Skocz do zawartości

Informacje o zgłoszeniu

• Odrzucono

• -

• -

• 0 - brak

Potwierdzenia zgłoszenia

• Tak (0)Nie (0)
Zdjęcie

Obsługa proxy w ogóle nie działa

Napisane przez Morpheus w 2010.07.15, 20:16

Krótko: Obsługa żadnego typu proxy nie działa w obecnej wersji. AQQ łączy się z wprowadzonym adresem, ale nie wysyła żadnego żądania połączenia z docelowym adresem, tylko od razu wysyła dane.
Dodatkowo, dla SOCKS4 da sie wpisać hasło, którego ww. protokół nie obsługuję, ale to jest małe niedopatrzenie w przeciwieństwie do poprzedniego błędu.

AQQ 2.2.2.10/Windows 7/IE8/Standard/itd.

A nie lepiej pobawić się VirtualBox? I przy okazji zróbcie normalne proxy. Bo obecnie w wielu dużych firmach nie można korzystać z AQQ!

Aktualizacja statusu do: Odrzucono
Aktualizacja wersji do: Brak

Aktualnie AQQ poprawnie konfiguruję socket do nawiązywania połączeń przez Proxy. Aczkolwiek faktycznie samo połączenie nie jest nawiązywane prawidłowo. Nie chcę tego zwalać na kark komponentów z których korzystam, ale na razie nie widzę innego powodu dlaczego to nie chcę działać. Jako, że nie poradziłem sobie z tym błędem od tak dawna, prawdopodobnie usunę całkiem obsługę proxy z AQQ.

Dla osób potrzebujących Proxy polecam to, w pełni darmowe rozwiązanie problemu:
http://www.ehow.com/...-use-proxy.html

Pierwsze pytanie: jaka jest różnica między wersją 2.1 a wersją 2.3.x (przed usunięciem proxy), gdyż zasada jego działania sie zmieniła
Drugie pytanie - mogę nakreślić prosty sposób (i udostępnić serwer do testów) jak skonfigurować połączenie z serwerem proxy w trzech kliknięciach, by można było go testować w odniesieniu do AQQ. Mogę testować, sprawdzać, podpowiadać. Nie jest tutaj potrzebny żaden sprzęt, ot wystarczy putty, którym łączy się ze zdalną maszyną odpowiednio się tunelując. Można wtedy skonfigurować cały ruch sieciowy z danej stacji roboczej przez ten właśnie tunel.
Trzecie pytanie - czego potrzeba, by uruchomić w AQQ chociaż działającą obsługę proxy SOCK5 - czy obsługa połączenia i korzystania z proxy nie może być realizowane przez komponenty w stylu TIdUDPClient. Ten komponent obsługuje na pewno SOCK5.
Czwarte pytanie - czemu nie dodać opcji, która zczytuje wartość HKEY_CURRENT_USER/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Internet Settings - by dla użytkowników, którzy mają ustawione globalne proxy - od razu nie pobierać tych wartości.

Uprzejmie proszę o jakiś ruch w tym temacie, bo opieszałość w temacie AQQ-PROXY ciągnie się za tym projektem jak przeżuta guma do żucia pod podeszwą.

Chętnie pomogę w każdy możliwy sposób!

Użytkownicy przeglądający to zgłoszenie: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych