Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wtyczka AQQ radio

• Zamknięty Temat jest zamknięty
78 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Jaką wtyczkę lepiej zmontować (33 użytkowników oddało głos)

Co wolisz?

1. Prostą wtyczkę jak AQQ Radio (1 głosów [3.03%])

Procent z głosów: 3.03%

2. Wtyczkę taką jak AQQ Radio z funkcjami lekko usprawniającymi i rozszerzającymi jej działanie (8 głosów [24.24%])

Procent z głosów: 24.24%

3. Głosowano Wtyczkę która ma mnóstwo przydatnych i przystępnych funkcji oraz dodatkowo ładnie wyglądajacą w oparciu o wcześniej stosowane przeze mnie skórkowanie z wtyczki Pogoda (24 głosów [72.73%])

Procent z głosów: 72.73%

Głosuj

#1 KAmerOK

KAmerOK

Plugs dev

• Wtyczkopisarz
  • 865 postów

Napisano 2011.08.22, 00:56

Witam jak nie którym wiadomo jakieś pół roku temu napisałem wtyczkę podobną do AQQ Radio zostawiłem ją bo nie miałem czasu jej skończyć
teraz mam trochę czasu i postanowiłem napisać ją od nowa.

Wtyczka posiadała:

-Odtwarzanie najpopularniejszych formatów radiowych
-Nagrywanie strumieni radiowych do formatu *.mp3
-Wyświetlanie wizualizacji z Aimpa
-Zbieranie statystyki aktualnie odtwarzanych utworów
-Skórkowanie jak w gadżecie wtyczki Pogoda
-Obsługa playlist z AQQ Radio oraz Winampa
-Organizowanie swoich własnych playlist i import do pliku
-Wyszukiwanie aktualnie granych utworów w serwisach takich jak wrzuta,youtube,google
-Wyświetlanie w opisie granego utworu
-Wznawianie odtwarzania utworu po uruchomieniu AQQ

Teraz mam pytanie czy widzieli byście nadal takie funkcje czy może wolicie prostą wtyczkę, ewentualnie jakie funkcje byście jeszcze widzieli w tej wtyczce.
Powiem że wolał bym zrobić wtyczkę która ma dużo funkcji niż taką która nie odbiega funkconalnością od wtyczki AQQ Radio.
Prosił bym o rozpoczęcie dyskusji :)

Użytkownik KAmerOK edytował ten post 2011.08.22, 01:01

• Silverlight i Lynn lubią to

AQQ: 2.x beta testy, Kompozycja: Standard, Wtyczki: TuneStatus,AQQ Streamer, Pogoda
PC: Athlon 64 X2 4400 2.3 GHz@2.77 GHz, GPU: Radeon HD6570, Ram: 5GB , HDD 1TB,
Notebook: CPU: Intel Core 2 Duo T5900 2.2 GHz, GPU: nVidia G102, Ram: 4GB, HDD: 1TB, OS: Win8 x64

#2 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2011.08.22, 07:08

-Wyświetlanie wizualizacji z Aimpa

Zbędny fjuczer. Czemu nie robicie wtyczek, które po prostu będą lekkie? :(

-Zbieranie statystyki aktualnie odtwarzanych utworów

J.w.

-Skórkowanie jak w gadżecie wtyczki Pogoda

Też nie wiem po co to :P Wtyczka do odtwarzania radia w AQQ powinna być minimalistyczna - jak ktoś chce kombajnu to czemu nie włączy sobie Aimp czy inny odtwarzacz?

czy może wolicie prostą wtyczkę

Ja wolę prostą wtyczkę. Ba, w końcu do odtwarzania muzyki używam Aimp'a zaś obecnie AQQ Radio używam w pracy. Po prostu włączam je, nie obchodzą mnie żadne fjuczery - wystarczy info w tray i w chmurce. Po co coś mi ma latać i przeszkadzać? ;) Widzę, że wtyczka Jaro taka nie będzie - Twoja ma potencjał i może spowodować, że nie napiszę własnej... Jeżeli będzie to kombajn to obiecuję, że zrobię własną :P
  • Wareczek lubi to

#3 Wareczek

Wareczek

Adept

• Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2011.08.22, 08:17

Osobiście uważam podobnie jak Beherit. To ma grać i buczeć, a nie fajerwerkować.

Poszedłbym jeszcze bardziej w minimalizm i zrobił to bez dodatkowej ikony (lubię mieć ich jak najmniej). Zrobiłbym dodatkowy pasek nad ikonami sieciowymi, a w nim tylko 3 elementy:
- ikona "play/pause" - jedna z zamienną funkcjonalnością w zależności od stanu odtwarzania.
- ikona głośniczka - podobnie jak w youtube po najechaniu/kliknięciu pojawia się pionowy suwak głośności.
- drop down lista stacji - wybieram z listy rozwijalnej interesujące radio i gra (po restarcie aqq lista pamięta ostatnio odgrywaną stację i na liście aktywuje tę pozycję).

I nic więcej kompletnie. Dodawanie adresów w ustawieniach, a odnośnik do ustawień tylko w ikonie wtyczek aqq, żadnych zbędnych rzeczy.

demo:
aqqRadio.png
  • Beherit lubi to

#4 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2011.08.22, 08:37

Super! Mała kontrolka IE jak w przypadku wtyczki Pogoda a na niej wybór Radia plus pauza/play i głośność ORAZ możliwość wyłączenia tej kontrolki na przejście z do tray'a. Do tego jeszcze chmurka z infem o RDS LUB info pokazywane na kontrolce (jak kto woli). Import kanałów może zostać, nagrywanie też czy odtwarzanie przy włączaniu AQQ... Minimalizm to jest to :)
  • Wareczek lubi to

#5 Wareczek

Wareczek

Adept

• Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2011.08.22, 08:41

ORAZ możliwość wyłączenia tej kontrolki na przejście z do tray'a.

ale to nie na tej belce, tylko w ustawieniach :)

#6 Silverlight

Silverlight

Just brilliant. It's Sense.

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2011.08.22, 10:09

Szczerze to ja w ogóle nie słucham radia w żadnej postaci, ale jeśli już mam się wypowiedzieć co do tego typu wtyczki to raczaj o funkcjonalność mnie nie pytajcie bo ja nie wiem czego "radiowcy" mogą oczekiwać, za to bardzo chętnie zobaczył bym i tutaj dwa warianty sposobu wyświetlania - pod/nad listą i gadżet. Ten gadżet to naprawdę fajna sprawa (moim zdaniem oczywiście) i u mnie absolutnie wyparł okienko pogody pod/nad listą kontaktów. Wygląda o niebo lepiej, co prawda ustawiony mam tak pod listą kontaktów jakby to było pod/nad, ale to jednak jest coś zupełnie innego :) Zupełnie inne odczucia podczas korzystania z gadżetu (w moim przypadku znacznie lepsze) :) I gdybyś chciał jednak zrobić wersję rozbudowaną, to przecież zawsze można w rozbudowanej uskromnić skórkę (tak jak to można przecież w Pogodzie, zależy od widzimisię twórcy skórki) i nie wyświetlać w niej "zbędnych" elementów :) Albo nawet tak jak w Pogodzie - dwie formy gadżetu, duża i mała. Kto woli minimalizm ustawi sobie małą, kto nie a liczą się funkcje - dużą. A przy okazji jak ktoś używa małej a nagle będzie potrzebował coś z dużej to bardzo sprawnie jednym kliknięciem można się między wersjami przełączać :)

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW

#7 Wareczek

Wareczek

Adept

• Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2011.08.22, 10:23

Silver ale Ty lejesz wodę :D To samo mogłeś napisać w 1 zdaniu z 10 słowami ;)

#8 Lord ByRad

Lord ByRad

Expert

• Użytkownik
  • 985 postów

Napisano 2011.08.22, 10:35

Przydałaby się jeszcze możliwość określenia globalnych skrótów klawiaturowych do najważniejszych komend (jak: play / pause, next, previous).

279.gif

#9 wu112

wu112

Wrzuć Monetę

• Moderator
  • 2850 postów

Napisano 2011.08.22, 11:11

Generalnie jestem za propozycją Wareczka, z tym, że:

- ikona "play/pause" - jedna z zamienną funkcjonalnością w zależności od stanu odtwarzania.

No i Stop do tego ;)

- ikona głośniczka - podobnie jak w youtube po najechaniu/kliknięciu pojawia się pionowy suwak głośności.

To jest dobre :) Dodatkowo na suwaku przycisk mute (widać na podglądzie). No i obsługa ściszania rolką myszy po pojawieniu się suwaka.

- drop down lista stacji - wybieram z listy rozwijalnej interesujące radio i gra (po restarcie aqq lista pamięta ostatnio odgrywaną stację i na liście aktywuje tę pozycję).

To już mi się nie podoba. Chociażby z tego względu, że psułoby skórkowanie (bo przydałoby się jakieś, jeśli pasek od radia miałby być w oknie głównym). Zamiast tego lepiej by było dać przyciski następne/poprzednie i informację tekstową o odgrywanej stacji. Pełna lista stacji byłaby dostępna w ustawieniach, tak jak w AQQ Radio.

Co do samych przycisków, to w ustawieniach mogły by być opcje do wyboru, które chcemy mieć w oknie głównym (tak jak to jest zrobione w Tune Controller).

Na koniec taki mały podglądzik:
Dołączona grafika
  • KAmerOK i Silverlight lubią to

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja

#10 KAmerOK

KAmerOK

Plugs dev

• Wtyczkopisarz
  • 865 postów

Napisano 2011.08.22, 11:17

@wuu ładnie to wygląda jeśli mógł byś zrobić taką skórkę zaczął bym pomału sobie tworzyć o może jakaś beta na wieczór lub jutro by była ;)
aczkolwiek temat jest dalej do dyskusji :)

Użytkownik KAmerOK edytował ten post 2011.08.22, 11:17

AQQ: 2.x beta testy, Kompozycja: Standard, Wtyczki: TuneStatus,AQQ Streamer, Pogoda
Notebook: CPU: Intel Core 2 Duo T5900 2.2 GHz, GPU: nVidia G102, Ram: 4GB, HDD: 1TB, OS: Win8 x64

#11 Wareczek

Wareczek

Adept

• Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2011.08.22, 11:20

To już mi się nie podoba. Chociażby z tego względu, że psułoby skórkowanie (bo przydałoby się jakieś, jeśli pasek od radia miałby być w oknie głównym). Zamiast tego lepiej by było dać przyciski następne/poprzednie i informację tekstową o odgrywanej stacji.

nie, nie... lipa :P Jak to ma być na kontrolce IE to można by skorzystać z jQuery i niech będzie nazwa stacji, a po kliknieciu w nią niech się ta nazwa zamienia w drop down - wybieram stację i ponownie wskakuje sama nazwa :)

#12 wu112

wu112

Wrzuć Monetę

• Moderator
  • 2850 postów

Napisano 2011.08.22, 11:24

będzie nazwa stacji, a po kliknieciu w nią niech się ta nazwa zamienia w drop down - wybieram stację i ponownie wskakuje sama nazwa

Coś takiego byłbym w stanie znieść :D Byle by tylko lista nie była cały czas widoczna, bo na ciemnych skórkach biały placek nie wygląda dobrze :P

@KAmerOK ten podgląd robiłem na szybko z grafik Windowsa ;) Ale jeśli jest potrzeba, to mogę machnąć jakąś skórkę do wtyczki. Zgłoszę się po południu na JID ;)

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja

#13 Wareczek

Wareczek

Adept

• Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2011.08.22, 11:26

bo na ciemnych skórkach biały placek nie wygląda dobrze :P

przecież listy rozwijalne można "kolorować" CSS-em...

#14 KAmerOK

KAmerOK

Plugs dev

• Wtyczkopisarz
  • 865 postów

Napisano 2011.08.22, 11:34

A jeszcze takie pytanie, jak widzicie dodawanie nazw stacji do skórki? bo nie da sie w łatwy sposób chyba zrobić Comboxa ze stacjami chyba żeby dodać tam puste dane a potem za pomocą jakieś funkcji w skórce podczas aktualizacji elementów dodawać itemy Przypominam że SDK pozwala tylko na aktualizację elementów kontrolki.
http://aqq.wapster.p...dk/data/f49.htm

Użytkownik KAmerOK edytował ten post 2011.08.22, 11:36

#15 Wareczek

Wareczek

Adept

• Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2011.08.22, 11:37

JavaScript potrafi zbudować selecta

#16 Silverlight

Silverlight

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2011.08.22, 11:39

przecież listy rozwijalne można "kolorować" CSS-em...

W IE nie ;)

@edit
Zamieszczam podglądy :P Z lewej IE9, z prawej Firefox. Zrobiłem select-box z czarnym tłem i szarym borderem.

Dołączona grafika Dołączona grafika

Użytkownik Silverlight edytował ten post 2011.08.22, 11:50

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW

#17 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2011.08.22, 11:55

@up Da się - znalazłem parę dem gdzie kolorowanie działa pod IE. Wystarczy wygooglować panie Silver.
  • Hitokiri lubi to

#18 KAmerOK

KAmerOK

Plugs dev

• Wtyczkopisarz
  • 865 postów

Napisano 2011.08.22, 12:04

No dobrze mamy tego comboboxa ale jak dodać do niego jakieś stacje ?? Ma ktoś jakiś pomysł ?

#19 Silverlight

Silverlight

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2011.08.22, 12:05

Nawet jeśli można zrobić jakiś javascriptowy combobox/selectbox, to jak macie zamiar zrobić to, żeby pasek wu z głośnością wystawał poza obszar WebBrowsera?

#20 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2011.08.22, 12:06

Poprzez JavaScript można - chociażby tutaj jest prosty przykład.

@Silver To proste - jak klikasz w button, o adresie np. ShowSilverBrain(), (na kontrolce IE) to akcja ta zwracana jest poprzez SDK. W tym momencie można już pokazać taki bajer za pomocą WinApi...

Użytkownik Beherit edytował ten post 2011.08.22, 12:12

• Silverlight lubi to

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych