Skocz do zawartości


Informacje o zgłoszeniu

  • #002910

  • Odrzucono

  • 2.2.0.39

  • -

  • 0 - brak

Potwierdzenia zgłoszenia

  • Tak (0)Nie (0)
Zdjęcie

Dziwne skróty w oknie rozmowy.

Napisane przez Dawid w 2010.01.17, 17:24

Witam

Proponuję wyłączenie tych dziwnych skrótów funkcjonujących podczas pisania wiadomości. Ponieważ zdarza mi się przypadkiem coś wcisnąć i za cho***ę nie mogę znaleźć jak to włączyłem by wyłączyć.
Myślę tu o skrótach zmieniających wielkość liter na WIELKIE (ctrl+shift+a) przecież od tego jest CAPS LOOK.
Ostatnio trafiłem na lepsze cudo, pisanie tylko polskich znaczków (tylko: żźćńłśąę€ó) Niestety nie doszedłem jak to wyłączyć, jedyną radą było zabić AQQ w menadżerze zadań i uruchomić na nowo.

Te skróty są na prawdę zbędne, a potrafią w najmniej oczekiwanym momencie uprzykrzyć komuś życie.

Błąd ten występuje odkąd pamiętam. Moim zdaniem jest to dość poważny błąd potrafiący bardzo wkurzyć. A nowych użytkowników momentalnie zniechęcić.

Aktualizacja statusu do: Do sprawdzenia
Zgłoszenie naprawione w wersji: 2.2.0.29

Nawet proszę się nie łudzić że wyrzucę TAB :) Natomiast CTRL+I zablokuje, przekonaliście mnie.

Zgłoszony błąd nadal występuje.

Aktualizacja statusu do: Zatwierdzono
Aktualizacja wersji do: 2.2.0.39
Zgłoszenie naprawione w wersji: Brak

Potwierdzam, skrót Ctrl+Shift+A powoduje w polu edycji wiadomości wpisywanie wielkich liter, które jednak wysyłają się jako małe (ot, taki fałszywy Caps Lock). Strasznie wkurzające :/

Aktualizacja statusu do: Do sprawdzenia
Zgłoszenie naprawione w wersji: 2.2.0.50


karololszak

2010.04.18, 00:02
A, OC, z racji że nie mogę wejść na swój komputer (i AQQ), ale pamiętam go [skrót] - to go zgłaszam:

CTRL + Z w Windows XP nie powoduje cofnięcie tego co ostatnio wpisaliśmy, a jedynie podświetlenie wyrazów, kolejno od tyłu - potem podświetlają się w koło, od nowa. Występował on też w wersji którą mi rano przysłałeś..


19normalny89

2010.04.18, 07:30
Testowałem i to działa tylko dziwnie. Klikamy na CTRL+Z, zaznacza się od tyłu po kolei jeden wyraz ( i tak dwa razy) potem dopiero zaczyna się usuwanie po jednej literce. Tylko przy jednym wyrazie Ctrl+Z działa jak powinien.
W dodatku jedna literka nie jest podświetlana jak gdyby aqq tego nie uznawał za wyraz (a przecież to zazwyczaj spójnik.

Aktualizacja statusu do: Zatwierdzono
Zgłoszenie naprawione w wersji: Brak

Aktualizacja statusu do: Odrzucono

Ten skrót zostawię mimo wszystko. Działa na niektórych systemach, głównie nowych.

Ja mam Win 7 i u mnie ctrl+z nie chce działać.
To może zamiast usuwać, to dałoby się to jakoś naprawić ?


karololszak

2010.04.19, 16:23
Mi nie chodziło o usunięcie CTRL + Z, a jego naprawienie - bo w innych programach działa, a w AQQ nie.. Sam z przyzwyczajenia używam CTRL + Z w wielu programach, i niepoprawne funkcjonowanie w AQQ mnie drażni..

Aktualizacja statusu do: Zatwierdzono
Aktualizacja istotności do: 2 - przeciętna

Aktualizacja statusu do: Odrzucono

To systemowy skrót i systemowa kontrolka, niby jak mam to naprawić?


karololszak

2010.04.19, 16:53
Nie wiem, ale w końcu to Twoja formatka..
Ale, działa to w innych programach, tylko nie w AQQ..
Jak naprawdę będzie trzeba, to mogę stworzyć filmik, w którym będę pisał w Notepad++ a potem w oknie rozmowy AQQ, i będę używał CTRL + Z..

Jeśli pojawią się mocne argumenty to przywrócę.

Napisałem program z kontrolką TRichEdit którą wykorzystuje Oconnel. Dodam tyle, że używam tego samego kompilatora (ta sama wersja + wszystkie aktualizacje). Domyślne skróty działają znacznie inaczej. http://www.speedysha...804/Project.exe

Aktualizacja statusu do: Zatwierdzono

To znaczy co działa inaczej?

EDIT:
Jak bym nie sprawdzał ctrl+z działa zwyczajnie. Proponuję wyłączyć wtyczki w trakcie testów.

Aktualizacja statusu do: Do uzupełnienia

Proszę zapoznać się z zasadami zgłaszania błędów i uzupełnić zgłoszenie o wymagane informacje. Wyświetl szczegóły.


Silverlight

2010.04.20, 08:34
Tak właściwie, to jak powinien działać ten skrót ctrl + z? W wielu programach, jak nie we wszystkich, służy on do cofania zmian. Kiedy ja wpiszę jakąś wiadomość w polu tekstowym w oknie rozmowy i użyję tego skrótu, to AQQ usuwa całą wiadomość w polu, a jak napiszę wiadomość i zaznaczę pewien jej fragment, to AQQ usunie zaznaczony fragment wiadomości. Co prawda ja nie wyłączyłem wszystkich wtyczek, jakie mam, ale takiego dziwnego działania tego skrótu, jak opsiany wyżej, ja nie doświadczam. Z tym, że ja mam Windowsa Vistę, ale to chyba najdrobniejszy szczegół (?), bo jak ta sama kontrolka może mieć różne skutki na różnych systemach?

Moje wtyczki:
- AQQ Multi Send
- FixUpdater
- InvShow
- Inwigilator
- MimeTeX
- StealStatus
+ te, które są standardowo dostarczane z AQQ (wtyczka do obsługi sieci AQQ 1.x - usunięta; zaznaczam to, bo jeszcze całkiem niedawno (~ miesiąc temu) jej używałem i VPN na mnie krzyczał na Bugliście :P)


19normalny89

2010.04.20, 08:35
Moi drodzy, problem powodują wtyczki SpeelChecker, Contact (Całkiem możliwe ze jeszcze jakaś ale nie chce mi się wszystkich sprawdzać, sprawdziłem tylko te co ja mam)


Edit
Dziwne to AQQ, nagle przy wtyczce (po kolejnym teście) Contact działa poprawnie ctrl+z ale przy SpeelChecker nadal źle.

Użytkownik 19normalny89 edytował ten post 2010.04.20, 08:39







Użytkownicy przeglądający to zgłoszenie: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych