Skocz do zawartości

Zdjęcie

Archiwum On-Line

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#21 ExDeaTh

ExDeaTh

Początkujący

• Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 2012.10.21, 08:02

Qrix, nie do końca jest tak jak mówisz.
Posiadam płatny hosting home . pl na którym mam zaimplementowany Twój skrypt.
Przedstawię sytuacje raz jeszcze dla jasności.
1. Mam połączenie z internetem , korzystam z AQQ z protokołów gadu-gadu, facebook , gtalk
2. Nagle połączenie z netem zostaje przerwane przez operatora
3. Aqq przechodzi w stan OFFLINE ( logiczne :) ) - logiczne jest tez to ze przestaje wysyłać wiadomości do archiwum online no bo jak skoro nie ma połączenia internetowego.
4. Po jakimś czasie połączenie z internetem zostaje ponownie nawiązane i tym samym protokoły przechodzą w stan ONLINE czyli reconnect AQQ.
5. Po zerwanym połączeniu - mamy internet / aqq jest połączone z protokołami a mimo tego wtyczka przestaje wysyłać wiadomości do bazy.
Po prostu wszystkie wiadomości które dostaje po takim reconnekcie komunikatora nie dochodzą do bazy i jedynym rozwiązaniem na to - było po prostu pilnowanie komunikatora i w razie draki czyli zerwania połączenia z internetem , restart programu.

Wiadomości są wtedy kolejkowane i wysyłane po restarcie AQQ więc niczego nie stracisz.

Szczerze to nie zauważyłem czegoś takiego jak kolejkowania wiadomość niewysłanych po restarcie komunikatora.
W sensie sprawdzenia skryptu pod wzgledem spójności danych

if (baza danych == historia komunikatora aqq )
wszystko ok
}
else
{
wyslij brakujace tresci
}

Ogólnie rzecz biorąc genialny pomysł z tą wtyczką. Z ciekawości zapytam czy w planach jest jakiś rozwój ten wtyczki ?

@Beherit - korzystam z tego komunikatora z rożnych miejsc rozmawiając z ludźmi ważnymi i mniej ważnymi, wiem ze takie rozwiązanie profilu w chmurze to tez jakaś koncepcja , korzystałem z takiego rozwiązania z komunikatorem Miranda i Dropbox'em , ale po jakimś czasie plik profilu z racji ilości rozmów stał się dosyć obszerny a synchronizacja trwała i trwała, W pracy nie posiadam mocnego łącza a w przypadku błędnej synchronizacji dropbox czy tez sugarsync generował dodatkowy błędny plik profilu. Tym samym pomyślałem ze koncepcja z baza danych była by w moim wypadku najlepszym rozwiązaniem.

#22 Qrix

Qrix

Adept

• Wtyczkopisarz
  • 361 postów

Napisano 2012.10.21, 08:56

Jeśli wtyczka nie wysyła zaległych wiadomości po restarcie to błąd leży gdzie indziej. Dodatkowo wspomnę, że w momencie gdy wtyczka nie jest w stanie połączyć się z bazą wyskakuje chmurka z informacją o tym, więc pilnować wtyczki nie trzeba. Błąd zatem może być gdzie indziej.

Co do rozwoju... Chętnie, ale z wtyczki korzysta mniej niż 10 osób wliczając w to mnie :P Więc to nie ma wielkiego priorytetu. Ale na pomysły jestem otwarty jak co.
Proszę o zgłaszanie błędów w moich wtyczkach na bugliście - po zgłoszeniu proszę o link do zgłoszenia wysłać na moje jabberowe konto qrix@aqq.eu - o błędach nie zgłaszanych na bugliście z reguły szybko zapominam ;)
Moje posty czyta Dołączona grafika

#23 inzaghi89

inzaghi89

Bywalec

• Użytkownik
  • 220 postów

Napisano 2012.10.21, 15:00

@inzaghi89, to skrypt PHP, więc musisz go postawić na serwerze, który interpetuje ten język. Może w .htaccess coś jest namieszane, ale zapewne w żródle owej strony zobaczysz, że wypluło całe źródło pliku .php, co nie powinno się zdarzyć

Ależ serwer ma php. Nie działa ani z suphp, ani bez suphp z prawami własnościowymi. Tak samo włączenie i wyłączenie htaccess nie robi różnicy.

#24 kr2ysiek

kr2ysiek

• Pomocnik
  • 1501 postów

Napisano 2012.10.21, 17:45

W przypadku tej wtyczki 10 osób to dużo. Jakby każdy mógłby prosto to zainstalować chętnych było by znacznie więcej. A do Dropboksa przydał by się jakiś program do odczytywania archiwum, pewnie wraz z ich API jest to możliwe.

#25 ExDeaTh

ExDeaTh

Początkujący

• Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 2012.10.23, 12:03

kolejkowanie faktycznie działa bo po restarcie wysyłał niedostarczone wiadomości ale niestety wysłał je bez polskich znaczków ;-(

Jakaś solucja ?

#26 wkurzony

wkurzony

Początkujący

• Użytkownik
  • 33 postów

Napisano 2013.03.20, 16:51

Qrix

co do postu #20 (konkretnie pierwszy paragraf) to są to brednie.

Co wg Ciebie powoduje chmura (cloud)? Właśnie to, że do zawartości chmury mamy dostęp z każdego urządzenia gdziekolwiek jesteśmy. I przestań tu bajki pisać - idź to robić na własnym forum

Użytkownik wkurzony edytował ten post 2013.03.20, 16:52

#27 Draen

Draen

Bywalec

• Użytkownik
  • 128 postów

Napisano 2013.03.20, 16:57

Qrix ma rację. Nie da rady z każdego komputera :D Co jeżeli dany użytkownik będzie miał zablokowaną możliwość instalacji bądź uruchamiania niektórych programów? Chmury wtedy nie obsłuży.

#28 Lord ByRad

Lord ByRad

Expert

• Użytkownik
  • 985 postów

Napisano 2013.03.27, 21:52

Samą chmurę obsłuży (w przeważającej większości tego rodzaju usług jest możliwość dostępu za pomocą przeglądarki), ale plików archiwum już niestety nie i właśnie do tego przypadku dedykowane jest rozwiązanie Qrix'a. 

279.gif

#29 friia

friia

Początkujący

• Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 2014.06.02, 00:16

Czy wtyczka jeszcze działa? przy próbie instalaji pojawia się błąd "nieobsługiwany format paczki"

#30 Gość_Dejvus_*

Gość_Dejvus_*
  • Gość

Napisano 2014.06.02, 00:24

Zmień AQQ na wersję x86.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych