Skocz do zawartości


Informacje o zgłoszeniu

  • #001709

  • Zrealizowano

  • 2.4.5.31

  • 3.0.0.11

  • 1 - niska

Potwierdzenia zgłoszenia

  • Tak (1)Nie (0)
Zdjęcie

Przeglądarka usług

Napisane przez Silverlight w 2009.07.08, 00:10

Przeglądarka usług

Przeglądarka usług na adresie conference.aqq.eu kiedy ładuje się,



wyświetla ilość osób w pokoju rozmów. Jednakże obok pokoi, które się już załadowały, nie widać liczby osób.


Aktualizacja wersji do: 2.2.2.21

Aktualizacja statusu do: Odrzucono

To jest przeglądarka usług, a nie czat room. Na liście czatów AQQ odpowiednio keszuje ilość osób a potem ją wyświetla. Tam takiej funkcjonalności po prostu nie ma. Nie sądzę też aby była w jakimkolwiek innym kliencie z obsługą przeglądarki usług.

A aqq nie może być w czymś lepsze? Dopóki nie można przeglądać czatów z innego serwera w oknie pokojów czatowych, taka funkcjonalność powinna być wprowadzona.
Edit: Tylko nie mów, że to propozycja, bo to podstawowa funkcjonalność komunikatora jabberowego..

Użytkownik Loosa edytował ten post 2010.09.02, 09:56


Trzeba by rzeczywiście sprawdzić jak wygląda ta sprawa w innych klientach XMPP.

Problem jest to bardziej złożony.
Liczba użytkowników jest dodana przez moduł MUC w ejabberdzie, jako nazwa itemu.
Automatyczne odpytywanie poszczególnych itemów o informację (tak jak robi to aqq) powoduje że nazwę itemu w postaci 'nazwa pokoju (liczba uczestników)' jest widoczna jedynie przez chwilę, do momentu przyjścia informacji już z konkretnego pokoju.

Pozdrawiam, Brewer.

Taka funkcjonalność jest chociażby w mirandzie. Chciałeś dowodów - screen:
Dołączona grafika
Nie będę instalował wszystkich komunikatorów, żeby pokazać, że miranda nie jest jedyną. Prawdopodobnie pidgin, psi i kilka innych klientów jabberowych również to supportują.
Edit: lepszy screen, dla pokazania jeszcze jednej wspaniałej funkcjonalności przeglądarki usług w mirandzie - rozwijane listy przy każdym pokoju, na przykładzie aqqpomoc.

Użytkownik Loosa edytował ten post 2010.09.02, 11:17


Miranda ignoruje nazwę itema z jego własnej konfiguracji, zostawia taką jak podpisany był item w parencie.

Pozdrawiam, Brewer.

Niech zdecyduje autor zgłoszenia co chce z tym zrobić.


Silverlight

2010.09.02, 16:32
No ja bym chciał, żeby zostało to poprawione.

Aktualizacja statusu do: Zatwierdzono

Spróbujemy.

Aktualizacja statusu do: Odrzucono

Nie trzeba nic zmieniać, wystarczy przed wejściem do itemu oznaczającego czaty, poczekać aż serwer zwróci informacje na temat typu kategorii itemu. Czekamy, aż kategoria zostanie zwrócona - czyli będzie równa "conference" (w bocznym polu), i dopiero wówczas wchodzimy głębiej. Pobrane pokoje będą wówczas miały widoczną ilość osób na kanale. Jeżeli się spieszymy i wejdziemy do danego itemu zanim jego kategoria zostanie przez serwer podana, AQQ nie ma pojęcia jakiego typu itemy pobiera i zaczyna każdy dodatkowo odpytywać i robi się problem.

Tak się nie da. Proponujesz wejść do itemu żeby zobaczyć czy nie trzeba przypadkiem poczekać z wchodzeniem do itemu.
Nazwa, kategoria i typ itemu są dostępne wszystkie naraz, dopiero po ściągnięciu disco#info danego itema.

Pozdrawiam, Brewer.


Silverlight

2010.09.14, 18:00
Ale ja przecież czekam, aż wszystko zostanie załadowane i dopiero wtedy odświeżam. I pojawia się opisany przeze mnie problem (licznik uczestników przy nazwie pokoju rozmów się nie wyświetla).

Aktualizacja statusu do: Zatwierdzono
Aktualizacja istotności do: 2 - przeciętna
Aktualizacja wersji do: 2.2.3.27

Aktualizacja statusu do: Odrzucono

Nie odświeżaj a cofnij się, i potem znów wejdź. Brewer, nie zrozumieliśmy się, czekamy tylko na kategorie itemu nadrzędnego (conference). Gdy to dojdzie, włazimy do środka i ukaże się lista pokoi przy czym nie będą już one dodatkowo odpytywane i ilość osób w pokju będzie widoczna. Jak na screenie poniżej (wybrałem ten sam serwer i chaty co Wyrocznia aby było wiadomo że to działa):

Dołączona grafika

Na czerwono zaznaczyłem element na który nalezy poczekać zanim wejdziemy do listy czatów. Na screenach Wyroczni widać nawet, że nie jest on pobrany. Można porównać.


Silverlight

2010.09.29, 22:35
Ale ja nie mam najmniejszego zamiaru się cofać, ponieważ po to jest przycisk Odśwież, by z niego korzystać :)


Silverlight

2010.10.04, 18:43
Halo :)

Aktualizacja statusu do: Zatwierdzono
Aktualizacja istotności do: 2 - przeciętna
Aktualizacja wersji do: 2.2.3.29

Aktualizacja statusu do: Odrzucono

Przycisk odśwież odświeża aktualny element pomijając poprzednio podane dane. Jeżeli koniecznie chcesz korzystać z tego okna w ten sposób przywyknij do cofania się.


Silverlight

2011.02.13, 15:17
Dziwne, tak ciągle odrzucane, a teraz sprawdziłem i wszystko hula...






Użytkownicy przeglądający to zgłoszenie: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych