Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozpad marki Sony Ericsson

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Milano

Milano

Początkujący

• Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 2012.01.31, 20:45

Witam.
Zapewne niejeden/niejedna z Was choć raz posiadał(a) telefon tej marki, a jeśli nie, to i tak bardzo trudno nie kojarzyć :P
Telefony uznawane przez jedne z najlepszych, chociaż nie zagłębiam się w tę tematykę, ale wiadomo, konkurowały one z Nokią czy też innymi Szajsungami etc.
Zwolennicy twierdzą, że sukces tych telefonów wynika z potencjału jakim jest współpraca tych dwóch firm, Ci którzy nigdy nie lubili SE twierdzą, że od teraz, gdy Sony wykupuje wszystkie Ericssonowe prawa w zakresie telefonów komórkowych, seria taka jak Xperia będzie się prężniej rozwijać.
Ericsson ma od teraz zająć się rozwijaniem innych swoich technologii i żegna się (być może) raz na zawsze z branżą komórkową.
Już można zobaczyć pierwszy model Xperii pod marką "Sony"
Dołączona grafika
źródło: sonyericsson.pl
Jakie macie odczucia? mieliście kiedyś jakiegoś Sonego Ericssona?
Myślicie, że teraz kiedy cały zakres jest w ramach jednej firmy seria nadal będzie udana?
Generalnie firmy, które mają szeroki zakres tworzonych produktów, czyli te które produkują "wszystko" nie są dobre, jednak Sony ogranicza się tylko do sprzętu RTV (nie wiem jak Ericsson) i o ile najbliższe modele Sonego będą takie same, ponieważ będzie to to samo co w SE, bo jak wspomniałem, wszystko zostało wykupione, to z czasem przyjdzie czas na ulepszanie swoich produktów, by to konkurencja goniła Sonego a nie odwrotnie, jak to ostatnio miało miejsce z telefonami iPhone, i nie wiadomo jak poradzi sobie samo Sony z tym, ponieważ chociażby soft, czy nakładka na Androida dla SE jest dziełem formy Ericsson i nie wiadomo jak to będzie się dalej rozwijać.
Jeszcze przed połączeniem się, Sony produkował już swoje telefony, słyszałem wtedy niepochlebne opinie na ich temat, dopiero właśnie współpraca tych firm, do tego na przełomie, gdzie wychodziły na rynek telefony z kolorowym wyświetlaczem przyniósł wielki sukces.
Gdy za czasów niekolorowych wyświetlaczy niemal każdy miał wtedy Nokię, a model 3310 do dziś nikomu nie jest obcy, co tu dużo mówić, kultowy telefon.
To już za czasów kolorowych wielką popularnością cieszyła się seria K, czy W wśród telefonów SE.
Sam miałem SE k510i, wtedy to był hicior ;)
Osobiście mam mieszane uczucia, bo nie wiem co będzie dalej, jak trzeba będzie wymyślić coś nowego, a Ericssona u boku już nie będzie.
  • SilverClear lubi to
• Windows: 7 Professional x64 SP1
• IE: 9
• AQQ: 2.4.1.19
• Kompozycja: Standard
• Wtyczki: Domyślne + Aktualizator, Antyspam, FixUpdater, HistoryLock, InvShow, Makra, Odświerzacz kompozycji, SecureStatusChanger, SpellChecker, AQQ Streamer, TabKit, Ustawienia Kompozycji, VNotify

#2 mav

mav

Skrypter

• Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2012.01.31, 21:50

Sony Ericsson moim zdaniem mocno przespał erę dotykowców. Telefony niedotykowe jednak były jednymi z najlepszych.
  • SilverClear lubi to

JS / jQuery / PHP / MySQL / CMS / Forum filmowe / Kran kamerowy

#3 Czajo

Czajo

Redaktor Strefy AQQ

• Użytkownik
  • 701 postów

Napisano 2012.02.01, 00:27

sony ericsson :wub: :wub: :wub:
czego się nie dało zrobić z tym telefonem. Jako tuner bardzo dobrze wspominam tą markę. Na telefonach dało się zmienić czcionkę, ikonki, podgłośnić czy też zmodyfikować stery aparatu. A to dopiero początek możliwości. Nie wiem czy kojarzycie ELFy za czasów Siemensów. Tak, na soniakach te małe pisane w C, C++ etc programiki dało się odpalić przy odpowiednim uprzednim ustawieniu telefonu. Sam miałem kilka modeli SE: k510i, k310i (którego dostałem w spadku po koledze ze zbitym wyświetlaczem, dawcą został wspomniany wcześniej zepsuty już k510i), k800i (w którym zepsuł się joystick, jednak braciak używa go dalej po przeportowaniu funkcji joya na klawisze 2,4,5,6,8). Obecnie posiadam w20i(ZYLO). Fakt faktem, telefonik ma wadę fabryczną tj. po około 6000 rozsunięć klapki taśma jest do wymiany, ale do ściągania na egzaminach jest po prostu idealny.

Szkoda, że Sony Ericsson przestaje istnieć, bo każdy kto choć raz tuningował swojego SE doceni słowa, że taka zabawa dostarczała masę adrenaliny i satysfakcji wśród znajomych. Owszem, można rootować Xperie, wgrywać im CustomROMy, ale no nie jest tak satysfakcjonujące jak zabawa ze starymi SE

kliknij tutaj i zgarnij nasz najnowszy program tj. hack do momio za darmo

#4 pakeroso

pakeroso

Bywalec

• Użytkownik
  • 185 postów

Napisano 2012.02.01, 15:51

Ja już mam chyba czwartego SE, nie wiele telefonów strzela takie foty, jak C901. W pracy wszyscy z tymi swoimi srajfonami i innymi wynalazkami wymiękają, kiedy przychodzi robić techniczne zdjęcia :)
Dołączona grafika

#5 Mati M.

Mati M.

Bywalec

• Użytkownik
  • 124 postów

Napisano 2012.02.02, 17:38

Nie miałem nigdy SE, ale od zawsze kojarzyły mi się z... tanimi zabaweczkami. Może telefony nie są złe, ale młodzież puszczająca piosenki z Sony Ericssonów, tematy na forach o telefonach, który gra najgłośniej, modyfikacje, którzy przeprowadzali moje znajomi profesjonalnie nie wyglądały - były motywy, softy ładne, ale gust znajomych był no... taki, że nie przeszkadzały im nierówne ikonki czy tandetne, nieczytelne literki. Aparat był rzeczywiście zacny. Tata również nie jest zadowolony - ma C902 i klawiatura odpada, dotykowe guziczki nie działają, potrafi sam się wyłączyć, aparat nie robi zdjęć (wychodzą paski w tęczowych kolorach) - tymbardziej, że korzysta jak każdy, rozmawia, chowa do kieszeni, kładzie na stole, nie rzuca, nie wykorzystuje go do różnych dziwacznych zadań - wiadomo, spadł kilka razy, ale to chyba każdemu.

Zobaczymy, jak to będzie po rozkładzie... mam nadzieję, że lepiej :)
System :: Przeglądarka :: AQQ:: Wtyczki : standardowe + dodatkowe :: Obramowanie wyłączone

#6 Pbo

Pbo

Kierownik

• Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2012.02.02, 23:27

Właśnie rozglądam się za smardfonem i wpadł mi w oko Sony Ericsson Xperia Arc S, dają go w ofertach na abonament i zapoznałem się z każdym szczegółem telefonu i jak dla mnie był by wyśmienity, dobry konkurent dla Samsunga Galaxsy S II, z tym że Samsung ma 2 rdzeniowy procesor, ale jak dla mnie powoli zaczynają się budzić ze swojej smardfonowej śpiączki. Nie podobał mi się w starszych wersjach Sony Erocssona OS jaki mieli, ale to już przeszłość.

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz

#7 wally_m82a1

wally_m82a1

Bywalec

• Użytkownik
  • 236 postów

Napisano 2012.02.03, 23:15

Ja mojego w810i mam od 2007 roku, Przetrwał kąpiel w soku porzeczkowym(karta pamięci niestety nie:P) i nigdy mnie nie zawiódł:) Ostatnio zbeszcześciłem jego design, bo przypadkiem przejechałem nim po papierze ściernym, ale dalej jest w nienajgorszej kondycji. Od jakiegoś czasu rozglądam się za jakimś nowym telefonem, ale zawsze i tak dochodzę do wniosku że nie mam na co go zamienić i przepraszam tego poczciwca:P Ostatnie modele SE to wg mnie porażka, zarówno pod względem designu (SE Elm) jak i jakości(X8 z tandetnego plastiku i pseduo dotykowym ekranem) czy wytrzymałości(X1 której klapka lakier zrzucała jak wąż,a inne elementy lubiły pękać). Tak więc wierzę że ta zmiana będzie na lepsze... :)

Użytkownik wally_m82a1 edytował ten post 2012.02.03, 23:17

When dark evil strides across the land, and even noble hearts shrink in fear,
there are always warriors of pure spirit who take up the sword and stand their ground...

OS: Seven x64 SP1, Aqq: najnowsze, IE: 9, Wtyczki: GG,SMS, Antyspam, Aqq Last Seen, SpellChecker, Automation Date, State Notifier, StayOnTop, TuneStatus, Korektor, czasem inne - wszystkie w miarę możliwości aktualizowane.

#8 arek972

arek972

Początkujący

• Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 2012.08.27, 16:19

Szkoda ze firma się rozpadła i została zmieniona nazwa mam wielki sentyment do tej marki która rywalizowała z innymi naprawdę te telefony dla mnie były super miałem różne marki ale ten mi przypadł do gustu w porównaniu do samsunga czy noki miał proste menu wszystko ułożone na swoim miejscu niczego nie trzeba szukać nawet ustawienie Internetu było proste kopiowanie plików czy na sim czy na karte pamięci było proste niż w innych markach ładne menu to był telefon stylowy miał wady nowsze wychodziły kiepskawe ale dlamanie soniaczek będzie na 1 miejscu pamiętacie Sony ericssona K750i który wypadł najlepiej i dorównał innym marka który był hitem na rynku prawie każdy go miał łezka sie kreci to był mój pierwszy tel który zacząłem tuningowac ta marka miała o tyle dobrze i fajny bajer który można było sobie go przerabiać modyfikować ikony,aucustyke który potek głośniej grał sterowniki aparatu co po tym robił lepsze zdjęcia:) patche,elfy czy to jeszcze powróci ? :( czy będzie to samo ;) teraz przestawiają sie na dotykowe co każdy ma inny gust miałem sporo juz sony ericssonów dla mnie najlepiej wypadł k750/w810 najwytrwalsze telefony jakie miałem ;) w tej chwili mam w995 i każde były po tuningu ;) juz nie będzie to samo co kiedyś ;) bez tego napisu i bez tej firmy zobaczymy co teraz czas pokaze pozdrawiam

Użytkownik arek972 edytował ten post 2012.08.27, 16:20

#9 Lynn

Lynn

Kapryśna Królowa Muzyki

• Użytkownik
  • 968 postów

Napisano 2012.08.27, 18:52

Do samsunga przywykłam, nokii nigdy nie lubiłam, a najlepszy z SE to c902

w1n8.jpg

Every word that he says is a dagger in me

Will the world remember you when you fall? Could it be your death means nothing at all.

At the shrine of frendship never say die, let the wine of frendship never run dry.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych