Skocz do zawartości


Informacje o zgłoszeniu

  • #003675

  • Zrealizowano

  • 2.2.5.32

  • -

  • 3 - przeciętna

Potwierdzenia zgłoszenia

  • Tak (0)Nie (0)
Zdjęcie

Przycisk menu kompaktowego

Napisane przez matiss w 2010.07.11, 00:19

Przyznaję bez bicia, że przeleciałem buglistę dość pobieżnie ale nie widziałem takiego zgłoszenia. Chodzi o niepoprawne zachowanie przycisku menu kompaktowego (testowane na prostandard)

- jeżeli klikniemy na menu kompaktowe i klikniemy je ponownie, zamyka nam się okno główne
- jeżeli klikniemy na menu kompaktowe, poruszymy kursorem i klikniemy je ponownie, to lista menu zamiast się schować ponownie się rozwija.


Silverlight

2010.07.11, 01:41
I jeśli chodzi o przypadłość nr 1, to występuje ona tylko na włączonych stylach obramowań okien, natomiast przypadłość nr 2 występuje zarówno przy włączonych stylach obramowań okien, jak i na systemowej skórce.

Dodam jeszcze od siebie, że kiedy klikamy PPM na dowolne miejsce obramowania przy włączonych stylach obramowań okien, to przycisk menu kompaktowego uzyskuje status 'down', natomiast samo menu wyskakuje tuż pod kursorem. Na systemowej skórce jakimś cudem udało się to opanować (menu nie wyskakuje w ogóle) :)

Proszę nie brać mojego 'od siebie' jako propozycję, bo taką samą propozycją mogły by być mankamenty zgłoszone przez matiss-a ;) A chyba nie chcemy się skompromitować przed innymi komunikatorami, wydając takie dziwności w stabilnej wersji? :)

Użytkownik Silverlight edytował ten post 2010.07.11, 01:46


Ad 2 - http://forum.aqq.eu/...nu-kompaktowym/
Proszę o zmianę zachowania tego przycisku. Trzeba zgłosić propozycję naprawy błędu? ;/

Użytkownik AK-47 edytował ten post 2010.07.11, 02:37


Aktualizacja statusu do: Odrzucono

Ani to, ani to nie jest błędem.

Proszę zobaczyć ten materiał (L-klik czerwona plamka, P-klik niebieska). W myśl AK-47 można by zmienić działanie menu, by włączało się ono tylko po naciśnięciu na ikonę do tego przeznaczoną, a poza obszarem ikony, mogłoby się w ogóle nie pokazywać, jedynie po P-kliku wyświetlać takie menu:
Dołączona grafika

A drugie kliknięcie na ikonę menu, mogłoby powodować zamknięcie menu.:)

Propozycja?

Sam nie wiem do czego to zakwalifikować.:)

Na materiale video Suchego, wyraźnie widać, że wywołanie menu jest tak pokaszanione ze aż boli... i nie dam sobie wmówić, że to nie jest błąd bo w żadnym normalnym programie się tak nie dzieje... Wiem że będzie z tym trochę roboty, bo trzeba dobrze przemyśleć jakie warunki dodać, żeby przypadkiem nie zablokować menu kompaktowego, ale to jest do zrobienia, a już na pewno nie jest to propozycja, ale błąd...

Aktualizacja statusu do: Zatwierdzono
Aktualizacja istotności do: 2 - przeciętna
Aktualizacja wersji do: 2.2.1.37

Skoro się upieracie...

Tu nie chodzi o upieranie się, czy robienie komukolwiek na złość, ale sam zobacz ten materiał video, czy to wg. Ciebie normalne zachowanie ?

Aktualizacja statusu do: Odrzucono

Oczywiście że normalne. Prawoklik pokazuje menu (wszystkie okna tak mają, oprócz sytuacji w której to skórki są wyłączone - i tutaj raczej należy szukać błędu jak już). Dwuklik na ikonę również jest zachowaniem normalnym, potestujcie na dowolnym oknie Windows (klik w ikonę otwiera menu, szybki dwuklik zamyka okno). Tutaj znów AQQ przy wyłączonych obramowaniach zachowuję się inaczej - nie mniej na razie tego nie poprawiam bo nikt nie protestuję - a jak widać jest wręcz odwrotnie. Reasumując, system skórek zachowuję się w pełni poprawnie.


Silverlight

2010.07.13, 13:14

Prawoklik pokazuje menu (wszystkie okna tak mają, oprócz sytuacji w której to skórki są wyłączone - i tutaj raczej należy szukać błędu jak już).

Ale czy Ty naprawdę nie rozumiesz, że ludziom właśnie to przeszkadza?

Dwuklik na ikonę również jest zachowaniem normalnym, potestujcie na dowolnym oknie Windows (klik w ikonę otwiera menu, szybki dwuklik zamyka okno). Tutaj znów AQQ przy wyłączonych obramowaniach zachowuję się inaczej - nie mniej na razie tego nie poprawiam bo nikt nie protestuję - a jak widać jest wręcz odwrotnie.

Jak wyżej.

!! Poza tym - nie wmówisz mi, że błędem nie jest to, że prawoklik na pasku tytułu = otwarcie menu + PODŚWIETLENIE PRZYCISKU MENU KOMPAKTOWEGO (na który nawet nie najechaliśmy). !!

Oconnel, niech Pan pozwoli sobie wytłumaczyć... Przytoczę przykład poprawnego działania (tj. Przeglądarka Opera) Tam 2klik na ikonę menu powoduje jego schowanie. Natomiast P-klik (na całej długości belki, poza oczywiście samym przyciskiem menu) powoduje pojawienie się zupełnie innego menu niż to, które jest dostępne pod przyciskiem menu.
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Proszę zatwierdzić to zgłoszenie...


Silverlight

2010.07.13, 16:45
Jestem za :/

Aktualizacja statusu do: Zatwierdzono

Aktualizacja statusu do: Odrzucono

Dlaczego AQQ porównujesz z Operą? Nie widzę związku :)


karololszak

2010.07.13, 19:14
Oba programy mają menu kompaktowe - czy to związkiem nie jest?...

Użytkownik karololszak edytował ten post 2010.07.13, 19:14


Bo w Operze menu kompaktowe zostało prawidłowo zrobione? Za przykład można podać jeszcze np. Firefoxa 4 beta, czy nawet Firefox 3.6 z rozszerzeniem dodającym menu kompaktowe.


Silverlight

2010.07.13, 22:30
Ehhh Oconnel nie możesz zrobić w końcu CZEGOKOLWIEK zgodnie z wolą ludu? Bo z tego, co widzę, to dodawane są funkcje w ogóle nie proponowane, natomiast te proponowane są robione zawsze ze szczyptą "własnej woli", co jak widać nikomu nie zasmakowało :/

VPN, zatwierdzisz?






Użytkownicy przeglądający to zgłoszenie: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych