Skocz do zawartości

Informacje o zgłoszeniu

• Zrealizowano

• -

• 2.3.0.43

• 0 - brak

Potwierdzenia zgłoszenia

• Tak (0)Nie (0)
Zdjęcie

AQQ nie zwalnia nieużywanej pamięci.

Napisane przez Loosa w 2009.06.01, 09:21

Witam. Dziś przyjrzałem się używanej przez AQQ pamięci. Każde otwarcie okna rozmowy zajmuje pewną ilość pamięci ram (za każdym razem inne wartości). Jednak gdy je zamkniemy, pamięć nie jest uwalniana. Dodatkowo, otwarcie po raz kolejny tegoż samego okna rozmowy (z dokładnie tym samym kontaktem) powoduje zajęcie kolejnych zasobów, i tak przez cały czas. Przy przekroczeniu bariery 50k, następuje zwolnienie do około 10k, jednak przy próbie osiągnięcia wysokiego użycia dla celu zobrazowania go na screenie użycie osiągnęło:

i cały czas rosło.
Dla porównania zostawiłem na screenie widoczne użycie przez operę, działającą również dość długo.
Uznałem to za zachowanie nie do końca normalne, w związku z tym zgłaszam tutaj.
Jeśli nie mam racji, proszę o wyprowadzenie mnie z błędu.
Pozdrawiam.

Przy włączonej opcji NIBY jest wszystko dobrze bo wzrost zużycia w menedżerze zadań nie jest w sumie zauważalny. Dopiero gdy spojrzę na Zestaw roboczy pamięci to wiem, że coś jest nie tak. Nie używam tej funkcji bo nie po to mam 4GB RAMu, aby upychać programy w swapie, no ale 400MB na komunikator to jednak za dużo.

Użytkownik wu112 edytował ten post 2011.07.02, 21:14

Standardowe wtyczki i kompozycja ? Jaka wersja IE ?

Jeśli wtyczki i kompozycja są standardowe i wersja IE jest 9, a AQQ zjada nadal aż 400MB to zrób log'a (instrukcja) i gdy proces AQQ osiągnie aż 400MB to daj log. Może to coś pomoże autorowi, trzeba próbować.

@MałyUser a może tak zamiast się rządzić i wydawać instrukcje zostawiłbyś sprawę komuś, kto Buglistę prowadzi i ma pojęcie na temat programowania i działania AQQ (czyt. Beherit i OC). Bo coraz częściej widzę Twój niepotrzebny post i zabawę w "pseudo-pomocnika".

Żaden pseudo pomocnik, tylko sami widzimy, że błędy niektóre leżakują i póki ktoś ich nie ruszy to OC najnormalniej je zostawi znów na później.

Nie zauważyłeś jeszcze że błędy gdzie jest cicho są naprawiane znacznie później ?

Jeżeli AQQ zajmuje tak dużo pamięci RAM to mamy do czynienia z jakimś dużym wyciekiem pamięci. Proponowałbym zgłosić to w nowym zgłoszeniu.

OK, zbiorę logi na standardowych wtyczkach i kompozycji i założę nowe zgłoszenie.

PS: Logi mam zbierać od uruchomienia AQQ (set log on)? Czy od momentu, gdy zauważę, że AQQ zajmuje więcej pamięci niż powinno?

Od samego początku, najwyżej w treści posta podasz od kiedy (godzina) zauważyłeś takie zajmowanie pamięci ;)

Nie ma co, to jest ten sam bug, występuje gdy mam zminimalizowane okno rozmowy i go nie używam (i tak sobie siedzi na pasku). A duża ilość zajmowanej pamięci wynika zapewne z faktu, że mam wyłączone oszczędzaniu RAM'u.

No nic, trzeba się rozejrzeć za banner killerem i to takim, który usuwa reklamy na dobre.

Aktualizacja statusu do: Do sprawdzenia
Zgłoszenie naprawione w wersji: 2.3.0.43

Powinno być teraz dużo lepiej. Zobaczymy.

Jest lepiej. Z wzrostu o około 5-10 MB, do wzrostu o około 0,3-0,6 MB po każdorazowym otwarciu i zamknięciu okna rozmowy. Jeżeli nie da się zrobić więcej (choć już jest to dość duża optymalizacja), to proszę o oznaczenie jako zrealizowane.

Aktualizacja statusu do: Zrealizowano
Aktualizacja wersji do: Brak

Nie da się pewnie już nic z tym zrobić ;) Swoją drogą i tak niezłą optymalizację wykonał Oconnel :)

Dzień dobry ! Mam nadzieję że wpis zostanie zauważony. Nie chcę dodawać nowych tematów. Post dotyczy oczywiście wycieku pamięci w komunikatorze AQQ 3.0.1.11. Problem dotyczy nie tylko tej wersji - pojawił się również kilka wersji wstecz. Otóż po 20-30 minut od włączenia aqq mój Ram wygląda tak. Nie da sie nic z tym zrobić. Komputer jest zamrożony cały. Wersja standardowa bez dodatkowych wtyczek. Win 8.1 64bit.

Ram Aqq.PNG     

Użytkownicy przeglądający to zgłoszenie: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych