Skocz do zawartości


Informacje o zgłoszeniu

  • #003630

  • Zrealizowano

  • 2.2.2.17

  • 2.2.2.19

  • 4 - wysoka

Potwierdzenia zgłoszenia

  • Tak (0)Nie (0)
Zdjęcie

Brak komunikacji z GMAIL (talk.google.com)

Napisane przez cukiernik w 2010.07.02, 13:08

Witam!
Po zainstalowaniu 2.2.0.99 mam problem z połaczenie z talk.google.com. Otóż nastepuje próba łaczenia lecz nie dochodzi ona do skutku. Nie mają na to wpływu żadne kompozycje, wtyczki bo akcja łaczenia na wersji 2.2.0.64 działa poprawnie.

Dodastarczam log z aplikacji AQQ -> http://www.wklej.org/hash/98300f0814b/

Oraz Log z konsoli XML -> http://www.wklej.org/id/359310/

Propouję istotoność: 5 - krytyczna, z uwagi na to, że od dłuższego czasu nie można się połączyć prawidłowo z GMAIL

Dodam, że nie występuje teraz bład AV zauważony na wersjach 2.2.0.75, 2.2.0.79 opisany w wątku: http://forum.aqq.eu/...ji-beta-wersji/

U mnie tez jakieś problemy z logowanie m przy starcie, nie tylko GTalka. Połączył mi się tylko nimbuzz.com i dobreprogramy.im . aqq.eu oraz jabster.pl połączyły się dopiero po kilkunastu sekundach czekania. GTalk wcale. Oto log: Klik! Wersja AQQ: 2.2.1.35.

Użytkownik Dejvus edytował ten post 2010.07.11, 17:00


Aktualizacja statusu do: Do uzupełnienia

Proszę spróbować odznaczyć pobieranie rekordów SRV w zaawansowanych opcjach połączenia dla konta GMail. Pomogło?

Nie pomogło, testowane na najnowszej becie (2.2.1.37 RC2)

Dołączona grafika

Aktualizacja statusu do: Zatwierdzono
Aktualizacja wersji do: 2.2.1.37


cukiernik

2010.07.12, 12:51
POtwierdzam. Czyli wersja pretendująca do STABLINEJ na razie jest niestabilna.

A spróbujcie tego co napisałem w tym poście.
Czyli ustawcie na status rozłączony a potem niewidoczny, a dopiero potem inny status. U mnie to działa choć to trochę głupie..

Czyli ustawcie na status rozłączony a potem niewidoczny, a dopiero potem inny status.


Mam ustawione tal, że po włączeniu AQQ z niedostępnego przechodzi na nie widoczny. Wszelkie próby wykonywania tego ręcznie także kończą się fiaskiem. To niestety nie działa.

Ja również potwierdzam, GTalk w AQQ od wersji 2.2.1.37 przestał się logować, do poprzedniej bety było OK..

Aktualizacja statusu do: Do sprawdzenia
Zgłoszenie naprawione w wersji: 2.2.1.39

Raczej ciężko będzie wyłapać ten błąd bo nie u wszystkich on występuje. Będziemy dalej testować w kolejnych betach. W najbliższej wersji też będzie próba poprawki.

Wyszła stabilka a dalej to samo ;/

Użytkownik Dejvus edytował ten post 2010.07.14, 10:20


Błąd leży po stronie AQQ, które wysyła bzdury, a GTalk od nich głupieje.

Konkretnie błąd leży tutaj:


12:52:01 < Sent Length: 96
<auth mechanism="PLAIN" xmlns="urn:ietf:params:xml:ns:xmpp-sasl">AGFwYWN6ZWs3NgBhcDExNzY=</auth>

12:52:01 < Sent Length: 119
<iq type="get" id="session1471" xml:lang="pl">
<query xmlns="jabber:iq:auth">
<username>cukiernik</username>
</query>
</iq>


AQQ wysyła SASL-owy tag <auth>, a zaraz za nim niepotrzebny pakiet uwierzytelnienia przestarzałego typu. W tym momencie serwer google gubi się i kolejny otwarty <stream> jest traktowany jako świeże połączenie, a nie jako "wewnętrzny" strumień już po uwierzytelnieniu. W innym kliencie udało mi się na siłę wysłać podobną parę pakietów, i konto gtalk przestało łączyć.

Pozdrawiam.

PS
zainstalowałem przed chwilą wersję 2.2.2.10. Łączy do serwera bez problemów, jednak zamiast SASL używa wyłącznie XEP-0078. Co zresztą jest kolejnym błędem wbrew standardowi:
If both client and server implement SASL, they MUST prefer SASL over the 'jabber:iq:auth' protocol.

Użytkownik Brewer edytował ten post 2010.07.14, 12:01


Aktualizacja statusu do: Zatwierdzono
Aktualizacja wersji do: Brak
Zgłoszenie naprawione w wersji: Brak

Kompromitacja, jak można było wydać wersję stabilną z takim błędem :/

Dokładnie. Stabilka nic nie pomogła....


cukiernik

2010.07.14, 17:27
Po prostu wtopa?

zainstalowałem przed chwilą wersję 2.2.2.10. Łączy do serwera bez problemów, jednak zamiast SASL używa wyłącznie XEP-0078. Co zresztą jest kolejnym błędem wbrew standardowi:
If both client and server implement SASL, they MUST prefer SASL over the 'jabber:iq:auth' protocol.


Na próbę zrobiłem mały test. Uruchomiłem sobie tunel TCP prowadzący do talk.google.com:5223.
Jedyna zmiana w AQQ to nazwa hosta, zamiast 'talk.google.com' wpisałem '192.168.0.16'.
I tu niespodzianka - AQQ znowu wysyła dwa pakiety, SASL-owy i jabber:iq:auth.
To takie rzeczy są zaszyte w kliencie? Żeby sposób łączenia zależał od tego jak się serwer nazywa? Zamiast pisać klienta który zachowuje się standardowo, to naprawia się błędy na 'odwal się' ?

Pozdrawiam.

U mnie ten sam błąd. Oczywiście kompozycje i wtyczki nie mają nic do tego.
Ostatnia działająca wersja AQQ to była poprzednia wersja stabilna.
Od pierwszej bety nowego AQQ pojawił się błąd z logowaniem do sieci GTalk.
Co jest dziwne serwer rejestruje wybrany przeze mnie status np. "dostępny" i tak pokazuje innym użytkownikom, podczas gdy u mnie jest status rozłączony co sugeruje migająca ikona sieci jabber oraz pokazanie wszystkich użytkowników jako niedostępnych, mimo że są dostępni.
Co ciekawe po wysłaniu wiadomości przez użytkownika do mnie, bo w teorii jestem dostępny i tak mnie inni widzą to wiadomość przepada. Nie ma jej nigdzie nawet jeżeli uda się w końcu połączyć prawidłowo z serwerem. Wiadomości nie ma także w historii tak więc wpada do jakiejś wielkiej dziury tego buga.
Po kilkukrotnej, kilkunastokrotnej próbie udaje się połączyć z serwerem, ale co z tego jak wiadomość od kogoś do mnie już nie dojdzie tylko zniknie nie wiadomo gdzie.
Jak już wcześniej zauważył Yuras jeżeli uda się zmienić status na niewidoczny to przy zmianie na dostępny łączy z serwerem.

Jak można taki program nazwać stabilnym przy takim błędzie ??

A istotność również wygląda mi na krytyczną, a nie wysoką.

Mój system: Windows 7
Mój log: http://wklej.org/id/365918/

Użytkownik zieli edytował ten post 2010.07.18, 15:16


@zieli
Dla zaginionych wiadomości możesz wejść na Gmail i Czaty, tam powinna być cała korespondencja. Choć wiem - to powinno być w kliencie...


Piotr J. Puczyński

2010.07.19, 15:50
Podwierdzam błąd w wersji programu AQQ 2.2.2.10 Mavado.

Opis: Po aktualizacji program nie loguje na konto google.talk.com na status dostępny

Opis obejścia błędu: ustawić status na niedostępny, ustawić status na niewidoczny (następuje zalogowanie), ustawić status na dostępny.

Proponuję zwiększenie kategorii błędu do maksymalnej.

A ja zauważyłem, ze za pierwszym razem po załadowaniu AQQ, GTalk czasem się połączy, ale kiedy rozłączę GTaltka i chcę się zalogować ponownie, to już przestaje łączyć. Dopiero po restarcie AQQ mogę próbować aż do skutku, dla mnie niepoważne jest wydawanie stabilki z takim błędem, niemniej jednak spodziewałem się, że taka kolej rzeczy będzie mieć miejsce, tylko dlaczego tak długo czekamy na poprawkę?

Potwierdzam problem z Mavado - korzystam z sieci GTalk dosyć często za pomocą AQQ i bardzo utrudnia mi to użytkowanie tego programu.
Dzięki Piotr za podanie obejścia (poprzez status niewidoczny) - u mnie żeby to zadziałało musiałem zrestartowawać klienta. Nigdy nie udało mi się połączyć automatycznie, z ustawień niestandardowych to używam portu 443 i wyłączyłem rozwiązywanie rekordów SRV.






Użytkownicy przeglądający to zgłoszenie: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych