Skocz do zawartości


Informacje o zgłoszeniu

Potwierdzenia zgłoszenia

  • Tak (0)Nie (0)
Zdjęcie

Bonusowe metakontakty?

Napisane przez UsagiAddict w 2009.10.16, 19:52

Mam 3 konta jabberowe w jednym profilu AQQ:
Konto główne A@aqq.eu
Konto B@aqq.eu
Konto C@aqq.eu
Dwa pierwsze konta zostały stworzone dawno temu, trzecie powstało niedawno, ale o tym za chwilę ;)
Ustawiłem, by konto A miało konto B w liście kontaktów. By lista kontaktów nie była zbyt długa dodałem metakontakty- sieci AQQ oraz GG. kontakt B z metakontaktami dla pierwszego konta (konto główne A) wygląda tak: Dołączona grafika widać: jedno konto jabberowe, jedno AQQ i jedno GG. Jak na razie błędu nie ma.

Chciałem stworzyć konto C. Stworzyłem je w nowym profilu i autoryzowałem kontakt B, z wzajemnością :)
Warto zaznaczyć, że w nowym koncie nie miałem wtyczek żadnych- ani AQQ ani GG.
Podsumowanie: Konto C w osobnym profilu, widok na konto B: Dołączona grafika

Pomyślałem, `cholibka!, po co mieć nowy profil dla jednego konta?` skoro wcześniej miałem dwa konta na jednym profilu to dlaczego nie mieć i trzeciego? Dodałem więc i trzecie konto, zaimportowało kontakty z sieci, jak to jabber ma w zwyczaju, i co widzę w mojej liście kontaktów? zamiast jednej ikonki jabbera- dwie dodatkowe, metakontaktowane: jabber+aqq+gg Dołączona grafika.
klikam na jabberową- wysyłam wiadomość normalnie z konta głównego A na konto C (ciekawe, że nie można wiadomości z konta B na C i z kont B,C na A :> ot, zagwozdka)
klikam na ikonę AQQ- wysyłam wiadomość sam do siebie w obrębie tej sieci właśnie (mam tylko 1 konto AQQ w tym profilu)
klikam na ikonę GG- wysyłam wiadomość z GG konta głównego A na konto GG B (totalna beznadzieja, jesteśmy ciągle w obrębie profilu C!!)

jak widać kiepskie zarządzanie metakontaktami i profilami w jednym garnuszku.
VPN: mogę podać wszystkie dane wymagane w zgłoszeniu, ale to tylko utrudni odbiór wiadomości dla OC

Zdajesz sobie sprawę, że wtyczka AQQ może powodować błędy, bo nie jest już rozwijana?


UsagiAddict

2009.10.16, 19:58
@VPN: wtyczka AQQ jest dla przykładu. Zamiast niej mogłaby być np. Tlen czy jakaś inna.


Silverlight

2009.10.16, 20:01
Wtyczka Tlen nie istnieje, została porzucona we wczesnej fazie rozwoju programu. :)

Poza tym - skoro wtyczkę AQQ podałeś PRZYKŁADOWO to co ona robi na zrzucie problemu? ;)


UsagiAddict

2009.10.16, 20:07
CO-KOL-WIEK.
Ważne jest to, że konto główne A metakontatuje B np samym GG a konto C założone bez konta GG przeniesione (zaimportowane?) do profilu pierwszego będzie mieć te same metakontakty co konto główne (!) i oczywiście klikając wtedy na metakontakt GG w liście kontaktów C będziemy pisać do siebie. bezsens.

edit: to wtyczkopisarze i dekoratorzy też mogą edytować posty bez notyfikacji o tym? :huh:
Przykładowo: znaczy że nie musi być. może być inna ale wystarczy na dobrą sprawę same GG. ważny jest sam metakontakt i brak takiej wtyczki w profilu drugim, gdzie tworzyliśmy konto C

hmm właściwie to konto B jest tylko na pokaz, można by było wywołać błąd nie mając go..

Użytkownik UsagiAddict edytował ten post 2009.10.16, 20:10


Kombinujesz tak, że mój mózg nie potrafi tego poukładać. Przede wszystkim pozbądź się wtyczki AQQ, tak jak pisałem wyżej.


UsagiAddict

2009.10.16, 20:19
@VPN: to czytaj wszystko tak, jakby nie było wtyczki AQQ. Ma ona jedynie podkreślić dramatyzm sytuacji.

Czy naprawdę nie rozumiesz, że ona może powodować w/w błędy?


UsagiAddict

2009.10.16, 20:45
wyłączyłem. dalej błąd występuje.

Wtyczka AQQ miała służyć temu, by pokazać, że podczas zakładania konta nie było ŻADNYCH WTYCZEK a po przeniesieniu do innego profilu wszystkie metakontakty zostały dopisane z konta głównego A do C

Aktualizacja statusu do: Zatwierdzono
Aktualizacja istotności do: 2 - przeciętna

Nie można było tak od razu? Zatwierdzę, choć nie mam zielonego pojęcia o co dokładnie chodzi.

Powiem, że mnie mózg rozbolał od tego opisu. Jutro się nad tym zastanowię :D


UsagiAddict

2009.10.16, 21:19
zedytowałem trochę post pierwszy, teraz widać różnicę: jak powinno być a jak jest.

Aktualizacja statusu do: Do sprawdzenia
Zgłoszenie naprawione w wersji: 2.1.0.27


UsagiAddict

2009.11.10, 19:10
obsługa metakontaktów dla wielu kont - naprawiona :)
teraz jeszcze uporczywe wysyłanie UserTune ze wszystkich kont w jednym profilu.. ;]

Aktualizacja statusu do: Zrealizowano

Ale to już propozycja...

Mam ten sam problem, który jest opisany w pierwszym poście. Temat też poruszyłem w Pomocy AQQ:
http://forum.aqq.eu/...o-innego-konta/
W pomocy problem jest opisany wraz z wtyczką AQQ 1, ale dla tego wątku ją usunąłem, żeby nikt się nie czepiał.

A teraz problem:

Cały czas miałem tylko konto na serwerze AQQ.EU. Do mojego głównego kontaktu z AQQ.EU miałem dopięte jako metakontakt pozostałe sieci (Tlen, GG). Wszystko działało dobrze.
Teraz założyłem sobie dodatkowo konto na serwerze DOBREPROGRAMY.IM i chciałem na listę kontaktów tego serwera dodać mój kontakt z AQQ.EU.
Jak się okazało, to kontakt dodaje się razem z metakontaktami innego konta. Według mnie to nienormalne, ale może się mylę.

Załączone miniatury

  • AQQ.Png

Użytkownik Mireczek edytował ten post 2010.05.19, 19:24


Aktualizacja statusu do: Zatwierdzono
Aktualizacja wersji do: 2.2.0.64
Zgłoszenie naprawione w wersji: Brak

U mnie jest to samo. Dodam, że po wejściu w wizytówkę -> metakontakty, ramka jest pusta, choć na liście przy kontakcie widać ikonki meta.

Faktycznie. U mnie też jest pusta, a wcześniej tego nie zauważyłem.

Aktualizacja statusu do: Do sprawdzenia
Zgłoszenie naprawione w wersji: 2.2.0.65

Zdaje się, że wszystko gra. Ponadwymiarowe metakontakty zniknęły.






Użytkownicy przeglądający to zgłoszenie: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych