Skocz do zawartości


Informacje o zgłoszeniu

  • #003871

  • Zrealizowano

  • 2.2.3.27

  • 2.2.3.29

  • 2 - średnia

Potwierdzenia zgłoszenia

  • Tak (0)Nie (0)
Zdjęcie

Rozjeżdżanie AQQ przy długich nazwach grup

Napisane przez Beherit w 2010.08.17, 14:03

Mam na rosterze ustalone odgórnie nazwy grup (nie mam zamiaru ich zmieniać po kolei bo to się mija z celem bo rooster jest aktualizowany co jakiś czas przez serwer), które są w większości wypadkach są długie. Na kompozycjach ProStandard, Standard, Black Magic oraz Sweet Dreams powoduje rozjechanie całego AQQ tj. pojawiają się dodatkowe scroole tak jakby strona w stronie - tylko rozszerzenie okna na 1/3 ekranu powoduje powrót okna do normalności. Dla przykładu na kompozycji Sense błędu nie ma zaś na Viście przenosi do nowej lini czyli w sumie też ostatecznie można uznać za dobre działanie.

rozj_komp.JPG rozj_komp2.JPG



Silverlight

2010.08.17, 14:18
W kompozycji Standard:

.group {
  cursor: default;
  width: 100%;
  padding: 5px 0 5px 5px;
  white-space: pre;
  font-family: Tahoma;
  font-weight: bold;
  font-size: 11px;
  color: #FFFFCC;
  word-wrap: break-word;
  background-color: #11131d;
}

z powodu: white-space: pre; długie nazwy grup nie są przenoszone do następnej linii. Należy wyrzucić tę linijkę. Wtedy efekt będzie podobny, jak w Viście.

Natomiast gdyby Oconnel chciał zrobić tak, żeby długie nazwy grup nie były przenoszone do następnej linii, tylko skracane do jednej linijki, to wtedy trzeba by było wyrzucić: word-wrap: break-word; i w jego miejsce dodać:

.group {
  overflow: hidden;
  text-overflow: ellipsis;
  white-space: nowrap;
}

Acha i taka drobna uwaga do Oconnela. Bo niedawno zgłosiłem błąd, związany z nowym systemem przewijania listy kontaktów podczas gdy jakiś element ma ustawioną wartość overflow: hidden; - na kompozycji Sense jakoś jest ta wartość dana, a przewijanie listy działa jak należy, także to niekoniecznie jest z tym związane (jak dałem całemu body overflow: hidden;, to również przewijanie działało; nie działa jedynie wówczas, gdy użyjemy go w div#list_content, także to nie do końca może być z tym związane (a może na przykład taki rezultat daje np. overflow: hidden; + coś innego? bo w kompozycji AQQ 7 niestety to przewijanie nie działa, a tam skracane do jednej linijki są opisy, nazwy grup...)).

Myślę, że w pozostałych kompozycjach (z wymienionych przez Beherita jako wadliwych) powinno być podobnie z zastosowaniem mojej poprawki.

Aktualizacja statusu do: Zatwierdzono
Aktualizacja istotności do: 1 - niska
Aktualizacja wersji do: 2.2.2.11


Silverlight

2010.08.18, 20:25
Muszę coś dopisać.

@Oconnel: Koniecznie wywal wszelkie white-space: pre; ze wszystkich plików body w kompozycjach: Standard, ProStandard, Black Magic, Sweet Dreams.

Beherit ma także długi JID, a w selektorze .user_nick również występuje white-space: pre;, także jeśli poprawisz to w przypadku grupy, to nadal Beheritowi będzie się rozjeżdżało okno główne właśnie przez zbyt długi JID w nagłówku z informacjami o koncie. Oczywiście możesz tylko wywalić white-space: pre;, albo zastosować trick wykropkowywania niemieszczącego się w jednej linijce tekstu (podałem w moim poprzednim poście) :)

Jeśli chodzi o BlackMagic, to w najnowszej aktualizacji (v 1.9) dałem ucinanie zbyt długich nazw grup (zostają zastąpione 3-kropkiem) i powywalałem wszelkie wystąpienia white-space: pre; Wersje tą można pobrać stąd: http://www.sendspace...7315bd2f7146f46
Tak więc, jeśli chodzi o błąd, pozostaje naprawić go w pozostałych wymienionych kompozycjach ;)

Użytkownik eSKej edytował ten post 2010.09.06, 19:04


Aktualizacja statusu do: Do sprawdzenia
Zgłoszenie naprawione w wersji: 2.2.2.27

Nadal nie naprawione :(

Kompozycja Standard:
1.png
-Scrool jest rozjechany.
-Nazwa konta jest ucinana bez żadnych kropek informujących o tym fakcie.

Kompozycja Pro Standard:
2.png
-Scrool jest rozjechany.
-Grupy nie są wypełnione do końca tym samym kolorem.

Kompozycja Black Magic:
3.png
-Nazwa konta jest prawidłowo skracana - są kropki, to jest dobrze.
-Nazwa grupy jest zwijana ale tracimy licznik kontaktów w grupie - pisałem o tym tutaj.

Kompozycja Vista:
4.png
-Grupy nie są wypełnione do końca tym samym kolorem.

Użytkownik Beherit edytował ten post 2010.09.07, 19:31


Aktualizacja statusu do: Zatwierdzono
Aktualizacja wersji do: 2.2.2.27
Zgłoszenie naprawione w wersji: Brak


Silverlight

2010.09.07, 22:27
Vista pozostanie bez zmian, jeżeli nie zostaną wprowadzone nowe tagi, wyświetlająca z osobna nazwę grupy oraz licznik kontaktów w niej zawartych.

Teraz narzekasz, że tło się nie rozciąga (nie da się tego naprawić). Natomiast gdy zrobię to tak, jak w Black Magic, to będziesz narzekał, że nie widzisz licznika kontaktów. W związku z tym naprawa opisanego w niniejszym zgłoszeniu błędu jest bezpośrednio zależna od realizacji tego ( http://forum.aqq.eu/...i-cc-groupname/ ) zgłoszenia.

Z tym, że metoda w Black Magic przynajmniej nie rozwala scroolów no i zrób sobie mały test: nazwij grupę np. teeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeest i zobaczysz jak się rozjedzie kompozycja ;)


Silverlight

2010.09.07, 22:44
Oj niby masz rację, ale niech "podniesie rękę" chociaż jedna osoba z tego forum, która ma w AQQ na stałe grupę o nazwie "teeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeest". Nie lubię odwalać prowizorek, dlatego zaczekam do interwencji Oconnela w tej sprawie.

Aktualizacja statusu do: Odrzucono

Zostały dodane tagi wspomniane w podanym przez Silvera zgłoszeniu. Chyba nic więcej zrobić się w tej sprawie nie da?


Silverlight

2010.09.14, 18:06
Przystosuję wszystkie kompozycje standardowe, stosując owe tagi. Chyba, że eSKej będzie miał coś przeciw i będzie chciał po swojemu zrobić Dla Niej i Dla Niego ;P

Proszę na razie dać do sprawdzenia bo zapomnę o zgłoszeniu a nie jest nadal naprawione (patrzeć na screeny jakie zamieściłem).

Aktualizacja statusu do: Do sprawdzenia
Aktualizacja istotności do: 2 - przeciętna
Zgłoszenie naprawione w wersji: 2.2.3.27

Czas na działanie. Czekam 7 dni od daty napisania tego posta.

Użytkownik VPN edytował ten post 2010.09.19, 11:09



Silverlight

2010.09.19, 11:20
A kto napisał, że to będzie naprawione w .27? Jeszcze nie wiadomo, czy zdążę do .29. Na razie mam tylko Standard. Zależy od tego, czy Oconnel zaczeka aż dostosuję kompozycje, czy będą jakieś poważne poprawki do rdzenia, które czym prędzej trzeba będzie wypuścić w świat.

Grupy będą wyglądały tak:

Dołączona grafika Dołączona grafika

Użytkownik Silverlight edytował ten post 2010.09.19, 11:27


[wycięty kolejny już z serii docinek w moją stronę /~VPN]
Błąd nie został naprawiony w najnowszej wersji beta bo:
a) tagi dodane przez Oconnela w ostatniej becie działają nie tak jak trzeba.
b) w.w. problem został naprawiony przez Oconnela ale nie w publicznej wersji (Silver ją najwidoczniej posiada).
Czyli na dobrą sprawę zgłoszenie powinno mieć status:
Aktualizacja statusu do: Zatwierdzono
Aktualizacja wersji do: 2.2.3.27
Zgłoszenie naprawione w wersji: Brak
Chciałem, żeby zgłoszenie było inne niż "odrzucone" bo po pierwsze zapomniał bym sprawdzić czy Silver naprawił kompozycje no i o nim samym nie wspominając.
Reasumując: zastanów się zanim cokolwiek napiszesz - sprawa ruszy jak się pojawi nowa beta lub dostanę takową na priv od Oconnela.

Użytkownik VPN edytował ten post 2010.09.19, 12:09



Silverlight

2010.09.19, 12:05
No ustawienie na Do sprawdzenia, jak Oconnel nie określił, w której wersji zostanie to zrealizowane, było trochę głupie.

Ale Behericie, sam tak chciałeś (w odpowiedzi wyraźnie uwzględniłeś, że prosisz VPN o to, aby ustawił taki, a nie inny status zgłoszenia - Proszę na razie dać do sprawdzenia bo zapomnę), także VPN w niczym tu nie zawinił, a jedynie wykonał Twoją prośbę (co często robi z ogromną niechęcią).

Użytkownik Silverlight edytował ten post 2010.09.19, 12:08


Aktualizacja statusu do: Zatwierdzono
Aktualizacja wersji do: 2.2.3.27
Zgłoszenie naprawione w wersji: Brak

Aktualizacja statusu do: Do sprawdzenia
Zgłoszenie naprawione w wersji: 2.2.3.29

Dam do sprawdzenia bo tagi powinny działać jak trzeba w .29






Użytkownicy przeglądający to zgłoszenie: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych