Skocz do zawartości


Zdjęcie

HotKey 1.3.0.2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
119 odpowiedzi w tym temacie

#1 WiTuŚ

WiTuŚ

    AQQ Maniak

  • Przyjaciel
  • 2028 postów

Napisano 2011.12.04, 12:05

HotKey 1.3.0.2


Dołączona grafika


Data wysłania: 2013.04.05, 18:37

Data aktualizacji: 2013.04.28, 14:19

Nowa wersja wtyczki HotKey pozwala na przypisanie globalnych skrótów klawiaturowych do akcji, które wywołane zostaną w komunikatorze AQQ. Główne funkcjonalności przedstawione są poniżej.

Nowy interfejs użytkownika - od teraz poruszanie się we wtyczce jest o wiele przyjemniejsze i bardziej intuicyjny.
Nowe akcje do których przypisać można klawisz skrótu - np. minimalizacja/przywracanie okna rozmowy, otwarcie okna ustawień AQQ, otwarcie archiwum wiadomość, otwarcie okna zmiany opisu, wylogowanie z aktywnego profilu AQQ itd.

Nowa MEGA funkcja przypisania klawisza skrótu do wybranego kontaktu - funkcja pozwala przypisać skrót klawiszowy do pięciu wybranych kontaktów z naszej listy znajomych - użycie takiego skrótu spowoduje otwarcie okna rozmowy co znacznie skraca czas tej operacji niż szukanie takiej osoby na liście kontaktów. Ponad to, gdy przyjdzie wiadomość od osoby z którą mamy powiązany klawisz skrótu, to użycie go otworzy nam tą wiadomość z zasobnika systemowego. Z kolei jeżeli mamy już otwartą zakładkę z takim kontaktem, to użycie skrótu przeniesie nas od razu na nią (to samo dotyczy jeżeli okno rozmowy będzie zminimalizowane i użyjemy tego skrótu).

Wsparcie dla wtyczki SkypeCore - możliwość przypisania klawisza skrótu dla akcji, które zostaną wywołane w SkypeCore (wyciszenie mikrofonu, włączenie mikrofonu, wyciszenie/włączenie mikrofonu). Ponad to można aktywować tryb Push-to-Talk (mówisz kiedy chcesz) i wybrać dla niego klawisz.

Do poprawnego wsparcia wtyczki SkypeCore wymagana jest jej wersja 0.3.0.0


Zmiany w HotKey 1.3.0.2
  • Wtyczka skompilowana w środowisku programistycznym Delphi XE3.
  • Pełne wsparcie dla wtyczki SkypeCore (obsługa nowych akcji).
  • Wsparcie dla wtyczki AlphaWindows.
  • Nowa akcja AQQ: możliwość otwarcia folderu profilu zalogowanego użytkownika.
  • Po włączeniu SkypeCore z poziomu wtyczki po restarcie AQQ nie była ona wczytywana.
  • Poprawiono ućięty tytuł jednej z opcji na zakładce "Skype".
  • Aktualizacja komponentów AlphaControls (do wersji 8.31).

zainstaluj dodatekPobierz pliklista zmian
  • Beherit, mav i djtimon89 lubią to

#2 mav

mav

    Skrypter

  • Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2011.12.04, 14:18

Zdecydowanie zyskasz na popularności i użyteczności, kiedy dorobisz opcję wybrania skrótu wedle potrzeby. Na przykład bardzo chętnie przypisałbym sobie taką czynność pod niewykorzystane klawisze funkcyjne*. Większość przypisałem do sterowania foobarem i sprawdza się to świetnie. Czekam i tak na porządną reaktywację wtyczki side slide..

[edit]
*miałem na myśli klawisze multimedialne, czyli dodatkowe, poza normalnymi klawiszami. Większość klawiatur ma np. wyszukiwanie, mail itp.

Użytkownik mav edytował ten post 2011.12.04, 15:22

  • kr2ysiek lubi to

JS / jQuery / PHP / MySQL / CMS / Forum filmowe / Kran kamerowy


#3 WiTuŚ

WiTuŚ

    AQQ Maniak

  • Przyjaciel
  • 2028 postów

Napisano 2011.12.04, 16:04

Nie wiem jak na innych systemach i u innych użytkowników XP, ale u mnie po wprowadzeniu nowego systemu skórkowania okno rozmowy zawiesza się bardzo często w pasku zadań tzn. gdy chce je przywrócić klikając kursorem myszki to się po prostu nie przywraca i trzeba klikać PPM -> Przywróć. A użycie tego skrótu w tym momencie omija ten problem z tego co zauważyłem u siebie, więc dla mnie użytkowanie tego skrótu jest na plus :)

Użytkownik WiTuŚ edytował ten post 2011.12.04, 16:21


#4 WiTuŚ

WiTuŚ

    AQQ Maniak

  • Przyjaciel
  • 2028 postów

Napisano 2011.12.05, 19:20

Hmmm żadnych komentarzy na temat wtyczki? eeee chyba nikomu się nie przyda. No cóż... :)

#5 mav

mav

    Skrypter

  • Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2011.12.05, 20:37

Na pewno nie możesz spróbować tych globalnych hotkeyów? Wtedy prawdopodobnie bym korzystał i komentował ;)

JS / jQuery / PHP / MySQL / CMS / Forum filmowe / Kran kamerowy


#6 WiTuŚ

WiTuŚ

    AQQ Maniak

  • Przyjaciel
  • 2028 postów

Napisano 2011.12.05, 20:57

Z założenia wtyczka miała działać na okno rozmowy i to właśnie robi, ale Wy zaraz byście chcieli aktywacje nie wiem ilu opcji w AQQ za pomocą skrótów...

#7 wu112

wu112

    Wrzuć Monetę

  • Moderator
  • 2863 postów

Napisano 2011.12.05, 21:09

Skoro wrzuciłeś wtyczkę na forum, to się nie dziw, że są takie głosy, a nie inne :) Pisałem Ci od razu, że osobna wtyczka dla jednego skrótu, to przerost formy nad treścią.

Użytkownik wu112 edytował ten post 2011.12.05, 21:15

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja


#8 Jaro88PL

Jaro88PL

    Mam pędzel, to go używam! =)

  • Dekorator
  • 797 postów

Napisano 2011.12.05, 21:17

Także uważam że:
1. Za dużo bajerów dekoracji itp. jak na wtyczkę z jedną funkcją [i to pisze Ci dekorator i osoba która lubi estetyczny wygląd wtyczek!]
2. Zupełnie niepotrzebne jak dla mnie działanie wtyczki. Fakt okna nie zminimalizuje skrótem ale jeżeli nawet mi się okienko zatnie to i tak działa przywracanie klawiszami ALT + TAB [działa zawsze].

Dlatego także uważam, że trzeba rozbudować wtyczkę o więcej możliwości skrótowych skoro już taka jest. Bo w obecnej formię jak Cię lubię tak stwierdzam że szkoda miejsca i zasobów w AQQ :P

System: Windows 10 Pro x64 | Przeglądarka: IE 11 | AQQ: najnowsze
Kompozycja: Standard, GG12 | Wtyczki: GG Network, AQQ SMS, Contact


#9 WiTuŚ

WiTuŚ

    AQQ Maniak

  • Przyjaciel
  • 2028 postów

Napisano 2012.01.09, 20:19

Już niebawem nowa wersja wtyczki Minimize, a właściwie to jej nazwa uległa zmianie [HotKey]. Przede wszystkim jest możliwość ustawienia skrótu wedle uznania. Ponad to można za pomocą skrótu wywołać dwie nowe akcje - jakie? screen wyjaśnia wszystko chyba :)

Dołączona grafika

#10 wu112

wu112

    Wrzuć Monetę

  • Moderator
  • 2863 postów

Napisano 2012.01.09, 20:59

Fajnie, że wtyczka się rozwija :) Jednak mam kilka uwag :P

1. Opcję "aktywuj skróty" mogłyby zastąpić checkboxy przy każdym skrócie (jak w ustawieniach AQQ czy wtyczce AQQ Streamer). Wtedy każdy by mógł sobie wybrać, który skrót chce mieć aktywny.
2. Dodatkowe opisy przy każdej opcji są IMO zbędne ("ustawienia komunikatora", a niżej "otwieraj okno ustawień"). Niepotrzebne trochę te powtórzenia.
3. Informacja u dołu "kliknij przycisk Zastosuj", też raczej niepotrzebna. We wtyczce są tylko dwa przyciski, z czego drugi to "Zamknij". Chyba każdy się domyśli, że jednak Zastosuj trzeba wcisnąć :P

Dzięki tym zmianom wtyczka byłaby prostsza i bardziej schludna:
Dołączona grafika

No i mam nadzieję, że na tych trzech skrótach nie poprzestaniesz ;)
  • mav lubi to

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja


#11 mav

mav

    Skrypter

  • Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2012.01.09, 22:41

Eeeee, myślałem, że już jest dostępna i pobrałem :D czekam z ciekawością, ciekawe czy multimedialne też będą obsługiwane. Czy Ctrl+Shift jest konieczne?

JS / jQuery / PHP / MySQL / CMS / Forum filmowe / Kran kamerowy


#12 WiTuŚ

WiTuŚ

    AQQ Maniak

  • Przyjaciel
  • 2028 postów

Napisano 2012.01.12, 18:03

HotKey
wersja: 1.1.0.0

Dołączona grafika


HotKey to zastępca wtyczki Minimize. Wtyczka pozwala na wywołanie pewnych akcji w komunikatorze AQQ przy pomocy kombinacji klawiszowych. Od teraz można ustawić własny skrót klawiaturowy, który zostanie zapisany do pliku konfiguracyjnego wtyczki. W nowej wersji oprócz minimalizacji/przywracania okna rozmowy z paska zadań Windows, HotKey oferuje dwie nowe funkcje takie jak: otwieranie okna ustawień i historii w komunikatorze AQQ - za pomocą skrótu klawiaturowego. Interfejs wtyczki obsługę także system kompozycji (AlphaControls) jeżeli z niego korzystamy. Poprawiono dość poważny błąd związany z przywracaniem okna rozmowy przy pomocy skrótu klawiaturowego - na kompozycjach starego typu okno mogło się zawieszać w pasku zadań Windows i uniemożliwić dalszą rozmowę.

Lista zmian w stosunku do poprzedniej wersji Minimize:







Użytkownik WiTuŚ edytował ten post 2012.01.12, 18:07


#13 mav

mav

    Skrypter

  • Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2012.01.12, 21:26

Moim zdaniem do poprawki:
1) Brakuje otwarcie głównego okna AQQ, które imo jest ważniejsze niż ustawienia albo historia.
2) Otwarte okna nie pojawiają się na wierzchu, tylko pod aktywnym oknem, co moim zdaniem całkowicie zabija funkcjonalność tej wtyczki
3) Wtyczka "nie widzi" moich multimedialnych klawiszy, które bez problemu widzą inne programy - Windows Media Player, Winamp, Foobar (z tego korzystam codziennie)

JS / jQuery / PHP / MySQL / CMS / Forum filmowe / Kran kamerowy


#14 wu112

wu112

    Wrzuć Monetę

  • Moderator
  • 2863 postów

Napisano 2012.01.12, 21:51

1) Brakuje otwarcie głównego okna AQQ, które imo jest ważniejsze niż ustawienia albo historia.

Ten skrót obsługuje samo AQQ :P

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja


#15 mav

mav

    Skrypter

  • Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2012.01.12, 23:00

Hehe, no widzisz :P Ale czy da się zmieniać ten skrót?

JS / jQuery / PHP / MySQL / CMS / Forum filmowe / Kran kamerowy


#16 wu112

wu112

    Wrzuć Monetę

  • Moderator
  • 2863 postów

Napisano 2012.01.12, 23:12

Zmienić się nie da, ale pytanie czy przez to, że już jest w AQQ da się go zmienić wtyczką? ;) Bo o definiowanych skrótach w AQQ można zapomnieć.

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja


#17 KAmerOK

KAmerOK

    Plugs dev

  • Wtyczkopisarz
  • 865 postów

Napisano 2012.01.12, 23:14

Po zmianie kompozycji należy uruchomić ponownie AQQ aby wygląd wtyczki uległ zmianie, chyba to do poprawki a reszta okej :)

AQQ: 2.x beta testy, Kompozycja: Standard, Wtyczki: TuneStatus,AQQ Streamer, Pogoda
PC: Athlon 64 X2 4400 2.3 GHz@2.77 GHz, GPU: Radeon HD6570, Ram: 5GB , HDD 1TB,
OS: Win8 x64
Notebook: CPU: Intel Core 2 Duo T5900 2.2 GHz, GPU: nVidia G102, Ram: 4GB, HDD: 1TB, OS: Win8 x64


#18 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2012.01.13, 12:49

Da się zmienić ten skrót z tym, że najpierw trzeba go zablokować tworząc systemowego hooka na klawiaturę.

#19 psikuta

psikuta

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 2012.01.14, 01:46

W końcu coś się ruszyło z tymi globalnymi skrótami! Czy chowanie się okna rozmowy komunikatora pod aktywnym oknem innego programu jest celowym zabiegiem, tak miało być?
Czy myślałeś o zrobieniu globalnego skrótu do odbierania wiadomości? To fajna, i jak się okazuje rzadko spotykana opcja w komunikatorach.
Sry za tak natarczywe pytania, ale na taką opcje czekałem z 2 lata (odkąd dowiedziałem się o AQQ).

#20 WiTuŚ

WiTuŚ

    AQQ Maniak

  • Przyjaciel
  • 2028 postów

Napisano 2012.01.14, 10:13

Czy myślałeś o zrobieniu globalnego skrótu do odbierania wiadomości?

Nie myślałem. Dlatego, że wystarczy użyć skrótu znajdującego się już w AQQ (tj. CTRL+SHIFT+F1) aby otworzyć nową wiadomość z Tray-a




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych