Skocz do zawartości


Informacje o zgłoszeniu

Potwierdzenia zgłoszenia

  • Tak (0)Nie (0)
Zdjęcie

AQQ nie zwalnia nieużywanej pamięci.

Napisane przez Loosa w 2009.06.01, 09:21

Witam. Dziś przyjrzałem się używanej przez AQQ pamięci. Każde otwarcie okna rozmowy zajmuje pewną ilość pamięci ram (za każdym razem inne wartości). Jednak gdy je zamkniemy, pamięć nie jest uwalniana. Dodatkowo, otwarcie po raz kolejny tegoż samego okna rozmowy (z dokładnie tym samym kontaktem) powoduje zajęcie kolejnych zasobów, i tak przez cały czas. Przy przekroczeniu bariery 50k, następuje zwolnienie do około 10k, jednak przy próbie osiągnięcia wysokiego użycia dla celu zobrazowania go na screenie użycie osiągnęło:

i cały czas rosło.
Dla porównania zostawiłem na screenie widoczne użycie przez operę, działającą również dość długo.
Uznałem to za zachowanie nie do końca normalne, w związku z tym zgłaszam tutaj.
Jeśli nie mam racji, proszę o wyprowadzenie mnie z błędu.
Pozdrawiam.

Ja u siebie czegoś takiego nie zaobserwowałem, max aqq zjadał mi 40MB ramu.
Co dziwne, wystarczy jeden komunikat o dostępności, po którym spada zużycie ramu do 14MB

Stosowałeś kiedyś jakieś dodatki antyreklamowe?

Nigdy. Nie łamię licencji programu. Jedyne, co usuwa mi reklamy, to plik urlfilter w operze. Nawet na firewallu nie blokuję.

Aktualizacja statusu do: Zatwierdzono
Aktualizacja istotności do: 4 - Wysoka

hmm, widocznie jakiś wyciek pamięci. Obserwuj zgłoszenie, bo jest ważne, a Autor może chcieć dodatkowe rzeczy z AQQ w celu ustalenia przyczyn.

Żeby nie było, że nie interesuję się tym tematem. Problem powodują... reklamy. Bez nich wycieku nie ma. Wyciek jest spowodowany nie zwalanianiem zasobów użytych do odtworzenia animacji flash. Kontrolka IE nie zwalnia tych zasobów. W chwili obecnej nie ma na to dobrej rady. Zastanawiam się nad przerzuceniem zgloszenia do zgłoszeń wstrzymanych.

Wystarczyłoby zmienić tego wstrętnego flasha na animowanego GIFa lub inny, nowszy format, który ma większą głębię kolorów tongue.gif Wiem, wiem, marzenie ściętej głowy.

Może ktoś z forumowych programistów wie jak ten problem rozwiązać. Wszystkie uwagi mile widziane wink.gif

Skoro tak, pozostaje wyłącznie czekać na jakąś poprawkę tego błędu by Adobe/Microsoft. Dzięki za odpowiedź. Nie pozostaje nic innego, jak wstrzymać i liczyć, że kiedyś nastąpi jakaś poprawa wink.gif

Może to szalone pomysły, ale alternatywą dla Flash Playera mogą być: Microsoft Silverlight, format (A)PNG lub format MNG.

VPN przecież my tych reklam nie przygotowujemy smile.gif Dostajemy je od firm które chcą się reklamować (zazwyczaj nie tylko u nas). To one przygotowują formaty reklam, a flash jest oczywistym i najczęstszym formatem reklam. W grę wchodzą też licencję, więc nie jest różowo.

Nie wierzę, że nie możecie ich przekonwertować do innego formatu. Ważna jest treść i wygląd, a nie format. Dla chcącego nic trudnego.

Aktualizacja statusu do: Wstrzymano
Aktualizacja wersji do: Brak


przemek1234

2009.11.07, 20:33
Najlepszym rozwiązaniem by było wyrzucanie reklamy z okienka przy jego chowaniu do traya, a z okna rozmowy po jego zamknięciu, a po ponownym pokazaniu okienka możnaby je na nowo wczytywać

Aktualizacja statusu do: Zatwierdzono
Aktualizacja wersji do: 2.2.4.70

A uruchamianie flasha jak w Firefox'ie jako osobny proces? Przyjrzyj się temu zastosowaniu proszę :) Można też pobawić się z wątkami i innymi rzeczami tak aby różne typu problemy z flashem nie wpływały na działanie komunikatora.

Reklama jest osadzona w kontrolce IE, a ona nie może działać poprawnie na wątkach - nie jest thread-safe. Proszę cię, o nie odkopywanie zgłoszeń bez wyraźnego powodu. Ja nie odrzucam zgłoszeń dla zabawy ;)

Aktualizacja statusu do: Wstrzymano

Nie odrzucił pan, tylko wstrzymał to po pierwsze. (Chyba że to to samo...)
Po drugie należało by naprawić i przyjrzeć się temu, a nie czekać aż użytkownicy starszych kompów, zaczną narzekać na mulenie AQQ z powodu tego błędu

Ja takiego problemu w najnowszej wersji nie mam. Co inni ? Zgłoszenie leżało sobie jako wstrzymane... a jeśli komuś tyle ram zjada AQQ to warto by się temu przyjrzeć.

Mi bardzo często użycie pamięci AQQ dochodzi do 400MB (mam wyłączone oszczędzanie pamięci w Ustawieniach zaawansowanych). Każde otwarcie okna powoduje wzrost zużycia o kilka MB, natomiast jego zamknięcie zmniejsza o góra 1-2 MB. Gdy komp jest włączony przez kilka godzin to nietrudno osiągnąć wartość taką jak powyżej.

mam wyłączone oszczędzanie pamięci w Ustawieniach zaawansowanych

to i tak dużo aż 400MB :o
Sprawdź przy włączonej tej opcji ile będzie Ci zjadać.


Użytkownicy przeglądający to zgłoszenie: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych