Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co nowego w AQQ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2941 odpowiedzi w tym temacie

#41 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2008.11.15, 10:39

hmm, nie wiem co o tym sądzić. Bilans zysków i strat moim zdaniem wychodzi na bliski zeru. Dlaczego? Bo tak skrzętnie zgromadzone 5 stron błędów na bugliście stoi w tej chwili pod wielkim znakiem zapytania. Oby udało się wyjaśnić wszystkie przypadki, ale nie na zasadzie "brak zainteresowania autora zgłoszenia = brak błędu". W zależności od tego jak ta nowa wersja się będzie zachowywać, może się okazać, że cofamy się w betatestach ileś tam miesięcy. Za to ogromnym plusem jest optymalizacja. Niby idziemy do przodu, ale stoimy nadal w jednym miejscu, choć pewnie było to nieuniknione i kosztowało mnóstwo pracy.

- AQQ nie korzysta dłużej z nakładek na systemowe kontrolki. Dzięki czemu wszystko chodzi szybko i sprawnie.

Czy to oznacza uniezależnienie od Internet Explorera i tym samym Windows, a co za tym idzie otwarcie na inne systemy?

Tu byłem.

#42 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4621 postów

Napisano 2008.11.15, 11:36

Nie. Chodzi o to że AQQ korzysta z dużo mniejszej liczby zew. komponentów niż dotychczas. Chodzi tu np. o kontolki TNT które były dotychczas wszędzie. A jak się okazało, po ich wyrzuceniu AQQ działa znaczenie szybciej. Co do buglisty, to oczywiście trzeba będzie ją skonfrontować z nową wersją. Np. cała komunikacja zarówno we wtyczkach jak i samym AQQ opiera się na całkiem nowych rozwiązaniach. Również parser XML dla jabbera został "wymieniony" na lepszy model. Generalnie więc ciężko powiedzieć, które błędy pozostały, a które przy okazji optymalizacji uległy naprawieniu.
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#43 Senega

Senega

Początkujący

• Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2008.11.15, 11:54

Obawiam się, że natywny support dla 64bitów, będzie miała dopiero kolejna edycja Delphi o nazwie kodowej Commodore. A że Delphi wychodzi co 2 lata ...

Czy to oznacza, że AQQ będzie średnio przepisywane od nowa (odświeżane) przy zmianie środowiska (abstrahując od tego, że czasami wszystko kompiluje się poprawnie)?

Użytkownik Senega edytował ten post 2008.11.15, 11:54

Android - program telewizyjny Kropka TV http://goo.gl/AZyEE

Aktualnie bez AQQ - co na dobre mi wychodzi :tuptup:

#44 Kendziooor

Kendziooor

Pan Majster

• Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2008.11.15, 12:57

No, nareszcie cos się dzieje. Nie będę pisać czy się ciesze czy nie, bo powtarzanie się po userach mija się z celem. Zatem kilka pytań:
1. Wiemy już, że D9 wspiera aero, ale czy twórca ma zamiar robić coś w tym kierunku? :)
2. Czy alfa testy dla forumowiczów będą poelgały na tym, że autor między wierszami wrzuci nową wersję, bez informacji na stronie? Czy każdy z forumowiczów będzie mógł ją wypróbować?
3. Czy korzystanie z komunikatora AQQ jako podstawowego będzie możliwe? Tzn. chodzi mi o to, czy błędów jest na tyle dużo, że najprostsze czynności mogą się skończyć błędem?
4. Czy potrzebne będą jakieś zmiany w kompozycjach?

Takich kilka prostych pyań, mam nadzieję ze otrzymam odpowiedź :P

P.S. Jeśli błędów będzie naprawde sporo, to moze to jakoś rozdzielić w bugliście. Oconnel będzie miał większą przejrzystość, nie będzie wielkiego rozpi...bałaganu w dziale błędów, a nowi userzy w spokoju będa mogli zgłaszać błędy z built 17.

Użytkownik Kendziooor edytował ten post 2008.11.15, 13:16

• jarko lubi to
Dołączona grafika
Całkiem nowa wersja notatnika do AQQ! Zostań beta-testerem!

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8
Komunikator: Wtyczki podstawowe + dodatkowe; Kompozycja Satin

#45 CaliforniaBoy

CaliforniaBoy

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 62 postów

Napisano 2008.11.15, 13:49

Bardzo szkoda, że przypisywanie kodu nie przypadło na pierwszą betę AQQ 2.
Dużo pracy zajęło by Ci skompilowanie pod Vite x64?
Pytam, bo wiem, że masz dużo pracy, a nie jest to najważniejsza kwestia.
Jednak, gdy będzie taka możliwość prosiłbym żebyś pamiętał o takiej prośbie : )

Oconnel, tak na pierwszy rzut oka - jak Tobie chodzi aplikacja? (mam na myśli stabilność)

PS. Cieszę się, że jest z Tobą teraz lepszy kontakt : )

Użytkownik CaliforniaBoy edytował ten post 2008.11.15, 13:51

System operacyjny: Windows Vista Ultimate x64 Service Pack 1
Oprogramowanie podstawowe: Internet Explorer 7, Adobe Flash Player 10
Wersja AQQ: Najnowsza wersja (w tym beta)
Wtyczki AQQ: AQQ Last Seen, AQQ Radio, AQQ SpellChecker, AQQRestarter
Kompozycja: Standard

#46 BangMan

BangMan

Adept

• Użytkownik
  • 300 postów

Napisano 2008.11.15, 16:11

Ten PS powyżej brzmi jak pochwała dla autystycznego dziecka. ;>

Ja mam pytanie następujące: czy od nowej bety wszystkie pluginy będą musiały być pisane w D2k9? Jeśli nie, to co faktycznie zmieni się pod tym względem?

Proszę o aktualizację SDK:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Proszę o aktualizację SDK proszę o aktualizację SDK proszę o aktualizację SDK? Proszę o aktualizację SDK Proszę o aktualizację SDK!
---
Proszę o aktualizację SDK?

#47 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4621 postów

Napisano 2008.11.15, 16:13

Nie muszą być pisane pod D9. Aczkolwiek te skompilowane pod D9 działają szybciej.
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#48 sacrus

sacrus

Strefa AQQ

• Użytkownik
  • 1251 postów

Napisano 2008.11.15, 16:26

A gg będzie w końcu obsługiwało status zablokowany ??
System: Windows 8 Pro x64 PL • IE: 10.0.9200.16384 x64 • AQQ: zawsze najnowsza wersja •

Zapraszam również do:
Dołączona grafika

#49 ifconfig

ifconfig

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 69 postów

Napisano 2008.11.15, 16:48

No to od poniedziałku będzie dużo pracy. Bugliste trzeba zrewidować od A do Z.
Windows 7 Professional SP1 64-bit (german) / Ubuntu 10.04 LTS
Internet Explorer 9 / Mozilla Firefox 4
AQQ - zawsze aktualna [unstable] + AQQ Radio + Antyspam + VNotify / Pidgin - zawsze aktualna [stable]
Dołączona grafikaDołączona grafika

#50 CaliforniaBoy

CaliforniaBoy

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 62 postów

Napisano 2008.11.15, 16:56

Może i tak brzmi, ale to raczej zadowolenie z kontaktu z użytkownikami. Chyba każdy na to czekał.
Osobiście sprawdzę szybkość pracy, czas uruchamiania i zużywanie naszych skromnych zasobów :D
Bez odbioru : )
System operacyjny: Windows Vista Ultimate x64 Service Pack 1
Oprogramowanie podstawowe: Internet Explorer 7, Adobe Flash Player 10
Wersja AQQ: Najnowsza wersja (w tym beta)
Wtyczki AQQ: AQQ Last Seen, AQQ Radio, AQQ SpellChecker, AQQRestarter
Kompozycja: Standard

#51 Gregor

Gregor

Początkujący

• Zablokowany
  • 44 postów

Napisano 2008.11.15, 17:01

Cześć.
Obecnie jestem w Słowacji, o czym pewnie spora część z Was wie. Używam tutaj laptopa i w związku z tym odkryłem kilka luk w AQQ, o których może nie wiecie, a chciałbym by już w najbliższej wersji nie było z tym problemów bo to dość irytujące dla nowych użytkowników, więc postanowiłem, że napiszę.

A więc sprawa wygląda tak:
- instaluję AQQ
- loguję się na swoje konto (gregor@aqq.eu)
* wszystko działa do tego momentu, problemy są dalej:
- moja dziewczyna zakłada konto na Jabberze (testowane: aqq.eu i jid.pl), co niestety kończy się niepowodzeniem, bowiem sieć działająca w akademiku blokuje kilka portów (w sumie to głupota, ale tak tutaj jest). Nie da się zmienić portu jabbera przed zarejestrowaniem się w tej sieci, wszystko leci po standardowym, co uniemożliwia rejestrację. BARDZO POWAŻNY BŁĄD!!
- zarejestrowaliśmy się więc korzystając z innej sieci bezprzewodowej
- i tutaj kolejny kwiatek - AQQ nie powinno uruchamiać się przy starcie systemu (tak ustawiono na pierwszym koncie), ale po założeniu nowego profilu AQQ ma te ustawienia gdzieś - odpala się z Windowsem bez pytania kogokolwiek o zdanie. DO POPRAWY!

Jeśli post uznany zostanie za napisany w złym miejscu, bardzo proszę o przeniesienie go, a nie usuwanie, bo te dwa błędy są chyba czystym przeoczeniem, a ich poprawienie jest - moim zdaniem - konieczne! Z góry dziękuję wszystkim za współpracę, pozdrowienia ze Słowacji. :)
Dołączona grafika

Beta-Testy: Windows XP Pro, SP2; IE 7 (domyślna: FireFox 3); Wtyczki: AQQ i GG, SMS, LastSeen, Birthday Reminder i SpellChecker; Kompozycja Dark King

#52 bartek46op

bartek46op

Bywalec

• Użytkownik
  • 247 postów

Napisano 2008.11.15, 18:30

Próbowałeś z
Start >> Uruchom >> msconfig >> Uruchamianie i odznaczyć AQQ?

BTW. Wracaj szybko i zaktualizuj Dark Kinga http://forum.aqq.eu/...tyle_emoticons/default/happy.gif

#53 muszi

muszi

I hate Mondays!

• Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2008.11.15, 18:43

@bartek46op, Gregorowi chodzi o to, że przy dodawaniu nowego konta zawsze AQQ ponownie doda wpis do autostartu i się uruchomi z systemem. Usunięcie przez msconfig da to samo co w opcjach programu.

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<

#54 Mi2

Mi2

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 71 postów

Napisano 2008.11.15, 23:21

A gg będzie w końcu obsługiwało status zablokowany ??

Nie. Przecież Oconnel pisał, że nie wprowadził żadnych nowych funkcji...

Edit Mi2: Sorki, drobny błąd w poście, poprawiłem.

Użytkownik Mi2 edytował ten post 2008.11.18, 19:39

The X-Progs creator
Komputer: Intel Core 2 Duo 2x1.86 GHz, 2 GB RAM, GeForce 8600GT, 250GB HDD, Windows 7 Home Premium + Kubuntu 10.04 Lucid Lynx
Oprogramowanie: Internet Explorer 8 (Domyślnie Google Chrome 5)/Rekonq

#55 szpon

szpon

Bywalec

• Użytkownik
  • 109 postów

Napisano 2008.11.16, 01:32

A zastanawiałem się dlaczego Oconnela nie ma długo na necie i nie pojawiają się żadne nowości. Ale oczywiście AQQ nie mogłoby ustać w miejscu :D
Jak to zazwyczaj bywa z Oconnelem. Jeśli długo go nie ma to po powrocie wynagradza nam to, teraz nie jest inaczej ;)

#56 sacrus

sacrus

Strefa AQQ

• Użytkownik
  • 1251 postów

Napisano 2008.11.17, 12:13

Wiecie co myślę że w belce tytułowej AQQ na górze mogła by być cała nazwa: "AQQ Carbon 2.0.3.xx" miejsce i tak jest a ciekawiej by się prezentowało :) Nie traktujcie tego jako propozycji do AQQ a jedynie sugestie :)
System: Windows 8 Pro x64 PL • IE: 10.0.9200.16384 x64 • AQQ: zawsze najnowsza wersja •

Zapraszam również do:
Dołączona grafika

#57 Paveleczek1991

Paveleczek1991

Bywalec

• Użytkownik
  • 229 postów

Napisano 2008.11.17, 15:13

Szczerze mówiąc jestem za :)

#58 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2008.11.17, 16:27

Jestem przeciw. Carbon to nazwa kodowa i podobnie jak w przypadku procesorów nie podaje się np. Intel Core 2 Duo Penryn, tylko sam początek.

Tu byłem.

#59 bartek46op

bartek46op

Bywalec

• Użytkownik
  • 247 postów

Napisano 2008.11.17, 16:29

Jak ktoś ma wąskie okno to mu ta długa nazwa przeszkodzi.

#60 sacrus

sacrus

Strefa AQQ

• Użytkownik
  • 1251 postów

Napisano 2008.11.17, 18:20

Ja zmniejszyłem do minimum no i tak by się zmieściło u mnie :)

Zapraszam również do:
Dołączona grafika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych