Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co nowego w AQQ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2941 odpowiedzi w tym temacie

#21 sacrus

sacrus

Strefa AQQ

• Użytkownik
  • 1251 postów

Napisano 2008.10.22, 15:54

A ja chciałbym wiedzieć czy ktoś poda przybliżoną datę kolejnej bety AQQ ?? :)
System: Windows 8 Pro x64 PL • IE: 10.0.9200.16384 x64 • AQQ: zawsze najnowsza wersja •

Zapraszam również do:
Dołączona grafika

#22 lew

lew

"drapieżny" lew

• Przyjaciel
  • 577 postów

Napisano 2008.10.22, 16:51

@simlock:
Tylko to temat "Co nowego w AQQ?", a nie "Kiedy nowa beta". OC pisał, że poprawia błędy z Buglisty i jak ich poprawi jakąś tam ilość to wyda z pewnością betę.
Beta testy AQQ:
System - Windows XP + SP3
IE - 8.0
Wtyczki - standardowe
Kompozycja - Black Aero

#23 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2008.10.22, 18:01

Zapomniałem o bardzo ważnej rzeczy. Trzeba się przyjrzeć intuicyjności AQQ. Niestety, ale nie należy zapominać, że skonfigurowanie wtyczki GG dla przeciętnego użytkownika komunikatora GG jest skomplikowane i nieintuicyjne. Szczerze mówiąc wcale się nie dziwię, więc trzeba coś z tym zrobić.

Tu byłem.

#24 matiss

matiss

Expert

• Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2008.10.22, 20:13

Popieram VPN'a nie tylko konfiguracja wtyczki aqq ale i założenie profilu + konfiguracja konta jabber dlatego pozwolę sobie zlinkować temat który założyłem jakiś czas temu ale jakoś zaginął w gąszczu innych propozycji http://forum.aqq.eu/...p?showtopic=222

#25 matc

matc

Libra

• Przyjaciel
  • 166 postów
  • MiejscowośćBerlin

Napisano 2008.10.22, 21:58

Na starym forum była spora debata na temat wprowadzenia prostego kreatora prowadzącego krok po kroku (np. 2 kroki) przy pierwszym uruchomieniu AQQ prosto po instalacji. Przy intuicyjnym kreatorze problem by zapewne zniknął. A wracając do sedna tematu, bardzo dobrze, że w pierwszej kolejności nadal autor skupia się na pozostałych bugach w AQQ. Nowe Delphi w którym będzie Oconnel teraz pisał AQQ, też sporo wniesie.
Jesteśmy jak książki...
Większość ludzi widzi tylko naszą okładkę, mniejszość czyta wstęp, wielu wierzy tylko krytykom, nieliczni poznają naszą treść.

#26 Mireczek

Mireczek

Bywalec

• Użytkownik
  • 153 postów

Napisano 2008.10.22, 22:34

Oby tylko nowe Delphi nie wniosło tego, że AQQ będzie wymagać Core 2 Quad + 4 GB RAM. :)
Każda nowa wersja języka programowania, ma coraz większe wymaganie dla kompilowanych programów.

/ Win 10 PRO 64 Bit; Edge; AVAST / ASUS Z170 GAMING PRO; CORE I5 6600K; DDR4 KINGSTON HyperX Savage Black CL12 32GB 2400MHz; SSD Samsung 950PRO 256GB; BR RW / ASUS N751JX-T7038D-16; i7-4720HQ; 16GB; SSD240GB + HDD750GB; DVD RW; GTX950; FHD / Responder; SpellChecker; SayAQQ /

#27 sacrus

sacrus

Strefa AQQ

• Użytkownik
  • 1251 postów

Napisano 2008.10.26, 01:19

A jest szansa że dzięki Delphi 2009 w aqq pojawi się pełne aero ?? Albo chociaż możliwość ustawiania przeźroczystego tła aqq ?? :)
System: Windows 8 Pro x64 PL • IE: 10.0.9200.16384 x64 • AQQ: zawsze najnowsza wersja •

Zapraszam również do:
Dołączona grafika

#28 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2008.10.27, 15:00

Nie znam się do końca, więc jeśli się mylę to krzyczeć. Za wyświetlanie m.in. listy kontaktów odpowiada kontrolka jedynej słusznej przeglądarki (IE), więc raczej wątpliwe, żeby nowa wersja Delphi coś nowego wniosła.
Można się za to pokusić o sprawdzenie kwestii obsługi dwóch monitorów - może tutaj coś się zmieniło na plus.

LSR: 4 bezwartościowe posty poszły do kosza.

Tu byłem.

#29 Villentre

Villentre

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 83 postów

Napisano 2008.11.12, 23:13

Dołączona grafika

Ja też chcę... ;]

Można wiedzieć kiedy zostanie opublikowane?

#30 muszi

muszi

I hate Mondays!

• Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2008.11.13, 20:32

Kiedy pojawi się na forum. Co kilka dni ktoś się będzie pytal kiedy nowa beta? Opanujcie się. I tak niczego to nie przyspieszy. Poza tym zapewne sam autor nie jest w stanie podać terminu. Tak trudno wyczekać? http://forum.aqq.eu/...tyle_emoticons/default/dry.gif

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<

#31 WiTuŚ

WiTuŚ

AQQ Maniak

• Przyjaciel
  • 2021 postów

Napisano 2008.11.13, 21:05

No właśnie ludzie cierpliwości, cierpliwości. Tak większych zmian widocznych gołym okiem raczej nie będzie, bo z tego co zapowiadał Oconnel zmiany głównie będą wewnątrz programu czyli w samym kodzie :)

#32 sacrus

sacrus

Strefa AQQ

• Użytkownik
  • 1251 postów

Napisano 2008.11.13, 22:39

Może ktoś się orientuje (na pewno) czy to nowe środowisko da możliwość wprowadzenia aero do aqq ??

Użytkownik simlock edytował ten post 2008.11.13, 22:39

Zapraszam również do:
Dołączona grafika

#33 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5025 postów

Napisano 2008.11.14, 09:15

@simlock Owszem nowe środowisko daje taką możliwość ;) Miejmy nadzieję, że OC wprowadzi to AQQ :)

#34 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4620 postów

Napisano 2008.11.15, 00:41

Witajcie :)

Postanowiłem odezwać się i powiedzieć Wam jak się sprawy mają. Przede wszystkim są głosy, że nie informuję co się obecnie dzieje z AQQ. To nie do końca prawda, bowiem od mojego poprzedniego postu w tym wątku nie zmieniło się wiele, ale z drugiej strony zmieniło się sporo. Zależy jak na to patrzeć. Jak pisałem poprzednio, otrzymałem do dyspozycji nowy kompilator Delphi 2009. Niestety, ogromna część kodu działającego pod Delphi 2007, przestała działać poprawnie, bądź w ogóle się nie kompilowała. Nie wnikając w szczegóły, niesie to za sobą spore komplikacje - bo po prostu sporą część kodu musiałem przepisać na nowo. Generalnie niesie to ze sobą jeszcze inne problemy. Błędy które mogły się pojawiać w ostatniej becie mogą zniknąć, za to może się pojawić mnóstwo innych, które trzeba będzie wyłapać. Będzie zatem trzeba być otwartym, i sprawdzać również te funkcje które dotychczas działały bez zarzutu. Aktualnie główna aplikacja jest już przepisana, i rozpoczęłem przepisywanie wtyczek. Z tych standardowych została mi do przepisania już tylko jedna wtyczka. Co za tym idzie, dosłownie na dniach - myślę że w poniedziałek - można się spodziewać nowej bety. Nie wykluczone, że na forum umieszczę wcześniej wersję alpha do testów wyłącznie dla forumowiczów. No dobrze, a czego można się spodziewać po nowej becie? Nowe funkcje? Nie. Funkcjonalność została na tym samym miejscu. Pamiętajmy że przepisywałem kod a nie dodawałem nic nowego. Co nie znaczy, że cała ta procedura to tylko marnowanie czasu. Wymienie teraz parę spraw z których z pewnością się ucieszycie. Wymienie tylko te główne.

- Po pierwsze, aplikacja i wtyczki zostały odchudzone z niepotrzebnego kodu.
- Wszystko chodzi dużo szybciej, dużo płynniej i pobiera mniej zasobów od wersji poprzedniej. I mówiąc o szybkości, mówię tutaj o zauważalnej różnicy!
- Czas bootowania AQQ od momentu odpalenia programu, do momentu w którym użytkownik zyskuje kontrolę nad interfejsem został skrócony niemal o połowę!
- AQQ nie korzysta dłużej z nakładek na systemowe kontrolki. Dzięki czemu wszystko chodzi szybko i sprawnie.
- AQQ obsługuje od teraz najnowsze kompilacje bibliotek SSL! Zauważcie że spora część konkurencji i dotychczas również AQQ, korzystało ze starych bibliotek pochodzących z przed kilku dobrych lat.
- AQQ jest coraz bardziej przyjazne do pracy na laptopie lub netbooku. Dzięki wszystkim powyższym zmianom, AQQ chodzi na lapkach równie szybko co na stacjonarnym komputerze.
- Wszystkie wewnętrzne moduły np. kontrolki Indy, są w najnowszych wersjach specjalnie dedykowanych pod Delphi 2009.
- Natywna obsługa unicode

To w skrócie wszystko! Czekajcie cierpliwie, i niebawem zaczynamy testy ;)

Pozdrawiam. Oconnel.
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#35 Marooned

Marooned

Bywalec

• Przyjaciel
  • 169 postów

Napisano 2008.11.15, 01:09

Może w końcu AQQ przestanie co chwila zżerać 50% CPU na moim Duo Core wprawiając wiatrak kompa w stan agonii :)
Po kilku latach przestałem używać AQQ. Mimo wielu świetnych cech jedna rzecz nie pozwala mi na dalsze z niego korzystanie: prędkość działania. Jest mozolny jak ślimak peruwiański. Szkoda..

Znikam definitywnie z tego forum. Dziękuję za parę wspólnych lat. Żegnam.

#36 CaliforniaBoy

CaliforniaBoy

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 62 postów

Napisano 2008.11.15, 01:56

Hm, zastanawiam się, czy teraz czasem nie jest odpowiedni moment (jeżeli w ogóle da rade) żeby zrobić wersje pod 64bity?
System operacyjny: Windows Vista Ultimate x64 Service Pack 1
Oprogramowanie podstawowe: Internet Explorer 7, Adobe Flash Player 10
Wersja AQQ: Najnowsza wersja (w tym beta)
Wtyczki AQQ: AQQ Last Seen, AQQ Radio, AQQ SpellChecker, AQQRestarter
Kompozycja: Standard

#37 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4620 postów

Napisano 2008.11.15, 07:00

Obawiam się, że natywny support dla 64bitów, będzie miała dopiero kolejna edycja Delphi o nazwie kodowej Commodore. A że Delphi wychodzi co 2 lata (kolejność: Delphi - rok odstępu - Builder C++ - rok odstępu - Delphi itd.) to trzeba jeszcze poczekać.

#38 Killer

Killer

Expert

• Użytkownik
  • 1129 postów

Napisano 2008.11.15, 07:58

A ja spytam nieco głębiej: czy procedura uruchomienia AQQ skróciła się o połowę przez właściwości nowego Delphi, czy usunąłeś Oconnelu dużą część kodu przy startowaniu programu ? Wydajność aplikacji do efekt optymalizacji kodu czy Delphi teraz sobie z tym lepiej radzi ? Pytam, bo ciekawi mnie bardzo jak to jest z nowymi dziełami Borlanda. To co w przypadku Delphi, przeważnie jest i w C++ Builder. ;)

Beta testy AQQ:

PC: AQQ (zawsze najnowsza beta), Edge, Windows 10 x64 | Kompozycja: GG11, Wtyczki: dostarczane z AQQ
Asus 1215N: AQQ (zawsze najnowsza beta), Edge, Windows 10 x64 | Kompozycja: GG11, Wtyczki: dostarczane z AQQ

#39 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4620 postów

Napisano 2008.11.15, 08:39

Zarówno Delphi działa zauważalnie szybciej, jak i kod potrzebny do wystartowania aplikacji został mocno zoptymalizowany.

#40 kuhar

kuhar

Bywalec

• Użytkownik
  • 134 postów

Napisano 2008.11.15, 10:33

o fajnie.... jak ma wszstko chodzić szybciej to dla mnie extra... czeakm z niecierpliwością na wersję alpha czy tam beta....
mam jeszcze takie pytanie.... D9 wniosło coś w sprawie wielu monitorów, bo niedługa zamierzam sobie drógi sprawić......
AQQ - zawsze najnowsze ;) ; kompozycja - Light sky; wtyczki - standardowe + Blocker + AQQ Last Seen + Responder + AQQrestarter + Makra; IE8 ; Win 7 x86 Dołączona grafika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych