da xD Ważne, by był zachowany sens.

Użytkownik Bartek Sz. edytował ten post 2015.04.13, 23:40

• MeFisto, Dr.Kidler i Shinigami lubią to

#2782 Bavar

Bavar

Początkujący

• Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 2015.05.04, 23:33

Wybaczcie że w takim temacie umieszczę mój post ale wiekszość tematów na tym forum jest zamknięta. Od lat śledziłem losy aqq i zawsze kibicowałem temu komunikatorowi, od momentu kiedy komunikator gg zaczął wygląac jak choinka. To wtedy też zacząłem swoją przygodę z komunikatorem aqq. Nie było żadnego porównania jeśli chodzi o funkcjonalność gg a aqq, jedynym problemem jaki był to było "rzekome" wdrażanie nowości do komunikatora, które to podobno było blokowane przez obecnego wtedy właściciela Creative Team S.A. Dość często zaglądałem na to forum sprawdzając jak się mają rzeczy i czy jest światełko nadziei, że coś się zmieni, że pojawią się nowe funkcje. Ciężko się czytało kiedy Oconnel pisał że jest blokowany przez górę. Jak wiadomo przyszedł czas że góra zrezygnowała z usług Oconela i pojawiło się światełko nadziei, że w końcu komunikator rozwinie skrzydła, o czym zresztą sam autor komunikatora wspominał. Okazało się też, że za komunikator będą pobierane pieniążki... myśle sobie ok, trzeba wesprzeć autora ale bardzo szybko rozgorzała dyskusja co powinno się znaleźć w komunikatorze i w którą stronę powinien iść jego rozwój. Bardzo szybko okazało się że wizja Oconnela nie pokrywa się z wizją innych użytkowników i z sensownej dyskusji zrobił się burdel, który próbował uspokoić autor po części zapewniając że pewne rzeczy muszą zostać przemyślane zanim podejmie się odpowiednie kroki w tym kierunku. Minął ponad rok wracam na forum by sprawdzić jak się sprawy mają i okazuje się że to o czym była mowa rok temu zostało zapomniane.

Po przejrzaniu niektórych tematów tak sobie myślę dlaczego firma Creative Team S.A. zrezygnowałą z usług Oconnela? Czy aby na pewno powodem było zbyt niskie zainteresowanie użytkowników, a może iskrzyło na linii góra <-> Oconnel? Bo po tych wszystkich zapewnieniach okazało się że komunikator jest rozwijany tylko i wyłącznie wedle widzimisię Oconnela. Aż dziwi mnie że są jeszcze na tym forum ludzie, którzy mimo betonowej ściany jaką stawia im Oconnel nadal starają się wspierać ten projekt.

#2783 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2015.05.05, 14:46

Heh, współpracę z CT wspominam bardzo dobrze i do dzisiaj mam kontakt z niektórymi osobami które tam pracują :) CT po prostu umie odczytywać statystyki. A te z miesiąca na miesiąc były co raz gorsze. Ten trend jest niezmienny i AQQ nadal traci użytkowników. Ten trend dotyczy wszystkich komunikatorów internetowych. Jest po prostu zapaść związana z monopolem Facebook-a i Skype-a. Z tego też powodu nie widzisz tylu zmian w komunikatorze ile byś zapewne chciał widzieć. Po prostu musiałem większość swojego czasu na programowanie przesunąć na inne projekty. AQQ oczywiście nadal się rozwija ale - tu przyznaje - dość wolno. Realizowane są tylko najpotrzebniejsze funkcjonalności lub takie które są dość proste czy szybkie do wdrożenia. Projekt jednak będzie rozwijany choć bym sam tutaj został :) Na psioczenie które obecnie dominuje na forum po prostu przymknąłem już oczy. Widać tak być musi. Wiele osób po prostu nie rozumie jaka jest obecnie sytuacja na rynku.

• lsr lubi to
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#2784 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2015.05.05, 15:41

Wiele osób po prostu nie rozumie jaka jest obecnie sytuacja na rynku.

Rozumie i wie doskonale, że sieć XMPP rozwija się znakomicie i to w bardzo dużym tempie - chociażby ejabberd co miesiąc wypuszcza nową wersję stabilną serwera, w innych oprogramowaniach jest podobnie. Już nie wspomnę o tym, że ProcessOne co róż robi spotkania w sprawie XMPP, ostatnio jedno nawet miało miejsce w Krakowie. Niestety Ty to olewasz i nie idziesz z nurtem rozwoju XMPP tym samym skazując AQQ na porażkę. I to są prawdziwe fakty, które znają osoby siedzące w tematyce XMPP. Dziękuję za uwagę.

#2785 Shinigami

Shinigami

Bywalec

• Użytkownik
  • 125 postów
  • MiejscowośćPabianice

Napisano 2015.05.05, 15:55

Inny przykład, sieć IRC. Nadal są osoby ją używające, mIRC jest nadal rozwijany i cały czas płatny. Wystarczy się rozreklamować na zagranicznym rynku jako dobra alternatywa dla innych klientów XMPP.

#2786 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2015.05.05, 16:58

Naprawdę sądzisz, że dodanie mIRC do AQQ cokolwiek by zmieniło?  :>

#2787 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2015.05.05, 17:48

A co to za ironia? Kokosów z IRC'a by nie było ale na pewno AQQ zyskało by nowych użytkowników (tym bardziej, że konkurencja nie ma IRC :P). Zresztą nawet jak nie plugin do IRC'a to wreszcie przydała by się obsługa transportu IRC. Czy my na prawdę mamy Ci wyznaczać kierunek rozwoju AQQ? :P Rynek potrzebuje dobrego komunikatora XMPP - mam na myśli rynek zagraniczny oraz firmy (popatrz na konkurencję, która zrobiła wersję Pro z fjuczerami dla firm - to jest mega potrzebne, bo sieć XMPP głównie kwitnie w firmach). A jakbyś się otworzył na te dwa czynniki to automatycznie zyskali by zwykli użytkownicy. Możliwości jest masa, po prostu wolisz pisać o jakieś durnej tendencji spadkowej komunikatorów. Stanowi to jakiś odsetek użytkowników ale większość porzuca AQQ z innych względów niżeli to, że mają do rozmów Facebook'a. Popatrz sobie na statystyki dużych serwerów XMPP - tam użytkowników przybywa.

Użytkownik Beherit edytował ten post 2015.05.05, 17:51

#2788 mav

mav

Skrypter

• Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2015.05.05, 18:14

mIRC jest płatny, ale pozwala na korzystanie bez opłaty ;)

JS / jQuery / PHP / MySQL / CMS / Forum filmowe / Kran kamerowy

#2789 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2015.05.05, 18:30

jix.im -> 500 zarejestrowanych, 83 osoby online (pewnie większość na AQQ)

wybrałem zły serwer?

jabster.pl => 11tys. zarejestrowanych, 477 online.

wtw.im -> 1919 rejestracji, 299 online :)

Prawdziwa siła :) Nie chcę tu umniejszać Jabberowi wszak bardzo lubię ten protokół. Jest otwarty i bardzo elastyczny. Jednak przy obecnych trendach za kilka lat pewnie będzie to wyglądać jak w przypadku IRC właśnie. Niestety nie podzielam Waszych podglądów. Moim zdaniem dodanie IRC oczywiście nic nie zmieni :) Absolutnie nikogo nie obchodzi IRC. Dużo więcej osób zapewne ucieszyło się z Twitcha którego dodałem w ostatnim czasie.

#2790 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2015.05.05, 19:28

Oconnel, bo sprawdzasz polskie serwery, które nie są dość popularne. Popatrz na jabbet.at:

https://stats.jabber...abberd-day.html

Średnio ponad 1000 zalogowanych użytkowników dzisiaj, z ostatnich dni prawie 2 tysiące, z ostatniego miesiąca prawie 4 tysiące. A zarejestrowanych mają 14 tysięcy około. A to tylko jeden z dużych serwerów.

Jednak przy obecnych trendach za kilka lat pewnie będzie to wyglądać jak w przypadku IRC właśnie.

Skąd Ty takie informacje bierzesz? Czytasz informacje na internecie? Śledzisz rozwój XMPP? Jesteś zapisany do jakieś listy mailingowej XMPP? Nie wydaje mi się, bo wtedy miałbyś inne zdanie.

Dużo więcej osób zapewne ucieszyło się z Twitcha którego dodałem w ostatnim czasie.

Ta jasne, jakoś nie widać tych słów podziękowań tylko same negatywne opinie czemu nie zostaną wprowadzone rzeczy, o które ludzie proszą latami na forum.
  • AviciiPL lubi to

#2791 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2015.05.05, 19:29

Co mi po zagranicznych serwerach? Jesteśmy w Polsce :) AQQ jest kierowane głównie na Polski rynek nie ma co ukrywać.

• lsr lubi to

#2792 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2015.05.05, 19:33

Rozbawiłeś mnie :D A to polscy użytkownicy nie mogą już używać zagranicznych serwerów? :D Na dobrą sprawę jix.im jest zagraniczny, bo leży we Francji. Mam sporo znajomych na XMPP, którzy mają konta właśnie na dobrych zagranicznych serwerach. To nie ma nic do rzeczy, w końcu XMPP polega na rozproszeniu i równie dobrze mogę korzystać z serwera leżącego w Azerbejdżanie, bo podoba mi się np. jego nazwa.
  • kr2ysiek, Bartek Sz. i Sauler lubią to

#2793 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2015.05.05, 19:40

Chodzi mi o polskich użytkowników. Oni mają gdzieś gdzie serwer leży. Nie wiedzą co to IRC czy Jabber ale za to wiedzą doskonale co to jest Facebook. Chciałem jedynie zwrócić uwagę, że komunikatory internetowe są obecnie w odwrocie i żadne Twoje zapewnienia jak to niby Jabber rośnie w siłę (o czym nikt nie słyszał) tej sytuacji nie zmienią.

#2794 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2015.05.05, 19:46

Jasne, powiedz to twórcom zagranicznych komunikatorów to Cię wyśmieją :) Tylko AQQ rozwija się w żółwim tempie i w dodatku nie dbając nic a nic o swoich użytkowników. Popatrz sobie na fora innych komunikatorów albo na github i ich rozwój (tych open source). Siedząc z klapkami na oczach AQQ niedługo Ci padnie i nic już nie zrobisz z projektem. Spoko, dalej olewaj głosy użytkowników i wdrażaj jedynie swoje rzeczy :)
  • ss9227 i AviciiPL lubią to

#2795 Shinigami

Shinigami

Bywalec

• Użytkownik
  • 125 postów
  • MiejscowośćPabianice

Napisano 2015.05.05, 23:32

Naprawdę sądzisz, że dodanie mIRC do AQQ cokolwiek by zmieniło?  :>

Nie pisałem niczego o dodaniu obsługi IRC, chciałem podać przykład że taka stara sieć jak IRC wcale nie umarła, nadal istnieje i nadal ktoś na niej zarabia.

#2796 Bartek Sz.

Bartek Sz.

Bywalec

• Użytkownik
  • 132 postów
  • MiejscowośćKwidzyn

Napisano 2015.05.05, 23:53

Poprawił mi się znacznie humor. Nadal takie samo podejście twórcy do projektu. Zapewne jakiś tam inny serwer streamowy (widziałem dzisiaj zapowiedź) zostanie przerobiony z wtyczki na kod w rdzeniu AQQ, a XMPP nie może doczekać się poprawek. GG zresztą też jest olewane (ważne, że działa, a jak to już inna sprawa). Nawet czat FB kuleje w AQQ, więc nie mamy o czym rozmawiać. Kaworu sobie jakoś poradził. Twórcy IM+ też...

#2797 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2015.05.06, 08:01

Mi też się poprawia humor, bo wiele z Was nie ma pojęcia o czym piszę - wybaczcie. Szukanie ratunku w IRC które umiera wydaje mi się absurdalnym pomysłem. Ilość użytkowników IRC na CAŁYM świecie wynosi około 350.000 aktywnych użytkowników (i stale spada w bardzo szybkim tempie) więc nawet nie ma z czego użytkowników tam odbierać. GG? Również na zdechnięciu (ilość użytkowników 2 lata temu spadła do 3mln - tracąc zaledwie w przeciągu roku ponad 1mln - i od tej pory aby ukryć dalsze straty nie ma już jasnych statystyk tej sieci - są złączone z Allegro). Sieć ta w AQQ działa poprawnie - no może prócz transferów plików - aczkolwiek te i tak można wysłać na kilka innych sposobów. Co do Facebook-a zapowiadałem, że będzie nadal rozwijany więc tutaj proszę nie lamentować w tej sprawie. AQQ tak naprawdę zabija bardziej Wasze ciągłe negatywne nastawienie. Użytkownicy którzy czytają forum - ale nie wypowiadają się - stale przesyłają mi wiadomości w stylu - czemu nie poblokuje kilku osób tutaj (z samej śmietanki forumowej) bo atmosfera jaką wprowadzają sugeruje, że AQQ ma się źle i długo nie pociągnie. A to nie przysparza nowych użytkowników. Oczywiście to też jest nadinterpretacja ale pokazuje, że sytuacja nie jest tutaj jednostronna. Czasami mam wrażenie, że osoby które lamentują najgłośniej wcale AQQ już nie używają i siedzą tutaj tylko po to aby wprowadzać nerwową atmosferę lub reklamować konkurencje.

#2798 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2015.05.06, 09:12

i od tej pory aby ukryć dalsze straty nie ma już jasnych statystyk tej sieci - są złączone z Allegro)

Ej bez takiego ściemniania proszę - GG i Allegro to dwie osobne spółki, więc takie statystyki zysków i strat nie są dla nich łączne.

AQQ tak naprawdę zabija bardziej Wasze ciągłe negatywne nastawienie. Użytkownicy którzy czytają forum - ale nie wypowiadają się - stale przesyłają mi wiadomości w stylu - czemu nie poblokuje kilku osób tutaj (z samej śmietanki forumowej) bo atmosfera jaką wprowadzają sugeruje, że AQQ ma się źle i długo nie pociągnie. A to nie przysparza nowych użytkowników. Oczywiście to też jest nadinterpretacja ale pokazuje, że sytuacja nie jest tutaj jednostronna. Czasami mam wrażenie, że osoby które lamentują najgłośniej wcale AQQ już nie używają i siedzą tutaj tylko po to aby wprowadzać nerwową atmosferę lub reklamować konkurencje.

Nie rób sobie jaj z nas. Ciągle proszenie o jakieś rzeczy za czasów CT, potem Twoja obietnica, że teraz się wszystko zmieni i co? Gówno. Jest jak było, wdrożyłeś na początku parę propozycji, które czekały na wdrożenie parę lat i na tym się skończyło - i jak propozycje kwitnęły na forum tak kwitną nadal. Tutaj na forum możesz się bronić i pisać każdą ściemę ale popatrz chociażby na DobreProgramy.pl, gdzie już AQQ ma dzięki Tobie opinię - pobierasz opłatę a masz swoich użytkowników głęboko. Nie zganiaj winy na nas - to tylko i wyłącznie Twoja wina.

#2799 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2015.05.06, 10:27

Dlaczego jest jak jest napisałem wcześniej. Temat wyczerpany.

#2800 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2015.05.06, 11:17

I taka z Tobą rozmowa - padają mocne argumenty a Ty umywasz ręce. Skoro zaliczam się do śmietanki, która psuje według Ciebie atmosferę to jeszcze dzisiaj stąd uciekam zawieszając jednocześnie działalność dla AQQ na forum (czyt. wszystkie moje dodatki będą dostępne jedynie na mojej stronie).

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych