Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prezentacja j. polski

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 lukas771

lukas771

Początkujący

• Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 2012.02.21, 22:32

Witam wszystkich forumowiczów Nazywam się Łukasz i jestem nowym użytkownikiem na tym portalu. Szukałem forum na którym pomoglibyście mi wy(internauci) w rozjaśnieniu mojej humanistycznej półkuli mózgowej. Otóż chciałbym poprosić o pomoc, i nakierowaniu w budowie mojej prezentacji [nie czyt. zrobieniu za mnie :)] Jeszcze jakies 70dni zostało do matury, więc zacząłem myśleć coraz bardziej o ustnej maturze z j. polskiego. Nie mam zielonego pojęcia jak napisac prezentacje, a wszystkich co mi napiszą: wstęp, rozwinięcie, zakończenie - serdecznie pozdrawiam : ) Chciałbym się tu dowiedzieć czegoś naprawdę jasnego żebym już na te zbliżające się do końca dla mnie ferie napisał chociaż 1/4. Przejdźmy do sedna sprawy, tematem mojej prezentacji jest: "Sposoby kreowania obrazu miasta w literaturze. Dokonaj analizy i interpretacji wybranych przykładów z literatury polskiej i obcej. " Wstępnie zacząłem robić bibliografie obrałem sobie do przeczytania trzy lektury takie jak: Lalka, sklepy cynamonowe, ludzie bezdomni. Jest jedynie problem z literatura przedmiotu do której nie wiem co zaliczyć. Myślę że w zrozumiały sposób przedstawiłem zarys mojego problemu, kończąc moją wypowiedź nakłaniam o pisanie ciekawych postów na temat, które pomogły by mi w budowaniu mojej prezentacji maturalnej.

#2 Niura

Niura

Początkujący

• Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 2012.02.21, 23:59

Moim zdaniem, literatura przedmiotu to jest coś, z czego korzystałeś pisząc prezentację maturalną. Dla przykładu są to artykuły z czasopism, słowniki (jeśli cytujesz definicję czegoś), eseje...

Dołączona grafika

#3 Pol

Pol

Adept

• Wtyczkopisarz
  • 380 postów

Napisano 2012.02.22, 01:46

W literaturze przedmiotu równie dobrze możesz użyć filmu czy zwykłych książek. Ja miałem za zadanie omówić narodziny zbrodni, w literaturze podmiotu użyłem lektur, w których głównym wątkiem była zbrodnia(Makbet, Zbrodnia i kara) a przedmiotu tam gdzie motyw zbrodni się przeplata(film "Więzień nienawiści", utwory "Milczenie owiec" "Rytm życia"). Także do literatury przedmiotu zalicz te elementy, z których można wyciągnąć wizerunek miast(możesz dorzucić "Zbrodnia i kara", Petersburg jest tam dość obszernie opisany oraz "Przedwiośnie" - obraz Baku).

#4 lukas771

lukas771

Początkujący

• Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 2012.02.22, 12:56

Okey, powiedzcie mi jeszcze czy motyw miasta, a kreowanie miasta ma trochę cech wspólnych, bo miasto to występuje w większości lektur i jest jako tako opisane : ) A pierwsz zdanie wstępu jest najturdniejsze co napisać jaką teze postawić, żeby to wszystko miało ręce i nogi.

#5 alejandro

alejandro

Początkujący

• Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 2017.03.03, 17:14

Teraz niestety nie ma już prezentacji maturalnej tylko z wiedzy pytają

Zamierzasz rozpocząć odchudzanie? Zanim zaczniesz, przeczytaj na http://tabletkinaodchudzanie.co

#6 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2017.03.08, 10:34

@alejandro wygrałeś tę oto zajebistą łopatę za wykopanie tematu sprzed 5 lat:

lopata-uniwersalna.jpg

Proszę podaj mi w wiadomości prywatnej na jaki adres ją wysłać.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych