Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co nowego w AQQ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2941 odpowiedzi w tym temacie

#2901 mienho

mienho

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 95 postów

Napisano 2015.07.13, 08:34

@Sauler tworzysz nowy komunikator pod CMD ?? :-P . Tak poza tym to powodzenia, może dzięki Tobie aqq odżyje :thumbup:



#2902 Sauler

Sauler

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 210 postów

Napisano 2015.07.13, 10:07

@Deadmaster zobaczymy :)

@mienho Ty się nie śmiej, kiedyś istniało nieoficjalne GG pod cmd. Nie wiem czy jeszcze żyje :P



#2903 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2015.07.13, 11:28

@Sauler plugin będzie opensource? :P
  • Shiny lubi to

#2904 Jaro88PL

Jaro88PL

    Mam pędzel, to go używam! =)

  • Dekorator
  • 797 postów

Napisano 2015.07.13, 11:44

Super że @Sauler robi taką wtyczkę. Przynajmniej będzie kompatybilna z nowymi standardami. Ale mimo to smuci mnie fakt, że znów użytkownik musi robić coś ekstra przydatnego zamiast autor programu.... który tłumaczy się że nie zna C++ to nie napisze... a wystarczy wejść na 4programmers i zobaczyć posty użytkowników którzy też piszą w Delphi, a mimo to metodą prób i błędów tłumaczą libgadu z C++ na delphi i wszystko działa poprawnie...


System: Windows 10 Pro x64 | Przeglądarka: IE 11 | AQQ: najnowsze
Kompozycja: Standard, GG12 | Wtyczki: GG Network, AQQ SMS, Contact


#2905 Sauler

Sauler

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 210 postów

Napisano 2015.07.13, 12:08

@Beherit może jak to ładnie zorganizuję :P Bo pisanie w C++ Builder trochę gorzej mi wychodzi niż w Delphi:P



#2906 WiTuŚ

WiTuŚ

    AQQ Maniak

  • Przyjaciel
  • 2028 postów

Napisano 2015.07.26, 00:13

opensource? Po co? nie po to się chłop męczy żeby teraz inni mogli mieć dostęp do tego od tak (jeżeli się uda oczywiście). Sam też swoich wtyczek (kodu) nie oddam od tak. Nie po to zmarnowałem swój czas na to :D


Użytkownik WiTuŚ edytował ten post 2015.07.26, 00:14


#2907 Jaro88PL

Jaro88PL

    Mam pędzel, to go używam! =)

  • Dekorator
  • 797 postów

Napisano 2015.07.26, 11:18

Bez urazy wituś ale to jest właśnie podejście typowego "Polaczka". Nie udostępni bo on robił i koniec. Nie po to się tyle męczył. A nie bierze pod uwagę, że druga osoba owszem ma wgląd w kod ale może się drugie tyle namęczyć i oboje stworzycie coś ekstra i pozbawione większości błędów. Nie każdy jest alfą i omegą. Jeden wie to drugi tam to. Oczywiście nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby ten co nie wie uczył się tego patrząc na kod napisany przez inną osobę, co właśnie daje możliwość open source.


System: Windows 10 Pro x64 | Przeglądarka: IE 11 | AQQ: najnowsze
Kompozycja: Standard, GG12 | Wtyczki: GG Network, AQQ SMS, Contact


#2908 Sauler

Sauler

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 210 postów

Napisano 2015.07.26, 12:42

@WiTuŚ, @Jaro88PL: kod będzie jak uznam, że nadaje się na publiczny wgląd :)



#2909 WiTuŚ

WiTuŚ

    AQQ Maniak

  • Przyjaciel
  • 2028 postów

Napisano 2015.07.26, 15:36

Róbcie jak uważacie :)



#2910 Boltex

Boltex

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 109 postów

Napisano 2016.02.12, 20:06

Widzę, że temat AQQ mocno podupadł. Kiedyś to i newsroomy były na youtube i generalnie był jakiś większy ruch. Więcej dodatków, stylów, cały czas coś się tu działo. Co się stało? (poza zbuntowaną załogą)



#2911 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2016.02.12, 20:35

Aktualizacje są rzadkie ale będą nadal wychodzić. Generalnie odkąd FB stał się w Polsce popularny wszystkie komunikatory - nie tylko AQQ - zaliczają ciągły spadek popularności. Użytkowników AQQ jest na tyle mało, że nie ma sensu nawet robić newsroomów bo nie będzie komu ich oglądać. Nawet spółka GG Network jest obecnie w stanie likwidacji. Ale bez obaw - projekt AQQ będzie przeze mnie utrzymywany do oporu ;)


MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#2912 Sauler

Sauler

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 210 postów

Napisano 2016.02.12, 22:00

@Oconnel Co będzie w następnej aktualizacji?  xD


  • Deadmaster i ss9227 lubią to

#2913 mav

mav

    Skrypter

  • Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2016.02.13, 03:12

Obietnice i smutek :P


  • Beherit lubi to

JS / jQuery / PHP / MySQL / CMS / Forum filmowe / Kran kamerowy


#2914 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2016.02.13, 09:48

No ale czego oczekujecie. Ja aktualnie mam też inne sprawy na głowie niż dodawanie nowych funkcji dla AQQ z których niewiele osób i tak skorzysta. Staram się utrzymywać projekt w takiej formie - iż wydaję cyklicznie wersję z poprawkami tak aby wszystko co obecnie działa w AQQ - działało dalej (tak, wiem, FB nie działa prawidłowo ale to inna bajka). Oczywiście jeżeli pojawi się możliwość dodania jakiejś ważnej nowej funkcji na którą wiele osób czeka to nie zawaham się jej wprowadzić. Jednak obecnie nie widzę sensu wychodzić naprzeciw z inicjatywami - jak kiedyś - bowiem niewiele osób ich oczekuje. AQQ jest w zamrażalniku i czeka na przełom aby wyjść z impasu. Tymczasem staram się rozwijać kilka innych projektów póki ten dzień nie nadejdzie. Popmowanie czasu i energii w AQQ w tym momencie jest po prostu bezcelowe. Wiem, że wiele osób lubi AQQ i chciałoby abym poświęcał czas dla tego projektu, dodawał nowe funkcje ale trzeba też zrozumieć, że aktualnie nie ma ku temu podstaw. Co może przełamać impas? Wprowadzenie nowej obsługi FB. Coś tam ostatnio w tej sprawie drgnęło i przejrzę sprawę ponownie w niedługim czasie. Muszę jedynie dokończyć projekt nad którym teraz pracuje.


MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#2915 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2016.02.13, 13:05

To po co są opłaty za projekt, który nie jest rozwijany? Ludzie nie oczekują bóg wie czego! Zrozum to wreszcie. Twoi klienci chcą wreszcie naprawy błędów - zawieszanie AQQ w losowych sytuacjach, wiszenie AQQ w procesach po zamknięciu itp itd krytyczne błędy. Takich poprawek nie ma, więc nie ściemniaj proszę :) Jakbyś chociażby poprawki małe raz w miesiącu wydawał to ludzie by nie uciekali - nikomu już się przez Ciebie nawet nie chce wtyczek / kompozycji pisać.

 

Czas nadszedł - masz idealną sytuację, aby wprowadzić do AQQ chociażby OTR zważywszy na sytuację w naszym zrąbanym kraju, gdzie ludzie nagle zaczynają szukać dobrej alternatywy do komunikacji w zaszyfrowanej formie (ustawa inwigilacyjna weszła w życie, nie ogarniasz OTR to zatrudnij ludzi - w biznes trzeba inwestować). Ludzie coraz częściej używają klientów mobilnych a w AQQ nie ma nawet podstawowej funkcjonalności XEP-0313, która by umożliwiła włączenie archiwizowania rozmów na serwerze - już nie chodzi o pobieranie, bo tego niby nie potrafisz ogarnąć a szkoda - tylko 1 komunikator na desktop to poprawi, dodając MAM do AQQ zyskał byś nowych userów no (i oczywiście kasę ale jak tam wolisz). 2 kurna rzeczy, które pozwolą na zdobycie nowych klientów na rynku.

 

Co do FB to wysłałem Ci na priv pełny opis jak dodać obsługę MQTT. Jak widać się da i na moim serwerze XMPP jest dostępny transport Facebook działający po MQTT (niestety okrojony w porównaniu do oryginalnej obsługi FB po MQTT ale to już sprawa transportu).

 

Po prostu przestań ściemniać, że nie masz nas - Twoich klientów oraz AQQ w 4 literach.


I jeszcze z mojego przykładu: po co mam pisać wtyczki skoro AQQ ciągle mi się zacina a moje zgłoszenie jest olane? Codziennie przynajmniej raz po dostaniu wiadomości AQQ mi się zawiesza, wiadomość nie jest zapisywana w archiwum i nie wiem kto co mi napisał. Na prawdę nie ma co robić w AQQ, po prostu niech sobie projekt umiera...


Nadal czekamy na ponowne dodanie dla Dropbox folderu aplikacji, obiecałeś.
 

Planuję przywrócić taką opcje ale nie w najbliższej wersji stabilnej. W pierwszej becie po wersji stabilnej powinna być jednak dostępna.



#2916 Andret

Andret

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 2016.02.13, 17:02

A może tak, skoro FB nie, skoro optymalizacja nie, to naprawić wysyłanie zdjęć do gg? Bo i tak i tak obecnie jedynym sposobem jest dropbox. A wystarczy użyć nowego ich protokołu.


Kiedyś AQQ było moim nieodłącznym towarzyszem. Dzisiaj jest tylko smutnym wspomnieniem...


#2917 Boltex

Boltex

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 109 postów

Napisano 2016.02.13, 23:19

@Beherit idzie środkiem prawdy, nie domagamy się nie wiadomo czego, raptem kilku poprawek. Ostatnio podczas rozmowy z kumplami na konferencji (która się często buguje, a bugi te zgłaszałem na bugliście) zapytali mnie z jakiego komunikatora korzystam. Ja im na to, że z AQQ. Napisali mi tak cytuje, " płacisz za k****stwo które nie działa jak powinno, lepiej zainstaluj GG darmowe i bez takich cyrków". Oczywiście odpisałem im, że tego nie zrobię. Wracając jeszcze do twojej wypowiedzi @Oconnel zastanawiam, czemu nie zrobiłeś jakieś grupy developerów, która by nie tylko oprócz Ciebie miała by dostęp do kodu i mogła by wprowadzać dodatki/poprawki, przed oczywiście Twoim zatwierdzeniem? Problemy z buglisty na pewno by zostały szybciej rozwiązane to raz, dwa wtyczkopisarze mogli by ruszyć z innymi ciekawymi projektami, trzy wszystko by poszło do przodu i na pewno w lepszym kierunku niż w obecnej sytuacji. Jest tu spora grupa osób, która przyczyniła się do rozwoju Twojego programu i na pewno macie ze sobą kontakt praktycznie codziennie. Osoby pokroju np. Beherit, Deadmaster, wu112, Silverlight i innych których nie wymieniłem (bo nie pamiętam nicków) są niezastąpione. Należałoby coś z nimi zrobić, póki mają jeszcze czas i chęci pomagać w rozwiązywaniu błędów i rozwijaniu Twojego projektu. Chyba nie chciałbyś zostać z tym wszystkim sam prawda? Sytuacja i tak już jest napięta. Więc należałoby dokonać jakiegoś wyboru. Moim zdaniem lepiej jest utworzyć taką grupę, podpisać kilka papierów, niż robić opensource, którego nie chciałbyś na pewno zrobić.(kilka postów wyżej o tym czytałem).

 

btw. fakt sam się nie przyczyniłem do rozwoju programu, więc ktoś sobie może pomyśleć "gościu toć ty masz  gówno do powiedzenia". Prawda, ale w programie jestem od jakiś 8 lat, może nawet ciutke więcej z przerwami i nie wyobrażam sobie teraz zmiany komunikatora na inny. Nawet gdybym miał płacić miesięcznie za niego 20 zł, to i tak i tak bym płacił bez względu na cenę.

 

No właśnie i Dropbox znikł, a któregoś dnia szukałem DropBoxa w AQQ, ale ni u u nie znalazłem. Teraz przynajmniej wiem dlaczego.

btw. czytałem, że DropBox czyta pliki użytkowników, może wypadałoby zmienić chmurę np na SpiderOak? Co o tym myślicie?


Użytkownik Boltex edytował ten post 2016.02.13, 23:29

  • lesiu, Deadmaster i ss9227 lubią to

#2918 Deadmaster

Deadmaster

    Hellraiser

  • Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2016.02.14, 02:21

Wracając jeszcze do twojej wypowiedzi @Oconnel zastanawiam, czemu nie zrobiłeś jakieś grupy developerów, która by nie tylko oprócz Ciebie miała by dostęp do kodu i mogła by wprowadzać dodatki/poprawki, przed oczywiście Twoim zatwierdzeniem? Problemy z buglisty na pewno by zostały szybciej rozwiązane to raz, dwa wtyczkopisarze mogli by ruszyć z innymi ciekawymi projektami, trzy wszystko by poszło do przodu i na pewno w lepszym kierunku niż w obecnej sytuacji. Jest tu spora grupa osób, która przyczyniła się do rozwoju Twojego programu i na pewno macie ze sobą kontakt praktycznie codziennie. Osoby pokroju np. Beherit, Deadmaster, wu112, Silverlight i innych których nie wymieniłem (bo nie pamiętam nicków) są niezastąpione. Należałoby coś z nimi zrobić, póki mają jeszcze czas i chęci pomagać w rozwiązywaniu błędów i rozwijaniu Twojego projektu. Chyba nie chciałbyś zostać z tym wszystkim sam prawda? Sytuacja i tak już jest napięta. Więc należałoby dokonać jakiegoś wyboru. Moim zdaniem lepiej jest utworzyć taką grupę, podpisać kilka papierów, niż robić opensource, którego nie chciałbyś na pewno zrobić.(kilka postów wyżej o tym czytałem).

Oszalałeś?! Kod AQQ jest wart miliony milionuf i udostępnienie go komukolwiek jest całkowicie niemożliwe! Skończy się tak, że kod wart miliony będzie leżał i gnił. AQQ serio ma szansę odzyskać jakąś tam pozycję (co bezpośrednio przełoży się na ilość kasy z niego płynącej), ale potrzebne są zmiany, rozwój, poprawki błędów a jak widać Ty Oconnelu sam tego nie ogarniasz. Lepiej podzielić się swoim dzieckiem niż dać mu umrzeć :)



#2919 Boltex

Boltex

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 109 postów

Napisano 2016.02.14, 12:43

Z tego co mi wiadomo, to AQQ jest zarejestrowane jako firma, więc to chyba żaden problem, by użytkownicy którzy należeli by do grupy "developer" podpisali by papier o nie wynoszeniu kod itp. Przecież w dzisiejszych czasach mamy nawet kilkanaście takich papierków.


  • Andret lubi to

#2920 krzysztof018

krzysztof018

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 2016.02.16, 22:53

Co dzień gdy uruchamiam komputer i uruchamia się AQQ, dostaje informacje  "Program przestał działać"  i się wyłącza kiedyś tego nie było


PC: AQQ x64: najnowsza beta, Windows 10 Pro x64 PL (10.0.15063.296), Edge 40.15063.0.0 / Internet Explorer 11.0.15063 PL / (Firefox 53.0.3 PL, Chrome 58.0.3029.110) , Wtyczki: Standardowe, Kompozycja: Standard, Antywirus: Kaspersky Internet Security 2017 ( 17.0.0.611e )





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych