Skocz do zawartości

Zdjęcie

[tracker] Kreator początkowy - kolejne kroki

• Zamknięty Temat jest zamknięty
15 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Kreator początkowy (54 użytkowników oddało głos)

Jesteś za wprowadzeniem kolejnych kroków w kreatorze poczatkowym ?

1. Głosowano Oczywiście, że tak. (42 głosów [77.78%] - Zobacz)

Procent z głosów: 77.78%

2. Nie, zdecydowanie nie (5 głosów [9.26%] - Zobacz)

Procent z głosów: 9.26%

3. Głosowano Obojętne mi to (7 głosów [12.96%] - Zobacz)

Procent z głosów: 12.96%

Jesli odpowiedziałeś na tak, to ile Twoim zdaniem max taki kreator moze mieć kroków ?

1. 20 i więcej (3 głosów [5.56%] - Zobacz)

Procent z głosów: 5.56%

2. 10-15 (11 głosów [20.37%] - Zobacz)

Procent z głosów: 20.37%

3. Głosowano 5-9 (40 głosów [74.07%] - Zobacz)

Procent z głosów: 74.07%

Głosuj

#1 Heh

Heh

Bywalec

• Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 2011.11.13, 16:40

Co powiecie na coś typu:
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Moim zdaniem kreator może mieć nawet 10 kroków. Raz skonfigurowany komunikator będzie mniej kłopotliwy w późniejszym czasie, użytkownik nie mający doświadczenia i nie chcący grzebać w ustawieniach bardzo ucieszy się z takiego sposobu konfiguracji.

Gdzieś to widziałeś ? Tak TUTAJ ;)

Za nie długo zrobię kolejne kroki i nie co poprawię obecne. Oczywiście liczę także na Wasze pomysły.

Cel ?
- Ułatwić wstępną konfigurację komunikatora, aby później użytkownik nie musiał latać i szukać po całych ustawieniach danej rzeczy (co gorsza niektóre są w zaawansowanych)
- Zminimalizować wyskakujących okienek/chmurek na starcie AQQ. Taka ilość jak obecnie powoduje "O Jezu, jeszcze jedno... o i jeszcze tutaj..."
- Komunikator staje się co raz bardziej rozbudowany i szukanie danej rzeczy w ustawieniach staje się co raz bardziej skomplikowane. Wprowadzając nie co większy kreator początkowy damy użytkownikom możliwość ustawienia podstawowych opcji na samym początku :)

Użytkownik Heh edytował ten post 2011.11.13, 16:55

• Hitokiri lubi to
Kreator początkowy - kolejne kroki <- Zobacz i zagłosuj ;)

#2 wu112

wu112

Wrzuć Monetę

• Moderator
  • 2850 postów

Napisano 2011.11.13, 16:41

Proszę dodać ankietę.

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja

#3 Heh

Heh

Bywalec

• Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 2011.11.13, 16:57

Ankieta dodana, uświadomiłem sobie o jej braku już po wysłaniu tematu i musiałem poczekać :)

Ciekaw jestem co ludzie myślą o ustawieniu najważniejszych rzeczy z samego początku zamiast latania po ustawieniach.

#4 Pbo

Pbo

Kierownik

• Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2011.11.13, 17:11

Jesli odpowiedziałeś na tak, to ile Twoim zdaniem max taki kreator moze mieć kroków ?

Im mniej, tym lepiej. Przytłaczanie użytkowników nadmiarem informacji nie jest przyjazne dla środowiska i nie zachęca.

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz

#5 Heh

Heh

Bywalec

• Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 2011.11.13, 17:28

Nie mówię o 30 puntach. Ale o dwa, trzy, aby zmniejszyć ilość okienek na starcie tak aby z samego początku mógł
- zdecydować o kompozycji (dlaczego są same czarne w standardzie ? Nie licząc tej sweet) i efektach specjalnych zupełnie niepotrzebnych w czasie komunikacji.
- aby po starcie nie pokazywał się tyle okienek.
- przy okazji fajna by była opcja importowania profilu także z innych komunikatorów (tlen, innych jabberów)

Oczywiście ja tylko pisze moją opinię, każdy może mieć inną dlatego też jest to jako propozycja i jest ankieta w której można pokazać swoje niezadowolenie :)

Użytkownik Heh edytował ten post 2011.11.13, 17:31

#6 mav

mav

Skrypter

• Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2011.11.13, 18:33

Wiele programów oferuje na starcie pomocnika, kreatora (najczęściej z angielska wizard), który w teorii upraszcza proces konfiguracji. Osobie, która pierwszy raz uruchamia aqq można zadać tylko jedno pytanie, czy chce teraz konfigurować wygląd, czy nie. Jeśli nie, rób pan co chcesz, jeśli tak, otworzyć nowy konfigurator, w którym faktycznie taki osobnik zostanie przez kolejne kroki konfigurowania wyglądu przeprowadzony.
  • sacrus, Qrix i Heh lubią to

JS / jQuery / PHP / MySQL / CMS / Forum filmowe / Kran kamerowy

#7 Heh

Heh

Bywalec

• Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 2011.11.13, 18:42

Tylko taki kreator byłby trochę pomieszany, bo jedne opcje są w jednym miejscu a drugi w drugim... chaos trochę, no ale nie ma co marudzić. OC nie chce źle, robi co uważa za słuszne, każdy miałby inną koncepcję rozplanowania menu.

Wracając do tematu, czego Waszym zdaniem brakuje w początkowym kreatorze ? Ja postaram się zrobić odpowiednie okienko i pokazać na scrreenie, bo co innego czytać a co innego zobaczyć ;)

#8 sacrus

sacrus

Strefa AQQ

• Użytkownik
  • 1251 postów

Napisano 2011.11.13, 18:44

Osobie, która pierwszy raz uruchamia aqq można zadać tylko jedno pytanie, czy chce teraz konfigurować wygląd, czy nie.

I do tego odpowiednia adnotacja w stylu: "Pamiętaj jednak że niektóre elementy interfejsu mogą spowolnić prace starszych komputerów."

Tak w ramach przestrogi dla tych którzy pochopnie mieli by minąć taki kreator na początku.
System: Windows 8 Pro x64 PL • IE: 10.0.9200.16384 x64 • AQQ: zawsze najnowsza wersja •

Zapraszam również do:
Dołączona grafika

#9 tomu123

tomu123

Początkujący

• Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 2011.11.14, 19:14

Super sprawa! Jestem na tak.
Pozwoliłoby to na skonfigurowanie komunikatora przed jego uruchomieniem po czystej instalacji.
Aktualnie wczytywana jest jedna ze standardowych kompozycji, która nie musi się podobać niektórym użytkownikom.

#10 Gość_Xanter_*

Gość_Xanter_*
  • Gość

Napisano 2011.11.16, 15:17

Jestem za :) Taki kreator uprościł by konfigurację AQQ w pewnym sensie,choć i tak już jest prosta :D

#11 Heh

Heh

Bywalec

• Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 2011.12.02, 13:33

Zagłosuje ktoś jeszcze aby moderatorzy/administratorzy mogli odrzucić bądź dać do zrealizowania ?

#12 wu112

wu112

Wrzuć Monetę

• Moderator
  • 2850 postów

Napisano 2011.12.02, 13:38

Przecież propozycja już kwalifikuje się do przeniesienie na tracker. Rozkład głosów już się raczej nie zmieni.

#13 ss9227

ss9227

Weteran

• Użytkownik
  • 532 postów

Napisano 2011.12.02, 16:25

W niewielkim stopniu jest ona zrealizowana :)

#14 Heh

Heh

Bywalec

• Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 2011.12.04, 15:45

Teoretycznie tak.

Ale teraz są dwa kreatory zamiast jednego porządnego :/

#15 Heh

Heh

Bywalec

• Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 2011.12.29, 06:04

Drugi screen został wprowadzony w innej trochę formie ale jest ok.

Natomiast irytuje mnie masa komunikatów, okienek na starcie ! Nie moze być jeden porządny kreator ? Obecnie są 3 :/

#16 wu112

wu112

Wrzuć Monetę

• Moderator
  • 2850 postów

Napisano 2012.01.01, 23:46

Propozycja przeniesiona na Tracker: LINK

Użytkownik wu112 edytował ten post 2012.01.01, 23:49

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych