Skocz do zawartości


Ulubione piwo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Derdiana_*

Gość_Derdiana_*
  • Gość

Napisano 2012.02.26, 22:22

Jakie lubicie piwo ?? laugh.gifbiggrin.gif

Moje ulubione:
Kuflowe mocne
Perła chmielowa

Svijany 13

Staropramen nefiltrovaný

Harnaś

Budweiser czeski
Zlatý Bažant


Użytkownik Derdiana edytował ten post 2013.07.21, 13:31


#2 von_scheisse

von_scheisse

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 177 postów
  • MiejscowośćPolice

Napisano 2012.02.26, 23:36

Ooo ja teraz ostatnio mam manię różnych piwnych eksperymentów. W ciągu ostatniego miesiąca skosztowałem:
Byłem w Starej Komendzie w Szczecinie (browar restauracyjny): ich piwko jasne dobre choć bez rewelacji (jak dla mnie ciut zbyt chmielone, a tym samym goryczka jest znaczna), bursztynowe i pszeniczne bardzo dobre. Ogólnie lokal polecam - piwo trochę drogie (9 zł), ale dobre - później byłem w innej knajpie, gdzie z musu wziąłem Lecha - po piwach z Komendy Leszka nie dało się pić.

Paulaner Hefe-Weissbier Naturtrueb - Piwko bardzo przyzwoite, choć wole pszeniczniaki mniej wytrawne. Niewątpliwym plusem jest brak nachalnego posmaku goździków i typowa dla pszeniczniaków obfita i ładna piana. Ogólnie piwko na plus.

Fortuna Miodowa - bardzo przyjemne ciemne piwo miodowe. Przede wszystkim w tym piwie czuć nie tylko smak słodyczy miodu - w tym wypadku jest to lekka goryczka i lekki smak przepalonego słodu. Szkoda tylko, że piana redukuje się całkiem do zera. Niemniej piwo jak najbardziej na plus!

Franziskaner Dunkel Premium Hefe-Weissbier - moja pierwsza ciemna pszenica. Muszę powiedzieć, że smakowała mi ona ostatnio bardziej niż ostatni Paulaner jasny - był on dla mnie za bardzo wytrawny. Franziskaner ma miły smak - znowu niezbyt czuć goździki, co mi się podoba. Ma on raczej posmak bananowo-cytrusowy. Niestety piana w nim była bardzo ciulowa jak na pszenicę.

Kozel (12% ekstrakt) - bardzo przyjemne jasne piwo - chyba jedno z moich ulubionych.

Zlaty Bażant (12% ekstrakt) - bardzo dobre piwo. Piłem też 10% - był niezły, choć 12tka mi bardziej smakuje.

Piwo na miodzie gryczanym - piwo miodowe z ciekawym posmakiem. Smakowało mi, choć może nie pasować ludziom, którzy nie lubią specyficznego miodu gryczanego. Polecam!

Miodne (browar Kormoran) - bardzo przyjemne piwko miodowe - smakowało mi.

Gniewosz Ciemny - piwo słodsze i bardziej karmelowe od Noteckiego Eire. Smakowało mi.

Gniewosz Jasny - całkiem niezłe (choć nie rewelacyjne) jasne piwo. Dałbym mu ocenę 4 w skali 6-stopniowej.

Gniewosz Koźlak - piwo niezłe, choć jak dla mnie dużo różniące się (chyba niestety na minus) od dotychczas najlepszego dla mnie Koźlaka z browaru Amber. Dla mnie była to bardziej wytrawna (może nawet i wybrakowana) wersja Gniewosza Ciemnego.

Koźlak z browaru Amber - jedno z najlepszych ciemnych polskich i jedno z moich ulubionych. Polecam!

Noteckie Eire - również super ciemne piwko. Polecam!

To tyle, jeśli chodzi o piwa, które mi smakowały, o tych, które nie smakowały nie chce mi się pisać - w zapasie mam jeszcze Ciechana miodowego, Obołonia pszenicznego i Fortunę Ciemną
  • Hitokiri lubi to

#3 Altus

Altus

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 175 postów

Napisano 2012.02.28, 15:56

Ja nie będę się rozpisywał jak kolega wyżej. Kasztelan :)

"Błąd jest przywilejem filozofów.Tylko głupcy nie mylą sie nigdy."

Sokrates


#4 vBz

vBz

    Expert

  • Dekorator
  • 828 postów

Napisano 2012.02.28, 16:07

Królewskie, Dębowe, Strong

#5 Deadmaster

Deadmaster

    Hellraiser

  • Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2012.02.28, 17:29

Heh, jak to mówią: wódki, piwa i pacierza nie nie odmawiam więc generalnie żadnym piwem nie pogardze ;) Oczywiście mam swoje ulubione, a mianowicie:

Dołączona grafika

Dobra jest również Perła Chmielowa (nie Export!) jak i Królewskie, Żubr a i Kasztelana sie piło. A ostatnio to Harnaś bo promocja w Carrefour była, dwa 4-paki za 10 zł xD

#6 WiTuŚ

WiTuŚ

    AQQ Maniak

  • Przyjaciel
  • 2028 postów

Napisano 2012.02.28, 17:48

Ja w sumie jako tako ulubionego nie mam, ale najczęściej pijane piwa przeze mnie to - Tatra, Carlsberg, Warka, Lech Premium (ciekawe jak się prezentuje w nowej butelce :D). Ze smakowych to jedynie Desperados mi podszedł.

#7 stivo

stivo

    mgr inż.

  • Moderator
  • 2185 postów

Napisano 2012.02.28, 19:21

A ja głównie wybieram ciemne piwa (np. wspomniany Gniewosz Ciemny), jasne też czasami. W głównej mierze testuję sobie różne browary i piwa. Ostatnio Bock z Żywca mi podszedł. Kilka Budveiserów też się trafiło, jakieś Dębowe Mocne, dwa czteropaki Carlsberga z promocji ;) Zależy na co mnie najdzie, ale raczej nie wybrzydzam. Generalnie staram się kupować takie mniej popularne i mniej masowe, jak np. Czerwony Smok, Litovel czy Fortuna Wisniowa.

#8 Killer

Killer

    Expert

  • Użytkownik
  • 1129 postów

Napisano 2012.02.28, 21:52

Pierwsza dwa miejsca u mnie bardzo mocne i pewne:

1) Warka
2) Brok

Później długo nic, aż w końcu:

3) Tyskie

Dalsza kolejność losowa i dowolona. Koledzy, gdzie szukać takich rarytasów jak chociażby "Gniewosz"? Jakie sklepy?

Beta testy AQQ:

PC: AQQ (zawsze najnowsza beta), Edge, Windows 10 x64 | Kompozycja: GG11, Wtyczki: dostarczane z AQQ


#9 stivo

stivo

    mgr inż.

  • Moderator
  • 2185 postów

Napisano 2012.02.28, 22:00

Dalsza kolejność losowa i dowolona. Koledzy, gdzie szukać takich rarytasów jak chociażby "Gniewosz"? Jakie sklepy?

Gniewosza można dostać na pewno w Realu. W innych sklepach wielkopowierzchniowych tez powinny być, bo chyba widziałem go też w Auchanie czy w Piotrze i Pawle. W mniejszych sklepach też czasem można dostać.

Byłem w Starej Komendzie w Szczecinie (browar restauracyjny): ich piwko jasne dobre choć bez rewelacji (jak dla mnie ciut zbyt chmielone, a tym samym goryczka jest znaczna), bursztynowe i pszeniczne bardzo dobre. Ogólnie lokal polecam - piwo trochę drogie (9 zł), ale dobre - później byłem w innej knajpie, gdzie z musu wziąłem Lecha - po piwach z Komendy Leszka nie dało się pić.

Też tam kiedyś zawitałem i wzięliśmy dzbanek bursztynowego na czwórkę (34zł za 2l) i faktycznie bardzo dobre jest piwo. Bock Żywiecki jest do niego całkiem podobny.
  • Killer lubi to

#10 von_scheisse

von_scheisse

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 177 postów
  • MiejscowośćPolice

Napisano 2012.02.29, 18:13

Ja obecnie jestem na etapie testowania głównie wyrobów polskich regionalnych browarów - zaopatruję się z reguły w Piotrze i Pawle (mają niezły asortyment). W Szczecinie jest ponoć jeden dobrze zaopatrzony sklep z piwami (dla Szczecinian: mowa tu o Elysium na Monte Cassino), ale niestety dla mnie jest ono w trochę ciulowej lokalizacji i mi tam średnio jest po drodze ;). I mam podobnie jak stivo - ostatnio wolę zdecydowanie ciemne piwa - w grupie tych piw są dla mnie zdecydowanie większe różnice smakowe między konkretnymi markami/stylami/piwami niż jest to w przypadku piw jasnych, co pozwala spokojnie dopasować napitek do gustu ;).

Z jasnych najbardziej podchodzi mi chyba Noteckie jasne (pasteryzowane, albo niskopasteryzowane), choć Gniewosz też nie jest zły. Ale znowu Ciechan Wyborne mi całkiem nie podszedł - muszę spróbować Ciechana Lagerowe. Poluję obecnie na Lwówek Belg - ponoć jest to bardzo dobre piwo (nowość na rynku), ale na razie nigdzie go nie widziałem :(. Bocka od Żywca też mam zamiar w niedalekiej przyszłości spróbować, bo już kilka razy słyszałem pozytywne opinie o nim (choć do marki Żywca mam duuuuży dystans ;) ). Z Łomży i bodajże Perły miałem okazję próbować wersje eksportowe, i to ponoć był znaczny błąd, bo piwa dla mnie były bardzo średnie.

@stivo - No piwo w SK jest dla mnie zdecydowanie lepsze niż znakomita większość piw dostępnych w sklepach. Jutro prawdopodobnie znowu zawitam do tego lokalu - przynajmniej mam to obecnie w planach :D.

PS.
Wczoraj degustowałem Fortunę Czarne - powiem tak: jak ktoś nie lubi piwa z colą, to niech trzyma się od tego piwa z daleka. Dlaczego? Bo właśnie tak ono smakuje - ponoć za sprawą dodanego ekstraktu z orzechów z drzewa kola. Choć w sumie do jakości tego piwa nie można się przyczepić - ma elegancki kolor i niezłą pianę, która nie ginie do zera i ładnie oblepia szkło kufla/pokalu.

#11 c0d3r

c0d3r

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 2012.09.12, 23:12

Lech ;)

Calsberg ;)

#12 Lynn

Lynn

    Kapryśna Królowa Muzyki

  • Użytkownik
  • 969 postów

Napisano 2012.09.13, 21:21

Redds Cranberry i Warka Radler. To raczej napoje o smaku piwa, ale dla mnie idealne

Every word that he says is a dagger in me

Will the world remember you when you fall? Could it be your death means nothing at all.

At the shrine of friendship never say die, let the wine of friendship never run dry.


#13 Hitokiri

Hitokiri

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 117 postów
  • MiejscowośćZielona Góra

Napisano 2012.09.14, 17:14

Chyba nie będzie to potraktowane jako reklama, bo to w sumie tylko lokalny sklep...Ciężko mi zdecydować, które piwo jest moim ulubionym ale powiedzmy, że mogę się ograniczyć do asortymentu jaki oferuje ten przybytek rozkoszy:P http://www.piwokapse...ra.pl/sklep.php Do tego lubię czasem wpaść na ciemnego bocka albo red ale tu http://www.haust.pl/ Jeśli ktoś zabłądzi i nagle z przerażeniem uświadomi sobie, że znalazł się w zabitej dechami Zielonej Górze, to sugeruję mu udać się we wskazane miejsca:>
Ostatnio preferuję portery i stouty. Z piwami koncernowymi (Lechy, Warki i inne sikacze) pożegnałem się już dawno i nie tęsknię za nimi:)

Użytkownik Hitokiri edytował ten post 2012.09.14, 17:19


#14 PsychoPain

PsychoPain

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 2012.09.20, 20:52

Browar Czarnków i jego irlandzkie Eire jest genialne. Polecam też Ciechan Wyborne, a także Brackie. To ostatnie dostępne głównie w Cieszynie, Bielsku-Białej i okolicach. A tych masówek to całkiem znośne jest Leżajsk Niepasteryzowany. Dostępne w sklepie w kropki ;).

#15 Lynn

Lynn

    Kapryśna Królowa Muzyki

  • Użytkownik
  • 969 postów

Napisano 2012.09.20, 22:42

Niepasteryzowany? Fuj.

Every word that he says is a dagger in me

Will the world remember you when you fall? Could it be your death means nothing at all.

At the shrine of friendship never say die, let the wine of friendship never run dry.


#16 haker69

haker69

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 131 postów

Napisano 2012.09.21, 10:45

A wiecie że prawdziwe niepasteryzowane piwo powinno mieć termin zdatności do spożycia wynoszący maksimum miesiąc? Te wszystkie niepasteryzowane browary wydawane przez największe koncerny piwowarskie to ściema jest ;) Ciekawe jak z tym Leżajskiem...

PS. Ja ostatnio gustuję w piwach typu Porter
  • Hitokiri lubi to

#17 PsychoPain

PsychoPain

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 2012.09.21, 21:11

Dokładnie nie wiem, ale zapewne on owszem jest niepasteryzowany. Zamiast tego jest filtrowany co w sumie oznacza to samo. Ale żeby od razu fuj? Gruba przesada ;)

#18 d2b

d2b

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 2012.09.21, 23:18

Warka, Desperados, Leżajsk :P

#19 Niura

Niura

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 2012.10.02, 20:04

Moje ulubione piwo to piwo z przyjaciółmi :)

A tak konkretnie, to najbardziej odpowiada mi coś pokroju Desperados'a.

Dołączona grafika


#20 Lynn

Lynn

    Kapryśna Królowa Muzyki

  • Użytkownik
  • 969 postów

Napisano 2012.10.10, 20:02

Ale żeby od razu fuj? Gruba przesada ;)


Tu już nie chodzi o markę piwa a fakt, że jest niepasteryzowany. Wybacz, ale osobiście nie odważyłabym się wypić takiego piwa. Ale tu raczej chodzi o moje fobie. Podobnie mam z mięsem, serem czy jajkami. Nie tknę tego jeśli nie wiem skąd jest i kto przy tym pracował.
Mój chłopak uwielbia niepasteryzowane piwa, i raz pił nawet jakiś alkohol własnej "marki". Wątpie też aby był pasteryzowany.

Every word that he says is a dagger in me

Will the world remember you when you fall? Could it be your death means nothing at all.

At the shrine of friendship never say die, let the wine of friendship never run dry.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych