Skocz do zawartości


Zdjęcie

Archiwum On-Line


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 Qrix

Qrix

    Adept

  • Wtyczkopisarz
  • 361 postów

Napisano 2011.08.13, 13:01

Archiwum On-Line 0.2.1.174


Dołączona grafika


Data wysłania: 06.05.2012
Data aktualizacji: 24.10.2012

Archiwum On-Line to usługa znana z wielu innych komunikatorów, w tym z GG. Ponieważ jednak AQQ jest multikomunikatorem, warto abyśmy mieli wszystkie swoje wiadomości w jednym miejscu ;) Tym miejscem będzie Twoja strona WWW. Do uruchomienia usługi wystarczy posiadać własny hosting www (z obsługą PHP5 i MySQL). Może to być darmowe Ugu.pl. Wszystkie wymagane pliki są załączone do wtyczki wraz z Instrukcją instalacji w formie tekstowej i wideo


Część webowa oparta jest o darmowy szablon, chciałem wykorzystać szablon AQQ.eu, ale na to raczej potrzebna jest zgoda ;)

Pobierz plikLista zmian

Użytkownik Qrix edytował ten post 2012.10.24, 20:26


#2 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2011.08.15, 15:41

Wtyczka dość ciekawa chociaż ja osobiście nie chciałbym mieć archiwum online - wolałbym synchronizację archiwum między dwoma komputerami za pomocą sieci bo wydaje mi się to bardziej bezpieczne (kiedyś takie coś miało powstać we wtyczce Archeolog). Poza tym takie archiwum online jest zbędne - chyba, że do tego archiwum dodałbyś komunikator webowy ;)
P.S. Masz źle ustawione typy mime na serwerze bo zwraca tekst zamiast pliku *.aqq.

#3 Czajo

Czajo

    Redaktor Strefy AQQ

  • Użytkownik
  • 701 postów

Napisano 2011.08.15, 15:49

jak to działa? przerzuca istniejące archiwum na serwer czy wrzuca archiwum dopiero od instalacji wtyczki?

kliknij tutaj i zgarnij nasz najnowszy program tj. hack do momio za darmo


#4 mav

mav

    Skrypter

  • Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2011.08.15, 16:01

Jakbyś potrzebował jakiejś pomocy z php/mysql (np. tworzenie interfejsu użytkownika) to pisz na priv :)
  • Silverlight i Qrix lubią to

JS / jQuery / PHP / MySQL / CMS / Forum filmowe / Kran kamerowy


#5 Qrix

Qrix

    Adept

  • Wtyczkopisarz
  • 361 postów

Napisano 2011.08.15, 16:56

takowe archiwum ma zastosowanie w momencie gdy chcesz uzyskać do niego dostęp spoza własnego komputera, również w komórce (na pewno pojawi się dedykowany szablon mobilny). Faktycznie - synchronizacja między komputerami byłaby ciekawsza, ale no właśnie - do tego, aby odczytać wiadomości gdzieś u znajomego musimy instalować AQQ, wtyczkę, potem to konfigurować... na samym końcu z kolei usunąć ;)

Wtyczka wysyła wiadomości odebrane i wysłane w trakcie jej działania, a zatem wcześniejszych wiadomości w archiwum webowym nie będzie.

Mav, głównie chodzi mi o sprawdzenie, czy kod jest bezpieczny, potem wydajny, jak wspominałem nie raz, ze mnie taki programista PHP jak z żołnierza baletnica ;) Na pewno będę się kontaktował w razie problemów ;)
  • Czajo lubi to
Proszę o zgłaszanie błędów w moich wtyczkach na bugliście - po zgłoszeniu proszę o link do zgłoszenia wysłać na moje jabberowe konto qrix@aqq.eu - o błędach nie zgłaszanych na bugliście z reguły szybko zapominam ;)
Moje posty czyta Dołączona grafika

#6 svistu

svistu

    Adept

  • Użytkownik
  • 280 postów

Napisano 2011.08.15, 23:07

Ciekawa wtyczka :)
Mam nadzieję, że ją dopracujesz bo już bardzo dawno temu prosiłem o webowe archiwum ale wtedy mnie wszyscy skrytykowali za głupi pomysł no ale w końcu jest światełko w tunelu ;)
Będę Ci kibicował w jej rozwijaniu ;)
"Nie dyskutuj z debilem: najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

#7 Lord ByRad

Lord ByRad

    Expert

  • Użytkownik
  • 985 postów

Napisano 2011.08.16, 11:20

Myślę, że możliwość ręcznej synchronizacji lokalnego archiwum z tym na serwerze również byłoby ciekawym pomysłem ...
A co do samej wtyczki, to pomysł zapowiada się naprawdę ciekawie :)

279.gif


#8 Soho

Soho

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 48 postów

Napisano 2011.08.17, 14:36

Hm, wszystko pięknie ładnie, ale czemu wtyczka nie kontaktuje się bezpośrednio z db? Olać szyfrowanie, zrobić bezpośrednie nadawanie do db i mamy idealne archiwum wiadomości (w którym idzie łatwo wyszukać interesujące nas rzeczy). I wtedy też nic nie stoi na przeszkodzie aby skryptem perlowym synchronizować bazy pomiędzy sobą (niektóre mody phpmyadmina same w sobie mają taką możliwość).
  • KAmerOK lubi to

#9 Qrix

Qrix

    Adept

  • Wtyczkopisarz
  • 361 postów

Napisano 2011.11.01, 20:32

@Soho, a to teraz nie możesz sobie pisać kwerend? :D Sądzę, że przeciętny user nie wie nawet jak się pisze selecta... Jeśli Tobie tak łatwiej, to możesz to robić, dane w bazie tak czy tak są.

Nowa wersja 0.2 wymaga aktualizacji po stronie serwera (jeśli jej nie zrobimy, to nadal będzie działać, ale nie pokorzystamy z nowości ;) ). Aktualizacja polega oczywiście na wgraniu na nowo plików (prócz config.php).
Z najważniejszych zmian to fakt, że nie trzeba już się bawić w import bazy danych. Wrzucamy pliki na serwer, potem odpalamy stronkę i podajemy dane odnośnie bazy. Zdecydowanie lepiej dla nietechnicznych użytkowników. Dla nich również zrobiłem mały filmik jak uruchomić całość w darmowym hostingu Ugu.pl (do obejrzenia po uruchomieniu Instrukcji instalacji). Wszystkie zmiany:




Tylko wtyczka:
czyli klikamy w ikonkę "Historia" i otwiera się przeglądarka z historią rozmów z naszego Archiwum On-Line

Tylko aplikacja webowa:

- jako, że mogłem to testować tylko na swoim telefonie, może działać kiepsko na starych telefonach, wtedy zgłaszać się do mnie.








- jeśli mają PHP4 ustawione jako domyślne, to niestety nie mam ochoty się w to bawić. Polecam przerzucić się na Ugu.pl. Bazę można przenieść z poziomu PHPMYADMIN.



Ostatni punkt raczej aktualnie nie zadziała, dopóki nie jest zrealizowana ta propozycja. Wtedy pojawi się odpowiednia aktualizacja wtyczki, bo nie wiadomo jak owa funkcja będzie wyglądać w SDK (o ile się pojawi).

Jeśli ktoś nadal ma problemy z uruchomieniem (a było już sporo osób) to oczywiście na priv można pytać o pomoc.
  • Jarszo i SaperR lubią to
Proszę o zgłaszanie błędów w moich wtyczkach na bugliście - po zgłoszeniu proszę o link do zgłoszenia wysłać na moje jabberowe konto qrix@aqq.eu - o błędach nie zgłaszanych na bugliście z reguły szybko zapominam ;)
Moje posty czyta Dołączona grafika

#10 Adi24Car

Adi24Car

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 2011.12.13, 00:35

Fajnie jak by była też synchronizacja wtyczek i kompozycji ;P

#11 binprogrammer

binprogrammer

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 148 postów

Napisano 2012.04.07, 19:26

Fajna wtyczka, tylko brakuję mi w niej importu archiwum z AQQ, bo poprzednie dość długie archiwum online bezmyślnie usunąłem, a wszystko mam w AQQ :/

#12 KMR

KMR

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 97 postów

Napisano 2012.05.14, 18:28

czy była by możliwość dodania do wtyczki takiej opcji: wtyczka kopiowała by co jakiś czas archiwum do folderu ustalonego przez nas np. dropbox ?

#13 Lord ByRad

Lord ByRad

    Expert

  • Użytkownik
  • 985 postów

Napisano 2012.05.14, 20:29

@up: Przeczytaj sobie to: http://beherit.pl/aq...e-aqq-w-chmurze :P

279.gif


#14 inzaghi89

inzaghi89

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 220 postów

Napisano 2012.10.04, 10:34

Przyznam szczerze, że wtyczka ta zapowiada się rewelacyjnie. Jeśli będzie jeszcze możliwość synchronizacji archiwum lokalnego ze zdalnym to już w ogóle miodzio. Dziś chcę przysiąść trochu nad konfiguracją aqq i będzie to jedna z pzoycji 'must to have'. Dobra robota i pomysł :)

#15 Reynevan

Reynevan

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 109 postów

Napisano 2012.10.06, 20:35

Wszystko naprawdę super, ale dlaczego u mnie archiwum wygląda tak: http://img1.uploadsc...27905174894.png ? Chodzi mi konkretnie o te:
Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /virtual/r/e/reynevan.ugu.pl/Archiwum/functions.php on line 180

Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /virtual/r/e/reynevan.ugu.pl/Archiwum/functions.php on line 182
Dołączona grafika

#16 inzaghi89

inzaghi89

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 220 postów

Napisano 2012.10.06, 21:16

Ja z kolei sprawdzałem i: http://dl.keepmind.eu/f2u5k.png
Jakieś pomysły? PHP5 ofc jest.

PHP Version 5.3.3



#17 ExDeaTh

ExDeaTh

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 2012.10.19, 12:50

Znalazłem taki bug....

Podczas korzystania z AQQ ( GG , Facebook , Gtalk ) , wszystko sobie działa tak jak należy , nagle net pada , aqq robi reconnect ale po tym fakcie wtyczka przestaje wysyłać automatycznie archiwum do bazy. Należy zrestartować komunikator i znów wraca wszystko do normy.

Nie dałoby rady dorobić jakiegoś hm "sprawdzenia" czy mamy połączenie z bazą?

#18 Aniaguz6

Aniaguz6

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 2012.10.20, 00:17

Oj przydałoby sie, przydało w takim razie. Podbijam z prośbą :)

#19 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2012.10.20, 09:13

A po co wam historia online? :) Nie lepiej mieć historię AQQ z każdego dowolnego miejsca bez żadnych wtyczek? :) Mam tutaj na myśli trzymanie profilu w chmurze.

#20 Qrix

Qrix

    Adept

  • Wtyczkopisarz
  • 361 postów

Napisano 2012.10.20, 13:18

@Beherit, rozwiązanie profilu w chmurze nie spowoduje, że będziemy mogli odczytać wiadomości z dowolnego komputera lub z komórki ;)

@Reynevan, na początku skryptu wystarczy dopisać zapewne linijkę error_reporting(0); Jak nie pomoże to na buglistę z tym i link mi podeślij na priv.

@inzaghi89, to skrypt PHP, więc musisz go postawić na serwerze, który interpetuje ten język. Może w .htaccess coś jest namieszane, ale zapewne w żródle owej strony zobaczysz, że wypluło całe źródło pliku .php, co nie powinno się zdarzyć

@ExDeaTh, to nie jest bug. Jak nie masz internetu to jakim cudem wiadomości mają zostać wysłane do archiwum? Wiadomości są wtedy kolejkowane i wysyłane po restarcie AQQ więc niczego nie stracisz. Ponadto jedna uwaga: wtyczka przestaje wysyłać dane przy braku internetu, ale jakie dane ona ma próbować wysyłać gdy internetu nie ma? Przecież bez połączenia z siecią wiadomości i tak nie dostaniesz ani nie wyślesz. Owe zabezpieczenie miało inny cel: w Twoim wypadku błąd musiał być z połączeniem z tym konkretnym serwerem - niektóre darmowe hostingi nie pozwalają na zbyt wiele żądań z jednego adresu IP, stąd wtyczka się deaktywuje do czasu restartu. Dla przykładu, hosting CBA.pl potrafi zbanować nas za to, że ktoś wysyła za dużo żądań do naszego serwisu (bo generuje obciążenie itp) i usuwa konto bez jakiegokolwiek powiadomienia - sam miałem taki przypadek.
Proszę o zgłaszanie błędów w moich wtyczkach na bugliście - po zgłoszeniu proszę o link do zgłoszenia wysłać na moje jabberowe konto qrix@aqq.eu - o błędach nie zgłaszanych na bugliście z reguły szybko zapominam ;)
Moje posty czyta Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych