Skocz do zawartości

Zdjęcie

Coś dla graczy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 andrewi

andrewi

Bywalec

• Użytkownik
  • 120 postów

Napisano 2011.12.28, 18:57

Witam bardzo serdecznie :) jeśli są na tym forum jacyś gracze, którzy chcieliby się przyczynić do rozowju forum poświęconego w pełni recenzjom gier komputerowych pisanych przez użytkowników to zapraszam na nowo utworzone forum - www.forum.strefarecenzji.cba.pl . Nie będę ukrywał - forum stworzyłem w ramach zaliczenia przedmiotu na studiach. Doszedłem do wniosku, że nie chcę tak jak wszyscy zrobić czegoś "na chwilę". Chciałbym żeby ten projekt się rozrastał i w niedługej przyszłości pod adresem www.strefarecenzji.cba.pl planuję uruchomić serwis internetowy bazujący na CMS'ie Joomla, którego integralną częścią będzie dzisiaj powstałe forum. Tak więc nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić was do rejestracji :) jeśli ktoś chciałby zostać moderatorem czy w jakikolwiek sposób pomóc przy rozwoju forum to jestem otwarty zarówno na porady jak i krytykę :)

#2 binprogrammer

binprogrammer

Bywalec

• Użytkownik
  • 148 postów

Napisano 2011.12.28, 21:42

Forum całkiem fajne, jednak przeciętne. To chyba kwestia czasu zanim się rozbuduje.

[Hosting i domena] Na początek proponowałbym zmienić hosting na płatny, chociażby xaa.pl (3.66 zł/miesiąc), eliminując jednocześnie reklamy. Jeżeli chodzi o domenę to darmowa domena jest na az.pl (przez okrągły rok).

Raczej fora typu: forum.jakss-nazwa.cos.pl dadatkowo z reklamami nie odnoszą wrażenia, że to jest poważne forum.

[Blog + Forum] Co do Joomli nie będę komentował, bo na niej nie pracowałem. Mogę ci za to polecić http://www.revolution-fusion.cyf.pl/, ponieważ jest to "uaktoalniona" wersja php-fusion. - Może nie tylko uaktualniona, ale unowocześniona do naszych czasów, bo uważam że php-fusion jest przestarzałe. Sam revolution-fusion jest prowadzone przez kilku zapaleńców, którzy dodali między innymi jquery do tego cmsa.

[Forum] Jeżeli chodzi o samo forum to proponuje IP Board, jednak licencja kosztuję sporo. Zastąpić go może według mnie vbulletin albo mybb, ew. phpbb.

Trochę odbiegłem od tematu, oj. Jeżeli dokończysz forum to chętnie coś na nim napiszę.
Napisałem tu moje osobiste opinie, może ci coś pomogą :)

Użytkownik binprogrammer edytował ten post 2011.12.28, 21:46

#3 andrewi

andrewi

Bywalec

• Użytkownik
  • 120 postów

Napisano 2011.12.29, 01:50

Dzięki za cenne uwagi :) oczywiście biorę pod uwagę to, jak wygląda rozszerzenie cba.pl :P brałem pod uwagę domenę pl ale naczytałem się, że są później problemy z wymówieniem umowy jesli korzysta się z jakiejkolwiek promocji na rok (a całkiem sporo ich znalazłem). Co do płatnego hostingu... narazie się z nim wstrzymam. Jeśli forum się rozwinie jakoś to będzie się myśleć nad przeniesieniem. Jeśli chodzi o Joomle to stety bądź niestety jest to wymóg zaliczenia - musi być Joomla i basta ;P

A i zapomniałbym - na cba od bodajże dwóch miesięcy można wyłączyć reklamy i kosztuje to też około 3 zł za miesiąc :)

Użytkownik andrewi edytował ten post 2011.12.29, 02:00

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych