Skocz do zawartości

Zdjęcie

AQQ 2.4.0 [Evolution Core] Build: 30

• Zamknięty Temat jest zamknięty
73 odpowiedzi w tym temacie

#1 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4620 postów

Napisano 2011.11.28, 15:16

AQQ 2.4.0 Evolution Build: 30 [wersja stabilna]

Znów szczęśliwie dobrnęliśmy do kolejnej wersji stabilnej! Dziękuje wszystkim osobom które pomagały w tworzeniu tej wersji.

Omówienie najważniejszych zmian od ostatniej wersji stabilnej:

Możecie zaktualizować swoje wersje poprzez aktualizator AQQ (menu Pomoc -> Sprawdź aktualizacje).

Zmiany w stosunku do ostatniej wersji beta:
- Drobne poprawki wizualne w nowym kreatorze.
- Poprawki lokalizacyjne.

Pobierz plik
  • Oruperade i Austin lubią to
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#2 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5025 postów

Napisano 2011.11.28, 15:19

Na bugliście jest dość poważny błąd, myślałem że się nim zajmiesz zanim wydasz stabilkę :( Proszę wchodź na buglistę przed każdym wydaniem stabilki i przeglądaj istotność błędów.

Użytkownik Beherit edytował ten post 2011.11.28, 15:26

#3 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4620 postów

Napisano 2011.11.28, 15:21

To nie jest poważny błąd. Na czystych systemach nie mogę go potwierdzić. Będziemy to badać, ale myślę, że nie jest to problem zbyt wielki ;)

#4 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5025 postów

Napisano 2011.11.28, 15:22

Jest poważny bo minimalizuje okno rozmowy przy nowej wiadomości, przeszkadza i to bardzo w normalnym komunikowaniu się a to chyba najważniejsza funkcjonalność komunikatora.
  • Paweł i Heh lubią to

#5 wu112

wu112

Wrzuć Monetę

• Moderator
  • 2850 postów

Napisano 2011.11.28, 15:24

Błąd z minimalizacją okna rozmowy wciąż nienaprawiony. Chyba posypią się skargi użytkowników.

Dołączona grafika

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja

#6 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4620 postów

Napisano 2011.11.28, 15:25

Nie jest poważny, bo praktycznie nikt go nie potwierdza. 2 osoby? Będziemy to badać ale błąd nie jest poważny.

#7 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5025 postów

Napisano 2011.11.28, 15:26

Oconnel, ja wiem że u Ciebie błąd nie występuje ale jest sporo osób co się na niego skarży - impact jest znacznie większy niż sobie zdajesz sprawę :/
  • Paweł lubi to

#8 wu112

wu112

Wrzuć Monetę

• Moderator
  • 2850 postów

Napisano 2011.11.28, 15:28

Może tragedii nie ma, bo jednak z AQQ da się korzystać, ale błąd jest bardzo uciążliwy. Jak ktoś nie zauważy, że okno się zminimalizowało, to pisana wiadomość poleci w kosmos. A dwie osoby potwierdziły, bo tylko tyle napisało na Bugliście :P Ja też to mam u siebie, ale nie dopisywałem się, bo wszystko już zostało powiedziane ;) A takich osób jest zapewne więcej.

Użytkownik wu112 edytował ten post 2011.11.28, 15:29

• Beherit i Paweł lubią to

#9 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4620 postów

Napisano 2011.11.28, 15:33

Wrzuciłem drobny update (su). Mam nadzieję, że załatwi sprawę - looknijcie.

#10 stivo

stivo

mgr inż.

• Moderator
  • 2184 postów

Napisano 2011.11.28, 15:36

Pobrałem aktualizację i anulowałem restart. Po tym AQQ już nie wykrywało nowej stabilki - nawet po ponownym uruchomieniu. Znalazłem sobie UpdateAQQ.exe na dysku i zainstalowałem.
Próbowałem zaktualizować pierwszą wersję 2.4.0.25, sprzed tych wszystkich SU, które się pojawiły. Czy ktoryś z nich to poprawiał?
  • Paweł lubi to

#11 wu112

wu112

Wrzuć Monetę

• Moderator
  • 2850 postów

Napisano 2011.11.28, 15:37

Wrzuciłem drobny update (su). Mam nadzieję, że załatwi sprawę - looknijcie.

U mnie już jest ok :)

#12 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5025 postów

Napisano 2011.11.28, 15:39

Silent Update? Zdajesz sobie sprawę, że takie ciche poprawki sprawiają, że część użytkowników nadal pozostaje z problemem (tym bardziej, że na stronie głównej AQQ.eu nie ma o tym info) i potem przechodzi na inny komunikator?

Poprawka pomogła tylko na jeden błąd - okno już się nie minimalizuje przy nowych wiadomościach jednakże nadal przy nowej wiadomości wskakuje na wierzch.
  • Paweł i Hitokiri lubią to

#13 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4620 postów

Napisano 2011.11.28, 15:39

Pobrałem aktualizację i anulowałem restart. Po tym AQQ już nie wykrywało nowej stabilki - nawet po ponownym uruchomieniu.

Taki problem nie występuje. Więc tak.

Silent Update? Zdajesz sobie sprawę, że takie ciche poprawki sprawiają, że część użytkowników nadal pozostaje z problemem

Update poszedł po 10 minutach, daj spokój.

Co do drugiego błędu to już w sumie totalnie nikt tego problemu nie ma. Ten pierwszy mogłem jeszcze zrozumieć, chociaż i on u mnie nie występował :)

#14 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5025 postów

Napisano 2011.11.28, 15:46

Jak to nikt? Jakbym przeprowadził aukcje dopisywania się ludzi na buglistę z tym problemem to zebrała by się pokaźna grupka.
  • Paweł lubi to

#15 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4620 postów

Napisano 2011.11.28, 15:51

Nie mówię, że problemu nie ma. Ale skoro występuje teraz to musiał występować też w poprzedniej stabilce. Z tego punktu widzenia nie ma to zatem znaczenia. Błąd będziemy rozwiązywać jak tylko uda mi się go w ogóle wywołać. Co na razie możliwe nie jest.

#16 Heh

Heh

Bywalec

• Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 2011.11.28, 16:17

JEST TO POWAŻNY BŁĄD !!

Wyobraź sobie, ze piszesz patrząc na klawiaturę i nagle widzisz z ch.. się napisało bo okno się zminimalizowało ! Znów zaczynasz ignorować błędy które Tobie się nie pojawiają, a tak być nie może. I proszę nie próbuj zwalić znów na system i konfigurację sprzętowo - programową gdyż na wcześniej tego błędu nie było.

Wszyscy wiemy, że umiesz naprawić daną rzecz. Tylko czasami niestety trzeba przysiąść.

Nie mam zamiaru siedzieć cicho ( i mam nadzieje ze inni też) gdy są błędy która przeszkadzają a w stabilce nie są one poprawione, wstyd... stabilka stabilna - fajnie, tylko szkoda ze utrudniająca życie.

Kolejna rzecz. SU - Skad user który nie ma konta na forum i nie wchodzi na niego bo nie ma takiej potrzeby ma wiedzieć ze jest jakaś poprawiona wersja stabilnej wersji ? Wybacz, ale lejesz na ludzi równo !! Nie będę cicho siedział i lizał d.. bo nie o to chodzi. Komunikator jest dla ludzi z tego co wiem, chyba ze robisz dla siebie. Wiec proszę Cię rób tak aby nie zmuszać użytkowników zmieniania komunikatora.

Użytkownik Heh edytował ten post 2011.11.28, 16:19

• Paweł i Hitokiri lubią to
Kreator początkowy - kolejne kroki <- Zobacz i zagłosuj ;)

#17 wu112

wu112

Wrzuć Monetę

• Moderator
  • 2850 postów

Napisano 2011.11.28, 16:19

Nie mam zamiaru siedzieć cicho

Zamiast tego lepiej zaczął byś czytać posty. Wyszła SU, która naprawia problem minimalizacji okna przy nowej wiadomości. Przynajmniej u mnie naprawiła.

Kolejna rzecz. SU - Skad user który nie ma konta na forum i nie wchodzi na niego bo nie ma takiej potrzeby ma wiedzieć ze jest jakaś poprawiona wersja stabilnej wersji ? Wybacz, ale lejesz na ludzi równo !! Nie będę cicho siedział i lizał d.. bo nie o to chodzi. Komunikator jest dla ludzi z tego co wiem, chyba ze robisz dla siebie. Wiec proszę Cię rób tak aby nie zmuszać użytkowników zmieniania komunikatora.

Po pierwsze to:

Update poszedł po 10 minutach, daj spokój.

A po drugie nie rób z siebie bohatera, który ratuje świat przed korzystaniem z innych komunikatorów, niż AQQ. Za taki słownik przejedziesz się po raz kolejny (albo obrazisz się i każesz usunąć konto na forum, jak tylko OC da Ci warna). Weź przystopuj.

Użytkownik wu112 edytował ten post 2011.11.28, 16:29

#18 Deadmaster

Deadmaster

Hellraiser

• Moderator
  • 2087 postów

Napisano 2011.11.28, 16:38

Tak a propo SU to nie byłoby problemu gdyby aktualizator poza wersją sprawdzał także date i godzine wydania aktualizacji...

Użytkownik Deadmaster edytował ten post 2011.11.28, 16:42

• Beherit i Paweł lubią to

#19 Heh

Heh

Bywalec

• Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 2011.11.28, 17:00

Hehe, widzę że niektórzy lubią się podlizać gdy danego problemu nie mają, no trudno... walka z wiatrakami.
Szkoda, że tu zawsze było "Ja tego błędu nie mam" i całe wytłumaczenie.

Był SU i u mnie błąd jest nadal. Umiem czytać, a ludzie nie będą specjalnie na forum zaglądać. Żenada...
To szukamy alternatywy jak kilka razy to padło w innych wersjach nawet przez osoby wyższe. Nawet osoby wyróżnione tutaj nie mają (nie mówię o wszystkich) AQQ... czyli coś jest nie tak.

Ale Wy (nie wszyscy) i tak wolicie żyć na zasadzie typu "Dbam tylko o siebie" ;) Róbta co chceta :)
  • Paweł, Hitokiri i Driver lubią to
Kreator początkowy - kolejne kroki <- Zobacz i zagłosuj ;)

#20 Punisher2011

Punisher2011

Bywalec

• Użytkownik
  • 131 postów

Napisano 2011.11.28, 17:08

1)Czy w stabilnej wersji (nie ma mnie chwilowo w domu by zaktualizować do nowej wersji) znikła aktywna opcja Aktywuj również na XP, gdy korzystamy z innego niż XP systemu ?? W moim przypadku Windows 7 Ultimate SP1 x86 PL

2)Dało by radę wrzucić menedżer profili do opcji głównego okna AQQ??

3)Kiedy będzie wprowadzona obsługa Flip 3D dla okna głównego ??

4)Propos tego co mi odpisał Stivo w poprzednim temacie dotyczącym AQQ 2.4.0.25, dlaczego wtyczka gg ciągle ustawia status Poggadajmy po włączeniu ?? Da radę wprowadzić opcję do ustawienia jakiś status i opis ma mieć gg ?? (obecna opcja w ustawieniach dotyczy AQQ), wiem że można zmieniać we wtyczce gg opis, ale nie oto mi chodzi.

5)Nie wiem czy to błąd czy celowe działanie, iż po wyczyszczeniu archiwum i próbie usunięcia rozmówcy, znika on dopiero po ponownym otwarciu okna archiwum a nie od razu

Użytkownik Punisher2011 edytował ten post 2011.11.28, 17:08

AQQ - zawsze najnowsze (w tym beta), wtyczki standardowe + FixUpdater + Silence! + offlinePictures - zawsze najnowsze (w tym beta)
Kompozycja: Pro Standard
Internet Explorer 10 - zawsze najnowsza wersja
Windows 8 Pro with WMC x64 PL + aktualizacje, Adobe Flash Player - zawsze najnowsza wersja (w tym beta
i rozwojowe)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych