Skocz do zawartości


Informacje o zgłoszeniu

  • #003422

  • Odrzucono

  • 2.2.3.33

  • 2.2.3.35

  • 3 - przeciętna

Potwierdzenia zgłoszenia

  • Tak (0)Nie (0)
Zdjęcie

Aqq po odłączeniu internetu przestaje odpowiadać.

Napisane przez cptiv w 2010.05.10, 22:09

Podczas otwartego okna rozmowy, zostanie odcięty internet po rozłączeniu się kont, klikniemy na okno główne i z powrotem na okno rozmowy to aqq się wiesza i musi być zamknięte poprzez zabicie procesu. (czasem bez żadnego klikania - po upływie kilkunastu sekund)
Log tutaj
Windows 7, Aqq 2.2.0.61, IE8, wtyczki standardowe, kompozycja także standard


ProeXtreme

2010.09.28, 10:12
Ja niestety również potwierdzam. Łączę się z internetem przez komputer stacjonarny (kabel sieciowy). Po rozłączeniu z internetem AQQ się sypie. Czasem zdarzy mu się załapać i działać poprawnie, jednak po kilku kliknięciach znów się sypie i to już na amen. Zaobserwowałem to już dawno. Niestety. :(

Aktualizacja statusu do: Do uzupełnienia

Proszę zatem o nowy log zdarzeń (przy aktywnych rekordach SRV).

Najnowsza beta, ie 8, wtyczki standard +aqq radio, kompozycja AQQ 7 (Paulosa), ale na standardowej jest bez różnicy:
log: http://wklej.org/id/395113/

Użytkownik cptiv edytował ten post 2010.09.29, 16:46


Aktualizacja statusu do: Zatwierdzono

Aktualizacja statusu do: Do uzupełnienia

ym, w logu nie widze problemu. Proszę zrobić ponownie log, tym razem poczekać z dodatkową minutę (gdy aqq będize zawieszone) a dopiero potem zabić proces i wysłać log.

Poczekałem chwilę dłużej, i jest taka sytuacja. Mamy włączone aqq po czym rozłączamy sieć poprzez wyciągnięcie np. kabla sieciowego (ale także podczas utraty połączenia wifi). Aqq po kilkunastu sekundach się rozłącza (wszystkie sieci - w sumie logiczne) Po chwili tak mi się zdaje, że próbuje nawiązać nowe połączenie i wtedy to właśnie aqq się zawiesza i będzie to robiło tak długo aż tego połączenie nie uzyska. Wieszanie to trwa tak z 15 sekund po czym aqq tak jakby działa 2s i znowu się wiesza. Zależne jest to od sprzętu, bo na starszych maszynach nie wychodzi nawet na te dwie sekundy odwieszone, i tam mamy do czynienia z ciągłą sytuacją zawieszonego aqq.
Log:
http://wklej.org/id/395188/
Błąd pochodzi od próby wznowienia połączenie, ponieważ jeżeli włączymy aqq bez neta to nie zawiesi się, tylko zawiesza się po nie tyle po utracie co po próbie ponownego podłączenia.

Użytkownik cptiv edytował ten post 2010.09.30, 18:19


Aktualizacja statusu do: Zatwierdzono

Ja mam inny problem. AQQ odpalone na komputerze, na którym nie ma internetu(awaria u dostawcy) powoduje zawieszenie się programu, reaguje na 1 polecenie co kilkadziesiąt sekund. Wersja AQQ 2.2.3 Build 20

To nie jest inny problem, tylko dokładnie taki sam jak powyższe.

Jak rozumiem, autor przygląda się owemu problemowi? Przy okazji mam taką sugestię - jeżeli ktoś używa w programie AQQ przede wszystkim kont GG, to czy ustawienie samego AQQ jako niepołączonego pozwoli zablokować łączenie się z serwerem AQQ przy odpalaniu programu, pozostawiając jedynie działające konta GG?

Przygląda się, ale dość nieprecyzyjnie jak do tej pory. Przypominam, że Buglista nie służy do zadawania pytań, od tego jest dział Pomoc techniczna.

U mnie się dzieje to samo + jeżeli jestem w trakcie pobierania aktualizacji do wtyczki i zerwie połączenie to już koniec. Nie idzie ani anulować ani wyłączyć normalnie, tylko kill process.

brak możliwości pisania do osób z gg jeżeli aqq nie jest połączone z jabberem (nie chce się w ogóle z nim łączyć)

Aktualizacja istotności do: 5 - krytyczna
Aktualizacja wersji do: 2.2.3.29

brak możliwości pisania do osób z gg jeżeli aqq nie jest połączone z jabberem (nie chce się w ogóle z nim łączyć)

Nie potwierdzam, u mnie pomimo braku połączenia z Jabberem normalnie funkcjonuje siec gg i samo AQQ.

DOWN: Możliwe, przyjrzę się temu jeszcze przy najbliższej okazji.

Użytkownik kojot edytował ten post 2010.10.10, 15:23


Mogłeś trafić akurat na moment, kiedy połączenie z serwerem już było, a ikona mrugała. Problem występuje tylko, gdy połączenia z aqq.eu nie ma wcale.


ProeXtreme

2010.10.13, 13:57
Będąc połączonym do internetu i korzystając z AQQ, komunikator nie może połączyć się z siecią jabber i też czasem zdarzy mu się zawiesić (w tej sieci nie można ściągać torrentów bo administrator sieci to zablokował- nie wiem czy ta informacja się przyda, ale...).

Aktualizacja statusu do: Do sprawdzenia
Aktualizacja istotności do: 3 - średnia
Zgłoszenie naprawione w wersji: 2.2.3.33

Ok, kolejna próba rozwiązania problemu. Jeżeli nie pomoże - proszę o nowe logi. Jednocześnie zmnieszam istotność tego błędu, bo zdarza się on w bardzo rzadkich przypadkach.

Aktualizacja istotności do: 4 - wysoka

W bardzo rzadkich przypadkach? To chyba jakiś żart, szczególnie przy ostatnich problemach z serwerem. Dodatkowo ten błąd implikuje kolejne.

Jak na razie po kilku próbach wymuszenia utraty sieci, aqq działa normalnie.

@edit
sprawdziłem już na pc (win 7) i lapku (win vista), i muszę stwierdzić że działa wszystko jak należy:)

Użytkownik cptiv edytował ten post 2010.10.16, 13:13Użytkownicy przeglądający to zgłoszenie: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych