Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gadu-Gadu 11


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
203 odpowiedzi w tym temacie

#41 Qrix

Qrix

    Adept

  • Wtyczkopisarz
  • 361 postów

Napisano 2012.02.09, 15:16

Wychodzi na to, że nie będzie Gadu-Gadu 11 a GG 11:

Wychodzi na to, że będzie samo GG bez numerku a nie GG 11 :)

Skąd wiesz, że bez numerku? :D z numerkiem, ale może niekoniecznie "11". GG Network nie umie liczyć i ostatnio opuściło wersję "9". Teraz może nawet możemy się spodziewać GG 12
Proszę o zgłaszanie błędów w moich wtyczkach na bugliście - po zgłoszeniu proszę o link do zgłoszenia wysłać na moje jabberowe konto qrix@aqq.eu - o błędach nie zgłaszanych na bugliście z reguły szybko zapominam ;)
Moje posty czyta Dołączona grafika

#42 Jaro88PL

Jaro88PL

    Mam pędzel, to go używam! =)

  • Dekorator
  • 797 postów

Napisano 2012.02.09, 15:33

Wydaje mi się, że nic nie opuściło. Po prostu numerem 9 [produktem numer 9] oznaczyli GGPro [wersja biznesowa] ale to tylko i wyłącznie moje zdanie i przypuszczenia ;)

System: Windows 10 Pro x64 | Przeglądarka: IE 11 | AQQ: najnowsze
Kompozycja: Standard, GG12 | Wtyczki: GG Network, AQQ SMS, Contact


#43 mino

mino

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 228 postów

Napisano 2012.02.09, 16:04

Jaro88PL, co z zapowiedzianą przez Ciebie kompozycją GG "11" ? :)

:aqq:
 
System: Windows 7 Ultimate SP1 64-bit | Przeglądarki: Mozilla Firefox, Internet Explorer 11
AQQ: 3.0.2.80 x86 | Kompozycja: Gadu-Gadu 7.0.3.0 | Wtyczki: Contact, GG Network, AQQ SMS


#44 Jaro88PL

Jaro88PL

    Mam pędzel, to go używam! =)

  • Dekorator
  • 797 postów

Napisano 2012.02.09, 17:24

Buduje się :) Okno główne prawie zakończone, ale i tak mam dylemat czy nie lepiej poczekać na pierwszą betę GG 11 i nie porobić na zwór oryginału grafik itp. ;)
  • mino lubi to

System: Windows 10 Pro x64 | Przeglądarka: IE 11 | AQQ: najnowsze
Kompozycja: Standard, GG12 | Wtyczki: GG Network, AQQ SMS, Contact


#45 mino

mino

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 228 postów

Napisano 2012.02.09, 20:53

O to świetnie, że prace trwają :-) Wiesz jak ja lubię Twoje kompozycje GG, więc poczekam i na tą :D Pozdro

:aqq:
 
System: Windows 7 Ultimate SP1 64-bit | Przeglądarki: Mozilla Firefox, Internet Explorer 11
AQQ: 3.0.2.80 x86 | Kompozycja: Gadu-Gadu 7.0.3.0 | Wtyczki: Contact, GG Network, AQQ SMS


#46 SaperR

SaperR

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 116 postów
  • MiejscowośćMiędzychód

Napisano 2012.02.09, 21:34

@Jaro88PL:
http://komunikatory....dnak-na-linuksa - tutaj zrzuty ekranu w lepszej jakości.
Dołączona grafika
oraz grafika menu

Mam nadzieję, że to pomoże Ci w tworzeniu kompozycji ;)

#47 Qrix

Qrix

    Adept

  • Wtyczkopisarz
  • 361 postów

Napisano 2012.02.09, 21:42

Wydaje mi się, że nic nie opuściło. Po prostu numerem 9 [produktem numer 9] oznaczyli GGPro [wersja biznesowa] ale to tylko i wyłącznie moje zdanie i przypuszczenia ;)


GGPro miało numerek 5 i było oparte o LiveChat Communicator ;) A 9 opuścili dlatego, bo GG 10 wyszło w roku 2010. Nie zdziwię się jeśli teraz będzie to 12.
AAaaa i powodzenia przy tworzeniu kompozycji ;))
Proszę o zgłaszanie błędów w moich wtyczkach na bugliście - po zgłoszeniu proszę o link do zgłoszenia wysłać na moje jabberowe konto qrix@aqq.eu - o błędach nie zgłaszanych na bugliście z reguły szybko zapominam ;)
Moje posty czyta Dołączona grafika

#48 Jaro88PL

Jaro88PL

    Mam pędzel, to go używam! =)

  • Dekorator
  • 797 postów

Napisano 2012.02.09, 21:49

No ja wiem, wiem że to wersja 5 ale zastanawiam się czy jako produkt nie nosił on numerku 9 (takie wiesz ich wewnętrzne liczenie zrobionych produktów GG) [a nie jako wersja] :)

System: Windows 10 Pro x64 | Przeglądarka: IE 11 | AQQ: najnowsze
Kompozycja: Standard, GG12 | Wtyczki: GG Network, AQQ SMS, Contact


#49 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2012.02.10, 08:00

Liczba nieprzeczytanych wiadomości wyświetlana na zakładce kontaktu;

Czyżby ukradli opcję od AQQ a konkretnie wtyczki TabKit? ;) Chyba ten fjuczer powinien się znaleźć w samym jądrze AQQ abyśmy nie byli gorsi :)

#50 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2012.02.10, 13:44

Co widzę? Kosmetyczne zmiany. I chyba nikt nie zauważył, ale powiększono reklamy. Właściwie 1/3 obszaru roboczego okna rozmowy zajmuję baner reklamowy :)
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#51 Alterego

Alterego

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 189 postów

Napisano 2012.02.10, 14:00

Też tak właśnie patrzę, to nie są to jakieś super wielkie zmiany. Wygląd dość podobny do obecnego GG 10. Oczywiście obserwujemy znaczne odchudzenie i to główny plus, ale jak to będzie w rzeczywistości chodzić to się jeszcze okaże.
http://legalne.info - darmowe licencje na komercyjne programy!

#52 Gość_Xanter_*

Gość_Xanter_*
  • Gość

Napisano 2012.02.11, 02:09

Co widzę? Kosmetyczne zmiany. I chyba nikt nie zauważył, ale powiększono reklamy. Właściwie 1/3 obszaru roboczego okna rozmowy zajmuję baner reklamowy :)


E tam,dopasowano po prostu do rozmiarów okienka ;P I tak,to jest mała różnica :)

Nie podoba mi się,że nadal dodają te aplikacje webowe,o czym świadczy poniższy obrazek :

Dołączona grafika

Jednak ma być podobno funkcja ukrycia tego :)

#53 Elliot

Elliot

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 115 postów

Napisano 2012.02.11, 12:40

Była coś mowa, że będzie można się "przełączyć" między taką rozszerzoną wersją jak jest pokazana post wyżej i tą co przypomina starsze wersje GG, jeśli chodzi o reklamy to ten kto będzie chciał i tak się ich pozbędzie bez najmniejszych problemów. Najważniejsza jest stabilność, a czy bierze 30 ram czy 100 to chyba w dzisiejszych czasach bez różnicy bo 1 GB można kupić za 30zł...

Użytkownik Elliot edytował ten post 2012.02.11, 12:45


#54 Qrix

Qrix

    Adept

  • Wtyczkopisarz
  • 361 postów

Napisano 2012.02.11, 13:08

ale to nie znaczy, że jak chcę mieć na raz odpaloną przeglądarkę, komunikator i odtwarzacz muzyki to muszę lecieć do sklepu by kupić RAM bo każde z nich zabiera tyle RAMu ile znajdzie
Proszę o zgłaszanie błędów w moich wtyczkach na bugliście - po zgłoszeniu proszę o link do zgłoszenia wysłać na moje jabberowe konto qrix@aqq.eu - o błędach nie zgłaszanych na bugliście z reguły szybko zapominam ;)
Moje posty czyta Dołączona grafika

#55 Jaro88PL

Jaro88PL

    Mam pędzel, to go używam! =)

  • Dekorator
  • 797 postów

Napisano 2012.02.11, 14:04

"Najważniejsza jest stabilność, a czy bierze 30 ram czy 100 to chyba w dzisiejszych czasach bez różnicy bo 1 GB można kupić za 30zł"
1. 1GB jest w dzisiejszych czasach nieopłacalne [już nie wnikam co będziesz robił jak Ci zabraknie banków pamięci ram]
2. Za 30 zł to także nie wnikam jaką kość pamięci kupujesz :P
3. Każdy program ma być lekki, szybki i przyjemny do współpracy, a nie kombajnem który przy minimalnym braku wymaganej pamięci RAM strzela, że tak kolokwialnie napiszę 'fochy' ;)

A co do GG to niestety przypomina GG 10. Owszem widać zmiany, ale są one tak na prawdę delikatne. Osobiście nie używam GG, ale mam nadzieję że pójdą na rękę użytkownikom i na prawdę będzie to można wszystko wyłączyć ;)

System: Windows 10 Pro x64 | Przeglądarka: IE 11 | AQQ: najnowsze
Kompozycja: Standard, GG12 | Wtyczki: GG Network, AQQ SMS, Contact


#56 Elliot

Elliot

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 115 postów

Napisano 2012.02.11, 14:40

Skype zjada podczas rozmowy około 150mb a korzysta z tego ponad pół miliarda użytkowników na całym świecie i jakoś nikt nie płacze, że bierze 100 a nie 30... Bardziej chodzi o jakość produktu, ma być szybki, łatwy w obsłudze i stabilny ^^

Użytkownik Elliot edytował ten post 2012.02.11, 14:43


#57 Jaro88PL

Jaro88PL

    Mam pędzel, to go używam! =)

  • Dekorator
  • 797 postów

Napisano 2012.02.11, 14:50

No jak dla Ciebie wideo/audio rozmowa, a zwykła rozmowa tekstowa to to samo (bo porównujesz - zjadanie zasobów) to szczerze gratuluję ;)

System: Windows 10 Pro x64 | Przeglądarka: IE 11 | AQQ: najnowsze
Kompozycja: Standard, GG12 | Wtyczki: GG Network, AQQ SMS, Contact


#58 Elliot

Elliot

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 115 postów

Napisano 2012.02.11, 15:31

Przecież w gadu gadu też są rozmowy wideo i głosowe, więc w czym problem :) ? Tak jedziecie po tym GG a ono wcale nie jest takie złe i dalej masa użytkowników z niego korzysta i będzie korzystać. Jakoś jak do AQQ dodają jakieś pierdoły typu powiadomienia twiter'a, facebooka, "funkcjonalne chmurki" i masa innych niepotrzebnych rzeczy to nie narzekacie :)

Użytkownik Elliot edytował ten post 2012.02.11, 15:35


#59 Qrix

Qrix

    Adept

  • Wtyczkopisarz
  • 361 postów

Napisano 2012.02.11, 15:47

ale to nie jest tak, że jak program ma rozmowy wideo to zawsze na sztywno pobiera X MB RAMu. Pamięć wykorzystuje się dynamicznie, tj. jeśli w danej chwili potrzebujesz rozmów Wideo to je ładujesz do pamięci (wiadomo - liczymy się wtedy ze wzrostem). Mam teraz odpalone GG 10, bez reklam, tylko jedno okno z rozmową tekstową - 137 MB w pamięci. Konnekt potrafił utrzymać pamięć na poziomie 6 MB - również przy samej rozmowie.

Akurat jak te pierdoły do AQQ są dodawane to pojawia się ogromny bunt ;) i tak jednak wolę to w wykonaniu OCa bo Oc doda nam Facebooka, a GG doda nam GG.pl o którym nikt nie słyszał (a podobno ma konkurować z Facebookiem)

Użytkownik Qrix edytował ten post 2012.02.11, 15:51

Proszę o zgłaszanie błędów w moich wtyczkach na bugliście - po zgłoszeniu proszę o link do zgłoszenia wysłać na moje jabberowe konto qrix@aqq.eu - o błędach nie zgłaszanych na bugliście z reguły szybko zapominam ;)
Moje posty czyta Dołączona grafika

#60 Elliot

Elliot

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 115 postów

Napisano 2012.02.11, 16:36

Skype też zjada 90mb na czysto bez rozmowy. Skoro AQQ jest dla użytkowników i chce im dać takie możliwości to dlaczego też nie dadzą możliwości ich pozbycia się ? Nie wiem po co muszę mieć przymusowo protokół Jabbera wraz z kontem skoro z niego nie korzystam, tak samo czatów, powiadomień, wysyłanie statusu facebooka, blipa, twitera i masę innych funkcji. AQQ jak na razie odstawiłem na półkę póki się nie poprawi, a szkoda bo kiedyś było naprawdę dobre, jednak powoli robi się z tego drugie GG z masą bezużytecznych funkcji zamiast prostego komunikatora. W nadchodzącej wersji GG wygląda na to, że wzięli sobie do serca opinie użytkowników i dadzą możliwość korzystać z normalnego prostego komunikatora jak i tego bardziej "rozbudowanego". Być może w czwartek będzie beta do pobrania to się oceni :)

Użytkownik Elliot edytował ten post 2012.02.11, 21:27





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych