Skocz do zawartości


Zdjęcie

[przedawniony] AQQ zapisuje archiwum GG na serwerach gadu-gadu ?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 wladca

wladca

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 37 postów

Napisano 2012.02.22, 23:07

Witam. Cały czas używałem AQQ i niedawno sformatowałem dysk. Nie wgrywałem AQQ, tylko GG 11, a tam patrze w archiwum są rozmowy z poprzedniego roku z listopada. Jak to możliwe ? Czy AQQ archiwizowało rozmowy na serwery gg ? Oczywiscie te archiwum pojawilo mi sie po kilku minutach, na początku było puste. Oczywiście wrócę do AQQ (żeby nie było), ale normalnie to mnie ździwiło. Czy może to wersja testowa gg i omyłkowo wykryła ich praktyki (firmy gg) ?

Użytkownik wladca edytował ten post 2012.02.22, 23:09


#2 Jaro88PL

Jaro88PL

    Mam pędzel, to go używam! =)

  • Dekorator
  • 797 postów

Napisano 2012.02.22, 23:15

Ten sam efekt miałem po zainstalowaniu Mobilnego GG. Nie dość że na dzień dobry mam archiwum online [bo nie miałem konfiguracji] to miałem tam dziwne stare rozmowy [co nie jest możliwe aby miał je na telefonie bo rozmowy są starsze niż instalacja mojej aplikacji]

System: Windows 10 Pro x64 | Przeglądarka: IE 11 | AQQ: najnowsze
Kompozycja: Standard, GG12 | Wtyczki: GG Network, AQQ SMS, Contact


#3 wladca

wladca

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 37 postów

Napisano 2012.02.22, 23:20

Hmmm, jak to jest możliwe ? AQQ archiwizuje rozmowy na ich serwerze ? Czy to po prostu przypadkowy błąd ich programmu ujawnił, że firma GG bezprawnie archiwizowała rozmowy na swoich serwerach bez zgody użytkownika ?

#4 Jaro88PL

Jaro88PL

    Mam pędzel, to go używam! =)

  • Dekorator
  • 797 postów

Napisano 2012.02.22, 23:24

To że używasz AQQ nie oznacza że nie używasz serwera GG :) Wtyczka ma za zadanie łączenie się z serwerem GG i wykonywanie na nim rozmów, zmian statusów itp. ;)

System: Windows 10 Pro x64 | Przeglądarka: IE 11 | AQQ: najnowsze
Kompozycja: Standard, GG12 | Wtyczki: GG Network, AQQ SMS, Contact


#5 wladca

wladca

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 37 postów

Napisano 2012.02.22, 23:26

Czyli firma GG bezprawnie archiwizowali rozmowy GG ? O kurde, to pomimo tego że używamy AQQ to rozmowy wszystkich użytkowników AQQ były archiwizowane na ich serwerach ? To normalne, czy bezprawne ?

Użytkownik wladca edytował ten post 2012.02.22, 23:51


#6 VPN

VPN

    Guru

  • Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2012.02.23, 00:44

Czy normalne trudno powiedzieć. Niewiele rzeczy mnie dziwi ze strony GG Network. Czy bezprawne? To pytanie do prawnika, ale pewnie wynika z ich śmiesznego regulaminu. Nie ma przy tym znaczenia z jakiego klienta (komunikatora) korzystasz, bo i tak wszystkie rozmowy wędrują przez serwery GG.

Tu byłem.


#7 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2012.02.23, 09:33

Archiwizacje można wyłączyć logując się na stronie beta.gg.pl.

#8 Alterego

Alterego

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 189 postów

Napisano 2012.02.23, 09:48

Na tej stronie też można usunąć rozmowy z archiwum online: http://beta.gg.pl/#aol

Fakt, faktem komunikator powinien wyraźnie pytać się o zgodę na przechowywanie takich wiadomości.
http://legalne.info - darmowe licencje na komercyjne programy!

#9 wladca

wladca

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 37 postów

Napisano 2012.02.23, 14:04

No tak, tylko że ja przy instalacji gg 11 wyłączyłem archiwizację online, a mimo to archiwizowało na ich serwery. Mało tego, tam były rozmowy z poprzedniego roku. A używałem cały czas AQQ i nie godziłem się na archiwizację. Oczywiście zainstalowałem gg 11 do testów, napewno będę używał AQQ dalej :)

Użytkownik wladca edytował ten post 2012.02.23, 14:06


#10 KMR

KMR

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 97 postów

Napisano 2012.02.23, 15:19

piszecie tak jakby kogoś obchodziły wasze rozmowy. no chyba że macie coś do ukrycia :mellow: ja sie ciesze że zapisuje rozmowy na serwerze

Użytkownik KMR edytował ten post 2012.02.23, 15:19

  • Lynn lubi to

#11 Jaro88PL

Jaro88PL

    Mam pędzel, to go używam! =)

  • Dekorator
  • 797 postów

Napisano 2012.02.23, 16:14

Lol, mega epickie zdanie [dla mnie] "piszecie tak jakby kogoś obchodziły wasze rozmowy. no chyba że macie coś do ukrycia"
Nie chodzi o to czy kogoś obchodzą czy nie, chodzi o uszanowanie praw szczególnie prywatności. Może ja Ci wbiję na kompa bez pytania i popatrzę co robisz, jakie masz hasła do kont itp. ;)
  • wladca lubi to

System: Windows 10 Pro x64 | Przeglądarka: IE 11 | AQQ: najnowsze
Kompozycja: Standard, GG12 | Wtyczki: GG Network, AQQ SMS, Contact


#12 wladca

wladca

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 37 postów

Napisano 2012.02.27, 16:38

Szkoda że nikt mnie nie poinformował że rozmowy są archwiwizowane na serwerze GG. Takie rzeczy powinny być domyślnie wyłączone. Dla mnie to szok. Niech AQQ bardziej się zintegruje z serwerami GG i niech umożliwi na wyłączenie tego na serwerach GG. W GG 11 jest opcja zapisywania ustawień na serwerze GG, w AQQ tego nie ma. Ja po prostu wyłączyłem archwium w opcjach, następnie włączyłem zapisywanie ustawień serwerze, potem jak już się te archwium na serwerze wyłączyło, to z powrotem wyłączyłem zapisywanie ustawień i włączyłem se archiwum (nie na serwerze, tylko w komunikatorze na kompie). W AQQ nie da się tego zrobić.

#13 mino

mino

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 228 postów

Napisano 2012.02.27, 17:39

A jeśli ja, od czasów przesiadki z Gadu-Gadu 7.7 na AQQ nie korzystałem z wersji mobilnych komunikatora oraz z najnowszego GG(11), to czy moje rozmowy przez AQQ (wtyczka GG) są również gdzieś tam zapisywane w tym archiwum online?

:aqq:
 
System: Windows 7 Ultimate SP1 64-bit | Przeglądarki: Mozilla Firefox, Internet Explorer 11
AQQ: 3.0.2.80 x86 | Kompozycja: Gadu-Gadu 7.0.3.0 | Wtyczki: Contact, GG Network, AQQ SMS


#14 wladca

wladca

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 37 postów

Napisano 2012.02.27, 23:42

Wlasnie o to chodzi, ze ja tez nie korzystalem z gg, tylko z aqq. Po zainstalowaniu gg, zobaczylem w archiwum stare rozmowy z poprzedniego roku i korzystalem caly czas z aqq. Czyli korzystając z aqq też archiwizowalo i archiwizuje ci rozmowy na serwerach gg.

#15 zhvir

zhvir

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 2012.02.28, 19:37

a kto was w aqq niby miał poinformować że rozmowy w sieci gg są archiwizowane na serwerach skoro nie korzystacie z oryginalnego klienta? ponadto jako użytkownicy sieci gg niezgodnie z regulaminem korzystania z tej sieci nie macie żadnych praw. ciekaw jestem jaki szum się zrobi jak gg zrealizuje swoje pogróżki względem komunikatorów komercyjnych korzystających z sieci gg (gdzieś było o tym info w wątku o gg11)
  • SaperR lubi to

#16 VPN

VPN

    Guru

  • Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2012.02.28, 19:40

Idź lepiej kupować pączki Kaworu :/

Tu byłem.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych