Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak zainstalować Jabbera na swoim URL.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 VarnolB

VarnolB

Początkujący

• Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 2011.10.06, 23:21

Cześć mam pytanko jak zainstalować jabber na swoim adresie url , np takie coś jak jabber.org , jabber.ru itd.

Aby móc tworzyć konta itd.

#2 mav

mav

Skrypter

• Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2011.10.06, 23:36

Prawdopodobnie potrzebujesz postawić xmpp na swoim serwerze, warto zajrzeć np. tutaj: http://xmpp.org/xmpp-software/servers/ Aczkolwiek jeżeli piszesz w taki sposób obawiam się, że nie będzie to takie proste.

JS / jQuery / PHP / MySQL / CMS / Forum filmowe / Kran kamerowy

#3 VarnolB

VarnolB

Początkujący

• Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 2011.10.06, 23:39

Posiadam serwer vps na windows oraz słyszałem o OpenFire , podobno łatwy w konfiguracji :) Ale myślę że damy radę . Tymczasem lecę w dniu 06.10.11r. Spać :) <papa>

#4 kr2ysiek

kr2ysiek

• Pomocnik
  • 1501 postów

Napisano 2011.10.06, 23:43

Raczej nie na swoim URL, tylko w swojej domenie. ;) Sam serwer XMPP nie ma adresu URL, tylko korzysta ze wpisów w konfiguracji domeny na serwerze DNS. Więcej informacji można znaleźć w necie.

#5 Gość_Dejvus_*

Gość_Dejvus_*
  • Gość

Napisano 2011.10.07, 10:02

Ja bym Ci OpenFire nie polecił, jest dość problematyczny. Ja osobiście poleciłbym Ci napisany w Javie Tigase XMPP Server ( Wymaga do działania JDK w systemie, podobnie jak OpenFire, ale jest znacznie stabilniejszy i nie ma tylu błędów. ) http://www.tigase.or...nloads?fid=2199 ( Pobierz wersję beta, bo nie ma pewnego błędu ze stabilnej, a działa bezproblemowo. ;), lub Jabberd ( Lżejszy, ale ma mniejszą funkcjonalność. ). Ewentualnie Ejabberd, ma dużą funkcjonalność, ale może on być sporym wyzwaniem jeśli chodzi o konfigurację.

Ps Wiesz, że do połączeń s2s ( Server-server np. umożliwiający pisanie ze sobą użytkowników Twojego serwera oraz aqq.eu, jbberpl.org itp. ) trzeba dodać wpisy SRV w DNS`ie domeny.

Użytkownik Dejvus edytował ten post 2011.10.07, 10:04

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych