Skocz do zawartości


Informacje o zgłoszeniu

  • #002567

  • Zrealizowano

  • 2.2.3.40

  • 2.2.3.51

  • 2 - średnia

Potwierdzenia zgłoszenia

  • Tak (0)Nie (0)
Zdjęcie

Błędna kolejność wiadomości

Napisane przez muszi w 2009.11.15, 12:00

Błąd zgłoszony przeze mnie wcześniej gdzie indziej, ale ze względu na przejrzystość stwierdziliśmy z VPNem, że lepiej bedzie dać jako oddzielne zgłoszenie.
Chodzi o to, że przy otrzymaniu wielu wiadomości offline, które w archiwum są zapisywane jako różne rozmowy, ich kolejność w oknie rozmowy jest niepoprawna. Najpierw otrzymujemy najnowsze, a potem starsze.

Logi:
Konsola
Okno rozmowy
Dla łatwiejszego wyłapania błędu screeny z charakterystycznymi częściami okna rozmowy. Proszę zwrócić uwagę na godziny wiadomości.
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
Screen z archiwum z zakresem czasowych poszczególnych rozmów. Na zielono zaznaczyłem kolejność w jakiej powinny być wyświetlone wiadomości w oknie rozmowy. Na czerwono jest rzeczywista kolejność. Nie trudno zauważyć, że jest błędna.
Dołączona grafika


karololszak

2010.05.09, 17:30
Błąd dalej występuje..

Dołączona grafika
Log z logowania zdarzeń
Log z konsoli XML
Log z okna rozmowy

Nie patrzeć na informacje w sygnaturce! Nowy profil, nowy JID, AQQ 2.2.0.60, kompozycja Standard, wtyczki Standardowe..
Do testów użyłem bota - EasyBot'a ( easybot@easybot.eu ) i jego funkcji powiadomień: wpisać "pomoc p" albo "www" i wejść na stronę konfiguracji (polecam to drugie).
Zaznaczyć w kolumnie Minuty wszystkie (przeciągając wciśnięte), w innych nic nie ruszać.. Dodać, i czekać na wiadomości - powinny przychodzić mniej-więcej co minutę (wiadomo, jest kilka/naście sekund odchyleń). AQQ było włączane i wyłączane, (chyba mniej-więcej 7 wiadomości doszło, [wył] - w tym czasie też z 4 czy 6, [wł] i 2 -- wiadomo, mniej-więcej coś takiego)

Aktualizacja statusu do: Do sprawdzenia
Aktualizacja wersji do: 2.2.1.19
Zgłoszenie naprawione w wersji: 2.2.1.21

Aktualizacja statusu do: Zatwierdzono
Aktualizacja wersji do: 2.2.1.27
Zgłoszenie naprawione w wersji: Brak

Na 2.2.1.27 nadal jest błąd. Niestety w pośpiechu zapomniałem o logu, ale jak tylko będę mógł to go dam.
Dołączona grafika

Aktualizacja statusu do: Do sprawdzenia
Aktualizacja wersji do: Brak
Zgłoszenie naprawione w wersji: 2.2.2.21

Wątpię ale sprawdźmy na kolejnej wersji beta czy coś się zmieniło w tej kwestii.

Aktualizacja statusu do: Zatwierdzono
Aktualizacja wersji do: 2.2.2.23
Zgłoszenie naprawione w wersji: Brak

Teraz jest gorzej, bo przyszła mi tylko najnowsza wiadomość, wcześniejsze nie. Testowane na drugim profilu, wtyczki:
Spoiler

Wysłałem trzy wiadomości w odstępie po ponad 30 minut każda:
2010-09-02 12:11:12 :: muszi
jeden

2010-09-02 12:47:56 :: muszi
dwa

2010-09-02 14:02:06 :: muszi
trzy
Otrzymałem tylko tą ostatnią. W logach są niewyświetlone wiadomości, w historii także.

Log zdarzeń
Konsola XML

Aktualizacja statusu do: Do sprawdzenia
Zgłoszenie naprawione w wersji: 2.2.3.27

Aktualizacja statusu do: Zatwierdzono
Aktualizacja wersji do: 2.2.3.27
Zgłoszenie naprawione w wersji: Brak

Ciągle to samo ;/ trzy wiadomości, każda w odstępie ponad 30 minut.
Konsola XML
Log zdarzeń
Okno rozmowy:
Spoiler

Użytkownik muszi edytował ten post 2010.09.15, 09:23


Aktualizacja wersji do: 2.2.3.40

Podbijam do wersji stabilnej, bo to wstyd, aby komunikator miał problem z podstawową funkcją, jaką jest prawidłowe wyświetlanie wiadomości.

Ok, dziś sprawdziłem to raz jeszcze, bo wu twierdzi, że u niego błąd nie występuje. Otóż fakty są takie, że występowanie błędu jest uzależnione od czasu odebrania wiadomości. Zróbmy taki test: wyślijmy trzy wiadomości, każda w odstępie >30 minut od poprzedniej. Wysyłamy oczywiście gdy odbiorca jest offline. Teraz łączymy się z kontem, na które wysyłaliśmy te wiadomości. Gdy wiadomości odbierzemy po ponad 30 minutach od napisania ostatniej, to błąd z kolejnością nie wystąpi. Natomiast, jeśli odbierzemy je szybciej (poniżej 30 minut), to błąd wystąpi i pierwsza będzie wiadomość wysłana jako ostatnia.

Testowane na czystym profilu, na kompozycji Standard i od razu uprzedzę, że wtyczka do sieci AQQ nie wpływa na wynik (sprawdzałem z nią i bez niej).

Musi coś być więcej na rzeczy niż tylko to. Przeprowadziłem test:

Dołączona grafika

I wyszedł prawidłowo.


karololszak

2010.11.28, 12:12
[quote][...]Gdy wiadomości odbierzemy po ponad 30 minutach od napisania ostatniej, to błąd z kolejnością nie wystąpi.[quote]No i u Ciebie nie wystąpił, bo postąpiłeś jak wyżej (połączyłeś się po ponad 30 minutach)... Trzeba było zrobić tak:[quote][...] jeśli odbierzemy je szybciej (poniżej 30 minut), to błąd wystąpi i pierwsza będzie wiadomość wysłana jako ostatnia.[...][/quote]

Miałem to samo pisać :P Robię test, więc za jakąś godzinę będą logi ;)

U mnie nie ma to znaczenia...

Dołączona grafika

Czysty profil z jednym kontem Jabber @aqq.eu i GG. Kompozycja standardowa, wtyczki też (AQQ SMS, Contact, GG Network). Bardziej standardowe warunki testu być nie mogą. Wiadomości odebrane jakieś 2 minuty po napisaniu ostatniej. Wynik:
Dołączona grafika
Log zdarzeń
Konsola XML

Aktualizacja statusu do: Do sprawdzenia
Zgłoszenie naprawione w wersji: 2.2.3.51

Logi rzuciły nie co nowego światła na problem.

Aktualizacja statusu do: Zrealizowano

Wygląda na to, że jest dobrze. Oby błąd nie powrócił po ran n-ty...






Użytkownicy przeglądający to zgłoszenie: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych