Skocz do zawartości


Zdjęcie

MyBot


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Inferno

Inferno

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 2011.09.11, 15:39

MyBot 1.1.0.0


Dołączona grafika


Data wysłania: 28.10.2012
Data aktualizacji: 28.10.2012

Napisałem własną wersję wtyczki, która chwilowo ma możliwość blokowania osób spoza listy, ale w późniejszym terminie zakres jej działań zostanie poszerzony o nowe funkcje.

Uwaga:
Aby program działał należy ściągnąć biblioteki potrzebne do jego uruchomienia. Wystarczy zrobić to tylko raz, nie muszą być kopiowane z każdą nową wersją wtyczki, o ile nie zmienię ich wersji. Dzięki temu mogę wysłać na serwer aktualizację wtyczki o niewielkim rozmiarze, a i wy też tyle pobierzecie. Drugim plusem to szybkość kompilowania - nie będę musiał sobie za każdym razem herbatki parzyć i czekać aż się skompiluje. Instrukcja gdzie skopiować, w archiwum.

Biblioteki Qt


Zmiany w MyBot 1.1.0.0
  • Dodano style okien
  • Dodano listę zablokowanych
  • Dodano licznik odpowiedzi na minutę
  • Dodano historię wiadomości
  • Dodano zmianę czasu wyświetlanej chmurki
  • Dodano ikony okien
  • Zmiana czcionki na Times New Roman
  • Zmiana nazwy zakładki z "Spoza listy" na "Tekst Bota" - jeszcze lepsze :D
  • Poprawiono błąd, wywoływany gdy ktoś nowy wpisał od razu pierwsze hasło

Pobierz plikLista zmian

Użytkownik Inferno edytował ten post 2012.10.28, 21:22

  • Driver i Kadabi89 lubią to

#2 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2011.09.11, 16:42

Jak dla mnie to wtyczka Antyspam jest o wiele lepsza a przy tym nie potrzebuje dodatkowych bibliotek. Pamiętajmy o tym, że większość ludzi chce prostą instalację - dodatkowe rzeczy sprawiają im problemy (można to zobaczyć analizując chociażby komentarze na stronie AQQ.eu dla wtyczki TuneStatus).

Ah i jeszcze jakby ta instalacja biblioteki była prosta dla laika ;)

Użytkownik Beherit edytował ten post 2011.09.11, 16:44


#3 WiTuŚ

WiTuŚ

    AQQ Maniak

  • Przyjaciel
  • 2028 postów

Napisano 2011.09.11, 18:45

Badziew. Od strony wizualnej patrząc po screenie odstrasza.

#4 MeFisto

MeFisto

    Adept

  • Użytkownik
  • 377 postów

Napisano 2011.09.11, 20:24

Pytanie do autora: po co tworzyć wtyczkę o takiej funkcjonalności skoro już taka istnieje i spełnia swoją funkcję doskonale? Gdyby jeszcze Twoja oferowała więcej opcji to miałoby większy sens, a póki co pod żadnym względem nie dorównuje oryginałowi od Dibo. Zgadzam się też z Beheritem, że wymóg dodatkowych bibliotek odstrasza - "Po co? Skoro w innych wtyczkach nie trzeba nic instalować?".

OS: Windows 8.1
IE: 11 (domyślnie Firefox)
Wersja AQQ: 3.0.1.11

Wtyczki: GG Network, AQQ Restarter, AQQ Contact State, FixUpdater, NotifyMe, ProfileViewer, SiblingsState, SpellChecker, Streamer, TabKit, Wklejka
Kompozycja: Silverlight Sense


#5 Inferno

Inferno

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 2011.09.12, 10:34

Nie wiem! Po prostu testuję :> Co z tego będzie to się kiedyś okaże, nikt wam przecież nie każe z tego korzystać, a o wtyczce Dibo nawet nie wiedziałem, wzorowałem się z tej z AQQ 1.x
  • Kadabi89 lubi to

#6 Senega

Senega

    Początkujący

  • Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2011.09.12, 12:09

No cóż. Nie sprawdziłeś rynku przed rozpoczęciem pracy nad wtyczką :D. Najważniejsza rzecz to trudności z instalacją Twojej wtyczki. Mi nie chce się bawić w ściąganie dodatkowych bibliotek i ich instalowanie. Jeśli można to zawsze je dołączaj do dll (lub w paczce instalacyjnej). Chyba że wtyczka po dodaniu tych bibliotek będzie ważyła 10MB. Jeśli tak bardzo Ci to nie pasuje to zrób dwie wersje z bibliotekami i bez bibliotek.
Wygląd jakoś mi nie pasuje. Wole standardowe zakładki windowsa. Te jakoś na niego mi nie wyglądają (no cóż trochę dziwny jestem).
Co do samej idei wtyczki. Rozwijaj ją dalej, ale miej na uwadze że z powodu bibliotek będzie mało użytkowników. Dibo już swojej nie rozwija więc, kto wie może Twoja przejmie jego działkę?
ps. Taka rada, lepiej przerzuć się na C++ lub Delphi. Zawsze będzie łatwiej o wsparcie ze strony forum a i nie będzie problemu z bibliotekami.
  • Paweł lubi to

Android - program telewizyjny Kropka TV http://goo.gl/AZyEE

Aktualnie bez AQQ - co na dobre mi wychodzi :tuptup:


#7 Gość_galean_*

Gość_galean_*
  • Gość

Napisano 2011.09.12, 15:10

nie wiedziałem że w qt, da się zrobić takie dziwaczne okna, (na co dzień korzystam z aplikacji opartych na qt) dzięki za uświadomienie, wtyczki jeszcze nie testowałem co prawda. bo w tej chwili nie mam czasu bawić się z bibliotekami
przy okazji jakbyś dołączył qt od razu do wtyczki nie musiałbyś aż tak długo czekać, jeżeli odpowiednio zoptymalizujesz kod, będzie tylko kompilowało zmieniony kod

#8 -=Bad Boy=-

-=Bad Boy=-

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 2011.09.12, 16:45

Powiem tak z chciał bym to zainstalował ale nie mam ochoty instalować potrzebnych bibliotek tylko dla jednej wtyczki. Jeśli następna wersja nie będzie ich wymagać i będziesz nadal rozwijać te wtyczkę to może się na nią skusze, a na razie życzę powodzenia:)

#9 Inferno

Inferno

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 2011.09.12, 16:48

Senega - ja nie mam zamiaru z nikim konkurować o jakieś wtyczki, pomysły itp. itd. Nawet nie chce mi się prosić o tą blaszkę z napisem "Wtyczkopisarz" bo mi to nie potrzebne. Ja się w tej chwili bawię, nudzi mi się, to staram podszlifować swoje umiejętności. Wiem, że dodatkowe biblioteki są be, ale co ja poradzę - próbowałem kompilować Qt, abym mógł dostarczyć samą bibliotekę bez dodatkowych plików. Jednak przy aplikacjach to działało, a przy bibliotekach i tak i nie. Tak - bo były statycznie, nie - bo właśnie zamiast .dll był .a. Próbuję jakoś to rozwiązać, ale nie sądzę, aby to było takie proste. Ja sobie ją będę powoli rozwijał i zobaczył jak to działa i myślałem, że ktoś mi podpowie coś ciekawego co by dodać lub zmienić, a nie chciałem każdego po kolei pytać o testy.

Galean - to zwykłe normalne szare okno z dodanym komponentem grupującym, który ma wewnątrz białe okno, a czcionkę zmieniłem na Georgie z rozmiarem 12 - bo myślałem, że jest za mała ;P

#10 Czajo

Czajo

    Redaktor Strefy AQQ

  • Użytkownik
  • 701 postów

Napisano 2011.09.12, 22:09

jeśli wyrośnie z tego drugi aqq responder to jestem na tak

kliknij tutaj i zgarnij nasz najnowszy program tj. hack do momio za darmo





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych