Skocz do zawartości


Informacje o zgłoszeniu

  • #003675

  • Zrealizowano

  • 2.2.5.32

  • -

  • 3 - przeciętna

Potwierdzenia zgłoszenia

  • Tak (0)Nie (0)
Zdjęcie

Przycisk menu kompaktowego

Napisane przez matiss w 2010.07.11, 00:19

Przyznaję bez bicia, że przeleciałem buglistę dość pobieżnie ale nie widziałem takiego zgłoszenia. Chodzi o niepoprawne zachowanie przycisku menu kompaktowego (testowane na prostandard)

- jeżeli klikniemy na menu kompaktowe i klikniemy je ponownie, zamyka nam się okno główne
- jeżeli klikniemy na menu kompaktowe, poruszymy kursorem i klikniemy je ponownie, to lista menu zamiast się schować ponownie się rozwija.

Aktualizacja statusu do: Zatwierdzono
Aktualizacja istotności do: 1 - niska
Aktualizacja wersji do: Brak

Poniższe posty użytkowników Suchy i Silverlight zostały usunięte, gdyż nie wnosiły nic nowego do zgłoszenia.
@Suchy - skoro Autor nic nie odpisał w tym temacie to znaczy, że raczej nic się nie dzieje. Cierpliwości.
~VPN

Użytkownik VPN edytował ten post 2010.07.15, 21:41


Może narażę się paru osobom, ale popieram Oconnela w tym że nie widać tu błędu. Po pierwsze menu kompaktowe nie jest jakimś standardem (nie wiele aplikacji z niego korzysta). To, że Opera ma rozwiązane to w taki sposób a nie inny, nie znaczy że jest jakimś wyznacznikiem by AQQ miało to rozwiązane dokładnie tak samo.

Kolejna rzecz: dzięki temu, że menu wywoływane jest prawoklikiem w dowolnym miejscu belki tytułowej to twórca kompozycji nie musi nawet projektować specjalnego przycisku, który wywołuje to menu (przydatne przy starszych nieaktualizowanych już kompozycjach). Również użytkownik nie musi celować specjalnie w przycisk, bo wystarczy, że użyje p.p.m. Nie rozumiem co komu to przeszkadza. Tak często klikacie p.p.m na belke tytułową? Niby w jakim celu?

Jeśli już to kogoś irytuje to powinien zgłosić odpowiednią propozycję. Zamysłem Oconnela było zrobić to akurat w taki sposób. Na tym polega rzecz, że pewne programy obsługuje się inaczej niż inne, mają te same opcje umieszczone w innych miejscach itd. przez co zyskują na swoim indywidualnym charakterze. Ze strony użytkownika pozostaje przyzwyczajenie się do tego (albo składanie propozycji i szukania dla niej poparcia).


Silverlight

2010.07.18, 13:53
To chodzi o niespójność w działaniu menu kompaktowego przy włączonych stylach obramowań oraz przy wyłączonych stylach obramowań.

" Nie rozumiem co komu to przeszkadza. " - to, że wywołanie menu spod PPM na pasek tytułu powoduje podświetlenie przycisku, co jest kłamstwem, jakoby przycisk nie został ani wskazany kursorem, ani wciśnięty LPM.

" Tak często klikacie p.p.m na belke tytułową? Niby w jakim celu? " - a przypadkiem ;)

Ale tu nie chodzi o PPM, zresztą początkowy post w ogóle nie wspomina o PPM, ale o błędach z LPM, a te pozostałe doszły później, a to, że na dzień dzisiejszy dla takiego menu nie ma standardu wyznaczonego, to nie znaczy, że ma ono zachowywać się nieintuicyjnie i robić co mu się żywnie podoba :F

Aktualizacja wersji do: 2.2.1.37

Wersję można zaktualizować do 2.2.2.10 bo błąd nadal występuje.

Aktualizacja wersji do: 2.2.2.10

Matiss, twoje "błędy" nie są błędami i już o tym pisałem. Dwuklik na ikonę działa prawidłowo, LPM na ikonę również jest prawidłowy i zgodny z zasadami panującymi w każdym oknie systemowym Windows. Jedyne czego brakuje to działający PPM na belce jeżeli skórki są wyłączone. Z resztą postów - oprócz Eskeja - się nie zgadzam i błędu nie widzę. A wspomniany problem spróbuje rozwiązać w najbliższej becie.

Aktualizacja statusu do: Do sprawdzenia
Zgłoszenie naprawione w wersji: 2.2.2.11

Niestety nic się nie zmieniło, obie sytuacje przeze mnie zgłoszone nadal występują :(

- jeżeli klikniemy na menu kompaktowe i klikniemy je ponownie, zamyka nam się okno główne
- jeżeli klikniemy na menu kompaktowe, poruszymy kursorem i klikniemy je ponownie, to lista menu zamiast się schować ponownie się rozwija.Odnieś się do ostatnich słów Autora w tym temacie i w tym kontekście zweryfikuj zgłoszenie.

Nie zgodzę się z Tobą Oconnelu, oczywiście o ile mielibyśmy do czynienia z ikonką systemową to zachowanie to jest normalne, ale jednak menu kompaktowe powinno być chyba traktowane jak komponent main menu, w wypadku którego kolejne kliknięcie nie zamyka okna głównego, a jedynie chowa menu, a co drugiego błędu który zgłosiłem, to sprawdziłem zachowanie ikonki firefox'a. Klikamy raz pojawia się menu, poruszamy kursorem i menu się chowa, a nie jak w aqq ponownie wysuwa.

Ja rozumiem, ze jest to pewna innowacja, jeszcze nieokraszona standardami, ale trzymanie się standardów ikonki, dla menu kompaktowego, jest troszkę nie na miejscu moim zdaniem, jest to strasznie nie intuicyjne, no bo widząc menu kompaktowe z czym je kojarzymy, z ikonką programu w lewym górnym rogu ? Czy raczej z main manu (plik edycja etc.) ? Wg. mnie z tym drugim i takowe standardy też powinny zostać przyjęte.

Aktualizacja statusu do: Zatwierdzono
Aktualizacja wersji do: 2.2.2.11
Zgłoszenie naprawione w wersji: Brak

Spróbujemy jeszcze raz, ale bez większych nadziei.


Silverlight

2010.08.10, 15:25
Argumenty matissa mają bardzo solidne podstawy i nie rozumiem, dlaczego Oconnel się z tym nie zgadza. Jak wspomniał matiss, przycisk menu kompaktowego nie powinien pełnić funkcji ikonki i zachowywać się tak, jak ikonka, a tak, jak najzwyczajniejsze w świecie menu. Czyli dwuklik na przycisk nie powinien absolutnie powodować zamknięcia okna głównego :/

Całkowicie popieram wypowiedzi matiss'a i Silverlight'a, drugie kliknięcie LPM w menu powinno chować menu, a szybki dwuklik nie powinien zamykać okna głównego.
Natomiast wracając do sprawy PPM, jeśli możemy włączyć menu kompaktowe w każdym miejscu belki okna głównego, to po co w ogóle jest przycisk który, za ów menu odpowiada?

No i dokładnie, wiąże się to z tym, że menu kompaktowe, jest traktowane jako menu pod ikonka (systemowe ? pop up ? nie wiem) a nie jak menu typu "plik edycja widok" czy jego odpowiedniki w przeglądarkach (opera, firefox).

Aktualizacja statusu do: Do sprawdzenia
Zgłoszenie naprawione w wersji: 2.2.2.21

W kolejnej becie pojawią się przynajmniej częściowe poprawki. Aby działały kompozycje muszą zostać specjalnie dostosowane (patrz ProStandard). Chodzi o nowy atrybut compact w sekcji [icon] w pliku ustawień kompozycji (.ini)

Super! Teraz drugie kliknięcie na ikonę menu, skutkuje schowaniem menu.
Jeszcze tylko PPM przerobić i będzie "mission complete", dziękuję Oconnel'u. :)

Użytkownik Suchy edytował ten post 2010.09.01, 21:31


Ok LPM działa już jak należy, tak jak wspomniał Suchy przydało by się jeszcze dezaktywować ppm i ja bym sugerował jeszcze podświetlenie ikonki przy najechaniu, jak to jest z resztą ikon menu kompaktowego (zakładki czaty sms...)

Aktualizacja statusu do: Zatwierdzono
Aktualizacja wersji do: 2.2.2.21
Zgłoszenie naprawione w wersji: Brak


Użytkownicy przeglądający to zgłoszenie: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych