Skocz do zawartości


Informacje o zgłoszeniu

  • #001572

  • 0 - brak

  • Nowe

Potwierdzenia zgłoszenia

  • Tak (0)Nie (0)
Zdjęcie

Proxy http

Napisane przez stivo w 2009.06.16, 01:55

Propozycja: możliwość łączenia się przez proxy http

Temat propozycji

Czy są jakieś szanse że ta funkcjonalność zacznie działać?

temat już parę razy się przewijał więc można spróbować do niego wrócić. Teoretycznie zostało to poprawione (opis http://forum.aqq.eu/...serwerem-proxy/) jednak u mnie nie ma efektów :(

ja też na to czekam:(

Chciałbym odświeżyć tą propozycję. Chodzi głownie o proxy http we wtyczce GG Network. Obecnie jest ustawiane globalne proxy typu SOCKS 4, 4A i 5 dla całego AQQ. Z tego co wiem jest problem z dodaniem typu HTTP dla protokołu Jabber'a ale dla samej wtyczki GG nie byłby to raczej problem. Ewentualnie można pobierać ustawienia dla tej wtyczki z przeglądarki.

Aktualnie aby używać AQQ muszę mieć zainstalowany program WideCap do tunelowania połączeń przez proxy HTTP. Z kolei przez ten program nie mam możliwości używać klienta Cisco VPN, ponieważ jeden blokuje drugiego. Wniosek jest taki, że nie mogę używać AQQ :(

Pracuje w dużej firmie w Sopocie i niestety aby łączyć się z internetem muszę korzystać z proxy. Przez to musiałem zrezygnować z AQQ. Z tego co wiem nie jestem jedyną osobą, która chciałaby wykorzystywać AQQ. Wiele dużych firm korzysta z http proxy przez co firmy nie mogą korzystać z AQQ. A co za tym idzie AQQ nigdy nie będzie prawdziwą konkurencją dla innych programów. Komunikator nie może narzucać wyboru ustawień sieci. Gdy administrator zdecyduje, że trzeba korzystać z proxy wszystkie AQQ w firmie trzeba usunąć. A nikt nie lubi mieć innego komunikatora w pracy i w domu.

Wprowadzenie proxy http dla samego gg nie byłoby rzeczą trudną! A tak każdy wyśmiewa się z tego komunikatora!

Wnioskuje, że skoro możesz uruchomić AQQ, to możesz uruchamiać dowolne programy. Dla ominięcia problemu, do póki propozycja nie zostanie zrealizowana, możesz spróbować tego.

FreeCap nie zawsze sobie daje radę. Próbowałem go uruchamiać na win7 i powodował błędy a samo aqq nie uruchamiało się. Poza tym nie sprawdza się to w firmach, ponieważ rozwiązania tego typu uniemożliwiają połączenia przez VPN'a. Opisałem to na swoim przykładzie wcześniej. Sam pracuję w dużej korporacji i wiem co to znaczy nie mieć wyboru w tej sytuacji.

Tez pracuje w duzej korporacji. Wszyscy uzywaja ggkupy. Dzisiaj w necie podali ze GG eksperymentuje z reklamami w opisach, wszyscy sie zagrzali i dalej myslec ze w koncu trzeba zmienic na cos to gGow...o

Przez chwile chcialem sie odezwac ale przypomnialem sobie ze AQQ nie ma obslugi HTTP proxy i nikt w tej wielotysiecznej firmie go nie moze uzywac. Sam uzywam syfiastego gg w robocie a przez to duzo innych osob ktore chca miec ze mna kontakt w godzinach pracy.

I tak to sie kreci. Sam napedzam okolo 10 uzytkownikow GG mimo ze nie znosze tego komunikatora i w domu uzywam AQQ.

AQQ traci tysiace, na FAKTACH tysiace! uzytkownikow przez swoje lamerskie podejscie i brak obslugi proxy HTTP.

Nikomu go nie moge polecic bo kazdy w pracy nawala przez komunikator a w firmach troche wiekszych niz Warzywniak Wujka Romka, proxy HTTP to podstawa.

Ludzie tworcy AQQ, dżedaje codu itp. itd. zrobcie cos bo sracie we wlasne gniazdo.

Po co mi kolejne skorki i inne czcionki i okragle ramki jak tysiace ziutkow nie moze uzywac AQQ w robocie i napedza biznes GGqpie.

Pozdr.

Dobrze widzieć, że nie jestem sam. Niestety chyba wciąż nas jest za mało... Zamiast proxy http dla całego AQQ zaproponowałem połowiczne rozwiązanie proxy dla wtyczki GG - temat znajdziesz TUTAJ.

Jak widać nic się w tam nie dzieje. Autor najwidoczniej woli odpicować wizualnie furę i trzymać ją w garażu zamiast przejechać się po okolicy i pochwalić...

Oconnel znalazł wymówkę: nie ma odpowiedniej konfiguracji sprzętowej :E
Proxy to bardzo trudna sprawa, pewnie poczekamy jeszcze ponad rok.

Użytkownik kr2ysiek edytował ten post 2010.10.21, 11:37


To jest śmieszne!!!

Wystarczy dodać kilka linijek. To niech Oconnel nie testuje proxy kto nie wypełni to będzie działać po staremu, a kto wypełni to wypełni. Przecież robicie dużo większe zmiany niż to a tu stawiacie jakiś dziwny opór. Skoro ludzie korzystający z proxy HTTP nie mogą korzystać z AQQ, to nie będą głosować na waszym forum za dodaniem takiej funkcji. Dodajcie to po prostu bo to jest BLOKER. Uniemożliwia to pracę!!!

Brak proxy w aqq uniemożliwia pracę w firmach!!! A szkoda bo dobry komunikator a tak muszę używać mirandy ;( Przez to nawet w domu przestałem korzystać z AQQ.

Jedynym blokującym jest Oconnel, to jedyny programista tworzący AQQ. Wszystko zależy od jego, nie mamy praktycznie wpływu na wprowadzanie propozycji. I tak wszystko jest tak jak on chce.

Obecnie w AQQ żadne proxy nie działa.

Użytkownicy przeglądający to zgłoszenie: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych