Skocz do zawartości

Zdjęcie

[zrealizowano] Sprawdzanie aktualności zewnętrznych programów

• Zamknięty Temat jest zamknięty
6 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Czy popierasz wprowadzenie propozycji? (39 użytkowników oddało głos)

Czy Ty?

1. Głosowano Tak (22 głosów [56.41%])

Procent z głosów: 56.41%

2. Głosowano Nie (12 głosów [30.77%])

Procent z głosów: 30.77%

3. Nie mam zdania (5 głosów [12.82%])

Procent z głosów: 12.82%

Głosuj

#1 pap911

pap911

Początkujący

• Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 2008.10.26, 17:25

przydałaby się możliwość sprawdzania przez AQQ przy instalacji (aktualizaji) czy w systamie są poinstalowane wszystkie zewnętrzne aplikace z ktorych korzysta AQQ i czy te aplikacje sa w wersjach z ktorymi AQQ współpracuje poprawnie. IE, Flash.
Coś na wzór Operowego instalowania Javy, flasha i innych bzdet w przypadku gdy traimy na stronę wykorzystujacą to.
System: Windows XP SP3, IE8; flash10
Wtyczki:

BugReport.dll, StartupStatus.dll, Antyspam.dll, AQQNet.dll, BirthdayReminder.dll, Contact.dll, GGNet.dll, SMS.dll, SpellChecker.dll

Kompozycja: standard

#2 Gość_ooi_*

Gość_ooi_*
  • Gość

Napisano 2008.10.27, 01:08

Chodzi o coś takiego: http://secunia.com/v...line/?task=load ?

#3 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2008.10.27, 14:59

Dla mnie zbędny bajer. Jeżeli administrujesz system operacyjny to wiesz, że trzeba co jakiś czas zaktualizować dane programy. A mniej zaawansowani użytkownicy? Kupując kompa czy będąc po reinstalacji (ehh te formaty) to tak czy siak jesteśmy zmuszeni do prawidłowego przeglądania stron www zainstalować np tego Flash'a.
Dlatego głosuję na 'nie mam zdania'.

#4 matiss

matiss

Expert

• Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2008.10.30, 12:59

@Beherit
Owszem tylko ze coraz częściej niedosiwadczeni użytkownicy i tak korzystają z alternatywnych przeglądarek i nie aktualizują IE ani nie instalują pod nim flash%a, a przeciez nie wystarczy go miec po FF czy Operą.

Jestem jak najbardziej na tak pomysł ciekawy i zaoszczędziłby problemu z tego co zauważyłem sporej ilości osób, nie raz przy kompozycjach itp. ludzie dowiadują się ze coś im nie działa tylko dlatego że nie mają IE7.

Użytkownik matiss edytował ten post 2008.10.30, 16:51

#5 Gość_ooi_*

Gość_ooi_*
  • Gość

Napisano 2008.10.30, 16:09

Przecież wystarczy wejść podaną stronę Secunia.com i zrobić skan.
Po co osobny program do tego?
Ewentualnie pobrać: http://secunia.com/v...nning/personal/

PS. Własnie zobaczyłem, że mam nienajnowszą Operę :)

Użytkownik ooi edytował ten post 2008.10.30, 16:12

#6 matiss

matiss

Expert

• Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2008.10.30, 16:53

@ooi

Ale kto tu mówi o oddzielnym programie ja np. myślałbym o integracji z aqq i chyba autor wątku myśli tak samo, a już w najgorszym wypadku jakiejś wtyczki. Tworzenie oddzielnego programu faktycznie nie ma sensu bo użytkownik musiałby go szukać a przecież może poszukać podanej przez Ciebie strony, ale już zintegrowana funkcja wydaje mi się dobrym rozwiązaniem.

przydałaby się możliwość sprawdzania przez AQQ przy instalacji...

#7 pap911

pap911

Początkujący

• Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 2008.11.02, 19:21

@ooi

Ale kto tu mówi o oddzielnym programie ja np. myślałbym o integracji z aqq i chyba autor wątku myśli tak samo, a już w najgorszym wypadku jakiejś wtyczki. Tworzenie oddzielnego programu faktycznie nie ma sensu bo użytkownik musiałby go szukać a przecież może poszukać podanej przez Ciebie strony, ale już zintegrowana funkcja wydaje mi się dobrym rozwiązaniem.

Dokładnie. Chodzi o wrzucenie tej możliwości do instalatora AQQ (do samego AQQ jeśli zostanie wprowadzony dyskutowany system aktualizacji (rodem z FF na przykład)) http://forum.aqq.eu/...wtopic=891&st=0

@Benherit
Ja administruje swoim systemem, i akurat bardzo mnie nie interesuje którą mam wersję flasha dopóki chodzą strony. A żeby aktualizować Flasha dla AQQ to trzeba wiedzieć że jest on wykorzystywany przez AQQ. Co nie jest jakoś specjalnie propagowane.
IE już w ogóle jest poza moim zainteresowaniem. 7mkę mam tylko dlatego że przeniosłem się na SP3.

Użytkownik pap911 edytował ten post 2008.11.02, 19:24

System: Windows XP SP3, IE8; flash10
Wtyczki:

BugReport.dll, StartupStatus.dll, Antyspam.dll, AQQNet.dll, BirthdayReminder.dll, Contact.dll, GGNet.dll, SMS.dll, SpellChecker.dll

Kompozycja: standard

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych