Skocz do zawartości

Zdjęcie

SecureStatusChanger

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#1 WiTuŚ

WiTuŚ

AQQ Maniak

• Przyjaciel
  • 2027 postów

Napisano 2012.02.23, 20:09

SecureStatusChanger 1.1.0.0

Dołączona grafika

Data wysłania: 08.05.2012
Data aktualizacji: 28.10.2012

SecureStatusChanger, to wtyczka pozwalająca na zmianę statusu kont sieci Jabber (globalnie - wszystkie konta Jabber) po zabezpieczeniu profilu komunikatora AQQ (ręcznie czy też przez automatykę). Wtyczka może zmienić stan jak i dokonać zmiany opisu. Ponad to wtyczka uwzględnia wtyczki sieciowe np. Gadu-Gadu, SkypeCore - wtedy nasze konto Gadu-Gadu, Skype będzie posiadać ten sam stan i opis pochodzący z konta głównego Jabber. Wtyczka jest realizacją propozycji pewnego użytkownika, który taką zaproponował na forum O TUTAJ. Zapraszam do przetestowania i oczywiście wyrażania swoich opinii.

Zmiany w SecureStatusChanger 1.1.0.0
  • Przebudowano interfejs wtyczki.
  • Nowa opcja pozwalająca zastąpić aktualny opis nowym.
  • Treść nowego opisu może zawierać więcej niż jedną linię.
  • Dodano przycisk szybkiego czyszczenia pola edycyjnego treści nowego opisu.
  • Rozbudowa już istniejących opcji dodatkowych.
  • Nowa dodatkowa opcja pozwalająca wyłączyć wszystkie dźwięki AQQ po zabezpieczeniu profilu AQQ.
  • Aktualizacja komponentów AlphaControls do najnowszej dostępnej wersji (7.70).
  • Poprawki w obsłudze systemu kompozycji wizualnych.
  • Poprawki związane z opcją wymuszaniem natywnego stylu Windows dla interfejsu wtyczki.
  • Jeżeli AQQ nie korzysta z obsługi stylów obramowania okien to wtyczka także się do tego dostosuje.
  • Jeżeli AQQ korzysta z natywnego stylu Windows to opcja związana z wymuszaniem tego stylu dla interfejsu wtyczki jest nieaktywna.
  • Wtyczka domyślnie skonfigurowana.

Pobierz plikLista zmian

Użytkownik WiTuŚ edytował ten post 2012.10.28, 14:11

#2 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2012.02.23, 20:52

Brawa za realizacje pomniejszych propozycji, które co prawda przydadzą się mniejszej ilości osób, ale jednak przydadzą się. Każda wtyczka do AQQ jest z tego powodu niezwykle istotna :)
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#3 WiTuŚ

WiTuŚ

AQQ Maniak

• Przyjaciel
  • 2027 postów

Napisano 2012.02.23, 22:35

@Heh - Jak już minusujesz na starcie nowy dodatek dla AQQ, to chociaż uzasadnij czemu tak. Jeżeli minusujesz od tak - to puknij się chłopie w łeb. Realizuję propozycję, która kilku osobom na pewno się spodoba (zwłaszcza tym co na nią głosowali). Jeżeli Tobie się nie podoba to nie udzielaj się w ogóle :) a te minusy to sobie możesz wsadzić w tyłek. I to chyba tyle mam do Ciebie do powiedzenia.

SecureStatusChanger
wersja: 1.0.0.2

Mały poślizg. Jednak na szybko wstawiam nowy build naprawiający 2 błędy we wtyczce :)

Zmiany w stosunku do poprzedniej wersji

Użytkownik WiTuŚ edytował ten post 2012.02.23, 22:36

#4 jojo87

jojo87

Niedoszły wtyczkopisarz

• Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 2012.02.24, 01:37

Wtyczka mogłaby nie zdradzać tego, że się ukrywamy? Jakaś dodatkowa opcja?

#5 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2012.02.24, 09:14

Nie chcę Cię zmartwić ale ta funkcjonalność od dawna leży w "TO DO" dla wtyczki Makra ;)
  • Lynn lubi to

#6 jojo87

jojo87

Niedoszły wtyczkopisarz

• Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 2012.02.24, 10:10

Makra? A od kiedy ma ona zmieniać/nie zmieniać statusów przy zabezpieczeniu AQQ? Ja o czymś nie wiem?

#7 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2012.02.24, 10:13

Będzie zmieniać jak będzie nowa wersja? Czytaj ze zrozumieniem.

P.S. @Heh nie dawaj tak namiętnie minusów w każdym temacie - nadużywanie tego narzędzia jest karalne. Zgłoszenie leci gdzie trzeba.

Użytkownik Beherit edytował ten post 2012.02.24, 10:37

• Lynn lubi to

#8 jojo87

jojo87

Niedoszły wtyczkopisarz

• Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 2012.02.24, 11:28

A wyobraź sobie, że zrozumiałem. Po prostu zdziwiłem się, że są jakieś plany na temat Makra. Myślałem, że ta wtyczka ma mieć tylko 1 funkcjonalność i tyle.

#9 Kendziooor

Kendziooor

Pan Majster

• Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2012.02.24, 16:49

Identyczną fukncjonalność ma od dawna AutomationDate...
  • Beherit lubi to
Dołączona grafika
Całkiem nowa wersja notatnika do AQQ! Zostań beta-testerem!

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8
Komunikator: Wtyczki podstawowe + dodatkowe; Kompozycja Satin

#10 jojo87

jojo87

Niedoszły wtyczkopisarz

• Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 2012.02.24, 20:13

O matko... jedna funkcjonalność a jaki wybór :D

#11 WiTuŚ

WiTuŚ

AQQ Maniak

• Przyjaciel
  • 2027 postów

Napisano 2012.02.26, 11:12

Wtyczka mogłaby nie zdradzać tego, że się ukrywamy? Jakaś dodatkowa opcja?

Chodzi Ci o to, aby podczas przerzucania na stan "Niewidoczny" nie dodawała się nowa linijka do opisu tak?

#12 jojo87

jojo87

Niedoszły wtyczkopisarz

• Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 2012.02.26, 11:33

WiTuŚ, nie. Chodzi mi o to aby będąc ukrytym, po zabezpieczeniu AQQ wtyczka nie zmieniała statusu na "oddalony".

#13 WiTuŚ

WiTuŚ

AQQ Maniak

• Przyjaciel
  • 2027 postów

Napisano 2012.02.26, 11:40

No to ustaw sobie, aby nie zmieniała statusu. Masz to w rozwijanej liście w opcjach u góry.

#14 jojo87

jojo87

Niedoszły wtyczkopisarz

• Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 2012.02.26, 11:57

WiTuŚ, nie zrozumiałeś mnie. Mi chodzi o to aby nie zmieniała tylko z statusu "niewidoczny" bo inaczej wtyczka zdradza to, że się ukrywamy.

#15 WiTuŚ

WiTuŚ

AQQ Maniak

• Przyjaciel
  • 2027 postów

Napisano 2012.02.26, 12:05

Ok. Teraz zrozumiałem o co Ci chodzi. Dobra, postaram się dodać odpowiednią, nową opcję dla tego.
  • jojo87 lubi to

#16 WiTuŚ

WiTuŚ

AQQ Maniak

• Przyjaciel
  • 2027 postów

Napisano 2012.02.29, 12:12

SecureStatusChanger
wersja: 1.0.0.4

Dołączona grafika

Nowa wersja SecureStatusChanger. Co w niej nowego? przede wszystkim dwie nowe opcje. Jedna z nich pozwala nie dodawać nowej linii tekstu do naszego aktualnego opisu, jeżeli wtyczka ma zmienić status kont na "Niewidoczny" lub "Rozłączony" przy zabezpieczaniu profilu AQQ. Druga opcja natomiast nie pozwoli zdradzić tego, że się ukrywamy (aktualny status: "Niewidoczny") i przy zabezpieczaniu nie zmieni stanu kont (czyli statusu i opisu). Zadbano też o to, aby dostęp do wtyczki był szybki i od teraz wtyczka dostępna jest w menu komponentów (szybki dostęp do wtyczek). Oprócz tego jak to najczęściej bywa, w najnowszej wersji znalazła się spora liczba poprawek, które znacznie wpływają na działanie wtyczki. Pełna lista zmian poniżej. Zapraszam do aktualizacji.

Zmiany w stosunku do ostatniej wersji

Użytkownik WiTuŚ edytował ten post 2012.02.29, 12:14

• jojo87 lubi to

#17 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2012.02.29, 12:42

Wituś wyjaśnij mi proszę jedną rzecz - po co blokada (a raczej pisanie o tym na formie ustawień) o niezmienianiu opisu gdy status to "Rozłączony"? Przecież wtedy nie da się ustawić status bo...uwaga uwaga....jesteśmy...taaak...jesteśmy rozłączeni z siecią! :P Taka blokada powinna być domyślnie ustawiona bez względu czy user sobie coś zaznaczył czy też nie.

Użytkownik Beherit edytował ten post 2012.02.29, 12:43

#18 WiTuŚ

WiTuŚ

AQQ Maniak

• Przyjaciel
  • 2027 postów

Napisano 2012.02.29, 15:20

Nie. Tak ma być. Przy przechodzeniu w stan rozłączony jest możliwość dodania nowej linii tekstu do opisu.

#19 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2012.02.29, 15:35

A gdy jesteśmy już rozłączeni z siecią i nie zaznaczymy tego checkbox'a to opis zostanie zmieniony poprzez SDK? ;) Bo z tego co zauwazyłem to zostanie (poprzez WinApi odkryłem okno kontkatów i widziałem zmieniony przez wtyczkę opis) i to jest błąd ;)

#20 WiTuŚ

WiTuŚ

AQQ Maniak

• Przyjaciel
  • 2027 postów

Napisano 2012.02.29, 15:43

Zmieniony opis widoczny jedynie może być w nagłówku konta lub w oknie zmiany opisu bla bla bla, ale de facto nie jest on widoczny na liście kontaktów u innych bo przecież nie jesteśmy połączeni z serwerem. Opcja związana jest z samym przechodzeniem w stan zabezpieczenia - jesteśmy np. na połączonym i przy zabezpieczaniu przechodzimy w stan rozłączony (wówczas jest możliwość zmiany opisu) i ta opcja pozwala nie zmieniać wtedy naszego opisu. Zresztą co ja ci będę tłumaczył - takie są założenia wszystko działa, jest opcja do tego i tyle.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych