Skocz do zawartości

Informacje o zgłoszeniu

• Zrealizowano

• 3.0.2.20

• 3.0.2.70

• 1 - niska

Potwierdzenia zgłoszenia

• Tak (2)Nie (0)
Zdjęcie

Błędy językowe / tłumaczenia

Napisane przez VPN w 2009.08.14, 13:58

Będę tu dodawał miejsca w AQQ, gdzie zauważyłem braki w angielskim tłumaczeniu.

1. Menu kontekstowe kontaktu:
Dołączona grafika

2. Okno wyboru emotikon:
Dołączona grafika

3. Komunikat wtyczki SMS:
Dołączona grafika

4. Komunikat o konieczności ponownego uruchomienia AQQ po aktualizacji (brak zrzutu).

5. Brak tłumaczenia pliku licencji.

Zgłosiłem to na propozycję, ale ktoś mi powiedział, że to błąd jest :P

Tekst związany z AIMPem został już poprawiony.

Deadmaster

2012.12.06, 00:28
Link przenoszący do strony zakładanie konta Windows Live prowadzi tutaj:

http://windows.microsoft.com/en-US/messenger/home

zamiast tutaj:

http://windows.microsoft.com/pl-PL/messenger/home

Oczywiście powinno być to zależne od wybranej w ustawieniach wersji językowej AQQ zatem dla wersji angielskiej zostajemy przeniesieni na właściwą strone :)

zmienił status na: Zatwierdzono
zmienił wersja na: 2.4.3.12
zmienił naprawione w na: brak wersji

zmienił status na: Do sprawdzenia
zmienił naprawione w na: 2.4.3.81
zmienił istotność na: 1 - niska

Deadmaster

2012.12.30, 15:43
Już jest ok :)

zmienił status na: Zrealizowano

Deadmaster

2013.02.26, 22:43
Menu "Program" >> "Ustawienia" >> "Podstawowe ustawienia" >> "Konfiguruj funkcje okna rozmowy":

Korzystaj z narzędzia „Wycinanie dostępnego w Windows 7 / Vista

W Windows 8 też (i ponoć działa z AQQ - nie wiem bo nie mam :D). No i przydałoby sie jakoś chronologicznie te wersje Windowsa pisać, proponuje tak:

Korzystaj z narzędzia „Wycinanie dostępnego w Windows Vista, 7 oraz 8.

Użytkownik Deadmaster edytował ten post 2013.02.26, 22:43

zmienił wersja na: 2.4.4.33

Raczej lepiej by pasowało "Windows Vista i wzwyż" bo zaraz wyjdzie Windows Blue i będzie znowu trzeba zmieniać ;)

Ale to "Blue" to ma być jakaś poprawka "ósemki" a nie nowa edycja systemu. Więc chyba nowa nazwa to nie będzie "Windows Blue" a raczej "Windows 8 Blue" (czy coś w tym stylu).

Użytkownik jojo87 edytował ten post 2013.02.27, 00:42

Deadmaster

2013.04.01, 02:36
Kolejna błaha (a może nie) sprawa :P Chodzi o edytor wycinka i nazwe narzędzi - nie "Koło" tylko "Owal" lub "Elipsa" (koło jest okrągłe a nie tylko okrągłe kształty można tym rysować) oraz nie "Kwadrat" tylko "Prostokąt" ("każdy kwadrat jest prostokątem ale nie każdy prostokąt kwadratem" - w podstawówce mnie tego nauczyli :)).

W ustawieniach na liście emotek jedna kolumna nosi nazwę "Aktywne zestawy emotikon". Jak dla mnie "aktywne" = "włączone". A są tam także wyłączone paczki emotek. To może zmienić nazwę tej kolumny po prostu na "Zestawy emotikon"?

Automatyczny monit o wykryciu aktualizacji dodatków zaczyna się od "Są dostępne". A nie ładniej brzmi "Dostępne są"?

Jeśli wybierzemy nową opcję np. oznaczenia maile jako przeczytanego to w trayu wyświetli się chmurka z tekstem zaczynającym się od:
Żądanie zostanie wykonanie
Podkreśliłem literę, która jest zbędna.

W menu "Kontakty" mamy archiwum. Natomiast w Zaawansowane >> Wersja przenośna AQQ >> Zaawansowane ustawienia synchronizacji jest "Historia wiadomości". Nie lepiej byłoby i tutaj wklepać "Archiwum"?

Chociaż z drugiej strony ktoś odebrane/wysłane obrazki mógłby wziąć za część archiwum.

zmienił naprawione w na: 2.4.5.23

Deadmaster

2013.05.23, 22:26
A "Kwadrat" w edytorze został...:/

zmienił wersja na: 2.4.5.23

Oconnel chyba miał jedynkę z matmy w podstawówce xD

zmienił wersja na: 2.4.5.29
zmienił status na: Do sprawdzenia

Deadmaster

2013.06.28, 22:17
Done.

Deadmaster

2013.11.22, 03:19
Jak przyjdzie wiadomość to klikając PPM na ikonę w tray'u możemy zamknąć notyfikację. No właśnie - w przypadku tylko jednej nowej wiadomości zamykamy notyfikację, a nie notyfikacje. Oczywiście dla więcej niż jednej notyfikacji jest okej więc trzeba sprawdzać ile ich jest, sorry xD

Komunikat, kiedy profil AQQ znajduje się w niedostępnej lokalizacji:
Profil AQQ znajduję się na zaszyfrowanym dysku.
Odblokuj go i uruchom AQQ ponownie.

Skąd AQQ niby wie, że profil jest na zaszyfrowanej lokalizacji? Profil jest po prostu w niedostępnej lokalizacji, nawet na pendrive, a komunikat jest taki sam - sprawdziłem. Proponuję po prostu:
Profil AQQ znajduję się w niedostępnej lokalizacji.

zmienił wersja na: 2.5.0.10

zmienił status na: Odrzucono

Deadmaster, zostawiam jak jest. Precyzowanie końcówek w zależności od ilości wiadomości w zasobniku to przesada. Co do zaszyfrowanego profilu, AQQ wyświetla taki komunikat gdy otrzyma takie dane od systemu. Niedostępna lokalizacja jest również zwracana przez system i wówczas AQQ podaje zupełnie inny komunikat:

Profil AQQ znajduję się w lokacji która aktualnie jest niedostępna.
Przywróć dostęp do tej lokacji i uruchom AQQ ponownie.

@Oconnel
Nie do końca tak jest. Kiedy AQQ miało problem z instalacją na czystym systemie (ostatnio pojawił się ten sam problem z kontem administracyjnym, tyle że szybko zareagowałeś ;)), to wyskakiwał podobny monit, mimo, że żadne dyski nie były zabezpieczone. Może to wynika z faktu, że system wysyła złe dane/notyfikacje, ale AQQ nie powinno z tego powodu wprowadzać takiego zamieszania/niepewności.
Zaszyfrowany to zaszyfrowany, niedostępny to niedostępny - nie wierzę, że po stronie AQQ nie możesz z tym nic zrobić...

Użytkownicy przeglądający to zgłoszenie: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych