Skocz do zawartości


Informacje o zgłoszeniu

  • #003872

  • Odrzucono

  • 2.3.0.27

  • -

  • 0 - brak

Potwierdzenia zgłoszenia

  • Tak (0)Nie (0)
Zdjęcie

Długie łączenie się z siecią przy masie kontaktów i grup

Napisane przez Beherit w 2010.08.17, 14:24

Mam dosłownie masę kontaktów na roosterze. Gdy włączę AQQ (ofkors sprawdzane na czystym profilu bez żadnych kompozycji dodatkowych etc) to komunikator przez jakiś czas nieodpowiada. Dla przykładu gdy użyję zwykłego komunikatora na komórkę np Bombus to łączy się w mgnieniu oka - a moja komórka nie ma super procka, dużo pamięci czy też karty graficznej ;] W załączniku log.

Załączony plik  Log.txt   957,39 KB   208 Ilość pobrań

Aktualizacja statusu do: Zatwierdzono
Aktualizacja istotności do: 2 - przeciętna

Aktualizacja statusu do: Do uzupełnienia

Mówimy o starcie z zerowego profilu, czy też już kolejnym starcie i pobraniu kontaktów z pliku sesji?

Przy zerowym jest tragedia, przy profilu już z plikiem sesji jest tragedia troszkę mniejsza...

Aktualizacja statusu do: Zatwierdzono
Aktualizacja wersji do: 2.2.3.10

Aktualizacja statusu do: Do uzupełnienia

Musiałbym mieć dostęp do tego konta, bądź innego które działa równie wolno. Jeżeli przygotujesz takie testowe konto chętnie sprawdzę co jest grane.

Że co przepraszam? Dostęp do tego konta nie mogę dać a przygotować hmmm możesz sobie sam? W ogóle to jak sobie wyobrażasz takie konto testowe? Mam dodać do restera masę kontaktów co łączy się z autoryzacjami i masą zapytań od ich strony "A Ty kim jesteś?"...? Zresztą od czego jest logowanie w AQQ? Przepraszam ale mam skakać żebyś naprawił błąd? To już kurde przesada! :/

Aktualizacja statusu do: Zatwierdzono

Testowałem dziś z Oconnelem łączenie się z siecią na profilu z masą kontaktów - no cóż jest lepiej niż było a i tak zoptymalizowane to zostało w 100%. Można uznać za zrealizowane.

Aktualizacja statusu do: Zrealizowano
Zgłoszenie naprawione w wersji: 2.2.3.21

Aktualizacja statusu do: Zatwierdzono
Aktualizacja istotności do: 3 - średnia
Aktualizacja wersji do: 2.3.0.27
Zgłoszenie naprawione w wersji: Brak

Niestety problem powrócił (nie jestem w stanie określić kiedy gdyż korzystałem z tego konta z duża ilością kontaktów z innego komunikatora). Dodałem nowe konto do AQQ, chciałem pierwszy raz się połączyć i czekam już 10 minut aż komunikator mi się załaduje. W między czasie otrzymuję komunikat o zawieszeniu się działania aplikacji:

http://wklej.org/id/607591/

Dodatkowo zamieszczam log z logowania zdarzeń. Na rosterze jest obecnie 1562 kontaktów.

Załączony plik  Log-2011-10-14.txt   2,5 MB   208 Ilość pobrań

Aktualizacja statusu do: Odrzucono

Rozkładam dłonie - dosłownie. Muszę po prostu przyznać, że AQQ może mieć problem z taką ilością kontaktów. Samo ich wyświetlenie w kontrolce IE i wczytanie grafik, divów, tabel etc. zajmie spory ułamek czasu. Ale problem jest marginalny. 0.01% osób osiąga tak wielką liczbę kontaktów to raz. Dwa, przy drugim odpaleniu AQQ powinno być lepiej - jeżeli przetrwasz pierwszy start. Trzy, z aktywnym logiem AQQ prawdopodobnie zawiesi się gdy cokolwiek klikniesz w między czasie, co też się stało. Poza tym, niby gdzie miałbym to przetestować! :D

Tutaj nie chodzi tylko o łączenie się z siecią, nawet przy usuwaniu kontaktu z rostera i innych aukcjach po prostu się wszystko zawiesza :/





Użytkownicy przeglądający to zgłoszenie: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych