Skocz do zawartości


Informacje o zgłoszeniu

  • #003419

  • Zrealizowano

  • 2.2.2.10

  • 2.2.3.10

  • 2 - średnia

Potwierdzenia zgłoszenia

  • Tak (0)Nie (0)
Zdjęcie

Poziom doświadczenia

Napisane przez Monczkin w 2010.05.10, 10:26

Witam.

W domu (vista) zauważyłem jedną rzecz. Zmieniłem główne konto jabbera z aqq.eu na inny serwer.

Przy awansowaniu, wyskakuje ekran z poziomem doświadczenia ale nie konta aqq.eu na którym to działa ale na koncie, które jest aktualnie domyślne.

Uważam to za błąd. Skoro poziom doświadczenia obsługiwany jest dla aqq, to przy innym koncie domyślnym nie powinno się ono wyświetlać, a jedynie aktualizować poziom aqq w tle. Niestety, nie jestem w stanie dostarczyć innych informacji, gdyż jestem w pracy i wyjeżdżam na tydzień. Może ktoś spróbować wywołać tę sytuację zmieniając domyślny serwer xmpp, jak nie, to mogę to zrobić dopiero 17 maja. Chyba, że ma tak być ;)

Aktualizacja statusu do: Do uzupełnienia

Nie wiem czy do końca zrozumiałem. Na razie zmienię na "Do uzupełnienia" i spróbuję pod wieczór sprawdzić.

I jak?

I... zapomniałem sprawdzić. Może dziś się uda.

Aktualizacja statusu do: Zatwierdzono
Aktualizacja istotności do: 2 - przeciętna
Aktualizacja wersji do: 2.2.0.64

Ciężko wywołać ten błąd czekając na zmianę poziomu doświadczenia. Myślę, że mogę uwierzyć na słowo :)

Myślę, że mogę uwierzyć na słowo :)

Absolutnie :)

Aktualizacja statusu do: Odrzucono

Nie uważam tego za błąd.

Dlaczego?

Zmieniam konto z domyślnego aqq.eu na inne i wyrzuca mi informację nie związaną z nowym serwerem. Dla mnie to bez sensu.

Ale zaraz, żebym dobrze zrozumiał. Masz ustawione konto aqq.eu jako główne, a potem tworzysz sobie konto na innym serwerze i je przesuwasz jako główne, natomiast konto aqq.eu robi się podrzędne?

No i nie ma tu błędu. Poziom doświadczenia wyskakuje dla konta na aqq.eu bez względu czy jest to konto główne czy podrzędne. Jeśli nie chcesz aby info się pokazywało zaznaczasz odpowiednią opcję (Program > Moja wizytówka > dane konto na aqq.eu > zakładka inne > sprawdź staż > Nie informuj mnie o zmianie mojego poziomu doświadczenia...)

Jeśli mam np. 3 konta na aqq.eu to staż będzie się pokazywał dla wszystkich 3 kont. Tu nie ma błędu.

Użytkownik eSKej edytował ten post 2010.06.01, 15:05


Skoro nie ma błędu, to dlaczego po zmianie konta na innym serwerze, w oknie z poziomem doświadczenia widoczna jest nazwa nowego konta domyślnego i poziom zero?

Aktualizacja statusu do: Zatwierdzono
Aktualizacja istotności do: 2 - przeciętna

eSKej ma rację, ale Monczkin też. Przywracam.

Aktualizacja statusu do: Do uzupełnienia

Eskej ma rację, a Monczkin proszę o screen, i krok po kroku jak wywołać błąd.

Screna nie mam niestety.

Okno które się pojawiło po zmianie konta głównego, wyglądało mniej więcej tak, jakby ktoś dopiero co założył konto, wszystko szare i same zera z informacją w belce monczkin@dobreprogramy.im


Co robiłem.

Miałem ustawione konto główne aqq.eu
W ustawieniach zmieniłem konto główne na dobreprogramy.im
Po restarcie i połączeniu z serwerami, wyskoczyło okno z poziomem doświadczenia.
To wszystko.

Aktualizacja statusu do: Zatwierdzono

Aktualizacja statusu do: Do uzupełnienia

Coś mi się tutaj nie zgadza, ale dobra, wklej dane z konsoli XML zaraz po tym jak wystąpi błąd. Abyś nie czekał do następnego level-upu, najlepiej będzie jak zrobisz sobie nowy profil z użyciem tego samego konta co główne. Gdy się zalogujesz, powinieneś zobaczyć level-up ponieważ w pliku ustawień nie będzie jeszcze danych o twoim stażu. W ten sposób to przetestuj.

Oto screen.

Konto główne jabber.wp.pl
Dodałem drugie aqq.eu
i mamy mariaż obu.

wadliwy_status.png

Użytkownik Monczkin edytował ten post 2010.06.04, 12:21


A dane XML?

http://wklejto.pl/69084

Użytkownik Monczkin edytował ten post 2010.06.04, 13:12







Użytkownicy przeglądający to zgłoszenie: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych