Skocz do zawartości

Zdjęcie

Drukarka drukuje na biało?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lynn

Lynn

Kapryśna Królowa Muzyki

• Użytkownik
  • 968 postów

Napisano 2011.10.15, 19:50

Drukarka mi zwariowała, 3 miesiące temu x) Drukuje, ale "drukuje" bez tuszu. Więc pierwsza myśl? Skończył się tusz.
Podreptałam po nowe tusze, odpowiednie do swojej drukarki, zamontowałam je, i...to samo.
Wszystko jest sprawne. Oprogramowanie, sterowniki, aktulizacje - wszystko ostatni "krzyk mody"
System , i cala reszta - zaktualizowane.
Drukarka widzi kardridze, i widzi tusz.
Klikam na "drukuj" papier wciaga, i dzwiek jest jak przy drukowaniu (nawet papier, wypuszcza po 1 cm, jak przy drukowaniu) i odzyskuje kartke, tak samo białą jak ją włożyłam.
Drukarkę mi podarowano w prezencie 1,5 roku temu, była nówką, nieśmiganą.
Model to HP F2420 z tuszami o numerze "300" jakby to mialo znaczenie. Jest ona urzadzeniem wielofunkcyjnym.
O co chodzi? Ktoś miał podbny problem? Wie co jest tego przyczyną? Jak to naprawić? Mam szukać nowej drukarki?

Użytkownik Lynn edytował ten post 2011.10.15, 20:16

• Hemochromatoza lubi to

w1n8.jpg

Every word that he says is a dagger in me

Will the world remember you when you fall? Could it be your death means nothing at all.

At the shrine of frendship never say die, let the wine of frendship never run dry.

#2 Loosa

Loosa

Weteran

• Użytkownik
  • 483 postów

Napisano 2011.10.15, 23:32

Jak długo stała nieużywana? Jeżeli bardzo długo, i stosowałaś nieoryginalne tusze (zamienniki), to na 95% zasyfiona głowica drukująca, spróbuj poszukać w opcjach sterownika czyszczenia głowicy i zastosuj ją, po tym strona testowa.

OS, IE, AQQ, Wtyczki, Kompozycja.

#3 Lynn

Lynn

Kapryśna Królowa Muzyki

• Użytkownik
  • 968 postów

Napisano 2011.10.16, 09:12

Drukarka stala 1,5 miesiaca nieuzywana. To byla pierwsza zmiana tuszy od kupienia drukarki. Oba tusze sa i byly orginalne. Czyscilam glowice juz 4 razy, wyciagalam i wkladalam kardridze (myslalam, ze sa zle zamontowane) sprawdzalam czy tusz wyplywa, jak delikatnie przycisnelam wilgotna chusteczke - rowniez nie ma problemu. Komputer tez gpo nie widzi. Wedlug niego, nie ma problemu :) Ja daje drukuj, on wysyla polecenie do drukarki, ktora je wykonuje. Ale papier pozostaje dalej bialy.

w1n8.jpg

Will the world remember you when you fall? Could it be your death means nothing at all.

At the shrine of frendship never say die, let the wine of frendship never run dry.

#4 stivo

stivo

mgr inż.

• Moderator
  • 2184 postów

Napisano 2011.10.16, 11:41

Ja bym poszukał może informacji jak zrobić reset drukarki (coś trzeba wcisnąć naraz, wyłączyć itd.), ewentualnie możesz wbić się na rozmowę z konsultantem HP. Tylko nie wiem czy ktoś tam mówi po polsku, bo ja zawsze musiałem po angielsku pisać, ale za każdym razem uzyskałem fachową pomoc (w tym raz właśnie z drukarką, ale chodziło o jej regionalizację).
  • Hemochromatoza lubi to

#5 Lynn

Lynn

Kapryśna Królowa Muzyki

• Użytkownik
  • 968 postów

Napisano 2011.10.16, 14:12

Wczoraj dzwonilam pod numer na karcie gwarancyjnej. Numer pumktu obslugi klienta/pomocy czy cos takiego. To "fahowo" udzielili mi porady, abym...włozyła papier.
W instrukcji, bylo tez napisane, aby ja zresetowac poprzez sieciowe odlaczenie, ktore tez nic nie dalo.
Ale jak widze po temacie...problem nie jest typowy.
  • Hemochromatoza lubi to

w1n8.jpg

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych