Skocz do zawartości


Informacje o zgłoszeniu

  • #003879

  • Zrealizowano

  • 2.2.3.29

  • 2.2.4.19

  • 2 - średnia

Potwierdzenia zgłoszenia

  • Tak (0)Nie (0)
Zdjęcie

Użycie zawijania/urkywania długich nazw grup i CC_GROUPNAME

Napisane przez Beherit w 2010.08.20, 14:54

Zgłoszenie nawiązuje do błędu zgłoszonego tutaj. Gdy zmienimy/wyedytujemy kompozycję tak aby długie nazwy grup były ucinane tj. skracamy to co jest w tagu CC_GROUPNAME, to znika nam licznik ile kontaktów jest w grupie i ile z nich jest aktywnych.

Teraz specjalnie dla VPN i Oconnela wytłumaczenie czemu te zgłoszenie jest błędem a nie propozycją:
Aktualnie w kompozycjach standardowych jak mamy długie nazwy grup to rozjedzie nam się cała kompozycja i jeżeli błąd, który zgłosiłem zostanie naprawiony to stracimy funkcjonalność informowania o ilości/aktywności kontaktów. Poza tym są kompozycje np. Sense, które wykorzystują możliwości CSS do skracania długich nazw tak aby kompozycja się nie rozjeżdżała. Stąd po przerobieniu kompozycji standardowych i zważając na fakt istnienia już takich co wspierają długie nazwy grup tracimy możliwości jakie oferuje AQQ.

Rozwiązanie błędu:
Aby nie wprowadzać zbytniego zamieszania w kompozycjach i pozostawić kompatybilność starszych kompozycji proponuję wprowadzić dwa nowe tagi np. CC_GROUPNAMEEX oraz CC_GROUPNAMECOUNT, które będą odpowiadać kolejno za nazwę grupy bez licznika oraz sam licznik. Oczywiście to już Oconnel ustali nazwę tych tagów.

Ingo specjalnie dla VPN
Zgłoszenie nie wymaga informacji na temat wtyczek, kompozycji, IE czy też systemu także powstrzymaj się od komentarzy, że czegoś brakuje.

Aktualizacja statusu do: Zatwierdzono
Aktualizacja istotności do: 2 - przeciętna

Uhm.

Hah, troche wybiegłeś na przód. Póki co Oconnel jeszcze nie naprawił tamtego błędu. Może być tak, że zamiast ucinania długiej nazwy i dodania 3-kropka, zrobi zwykłe zawijanie tekstu na kilka linijek. I wtedy ten temat będzie się już klasyfikował jako propozycja :P

Nie do końca eSKej. Zobacz, że są kompozycje inne niż standardowe i tam podczas zawijania tracimy funkcjonalność o której napisałem. Propozycją było by coś nowego - ja podaję rozwiązanie na błąd tj. tracenie jednej z funkcjonalności AQQ.

No wiem, wiem, ale tak obiektywnie rzecz biorąc to jeśli coś jest zrobione inaczej niż w standardzie to nikt nie powinien mieć pretensji że coś działa nie tak jak trzeba, że tracimy funkcjonalność. Nie bez powodu kompozycja standardowa nazywa się tak a nie inaczej, wyznacza standard, do którego powinno się dążyć. Błąd jest wtedy gdy standardowa kompozycja ma jakiś problem. Jeśli ja w swojej kompozycji zrobię coś nowego, czego OC nie przewidział to nie mogę mieć do niego pretensji. Mogę za to jak najbardziej złożyć mu propozycje.

A i żeby nie było, sam korzystam z triku z trzy-kropkiem i popieram to zgłoszenie (zwracam tylko uwagę na rozróżnienie między propozycją a błędem) ;)

eSkej ale standard nie obsługuje długich nazw grup! I tu leży sendo sprawy bo standardowa kompozycja nawet sobie z tym nie radzi - zobacz inne moje zgłoszenie.

no wiem, do tamtego zgłoszenia nie mam zastrzeżeń :P

Aktualizacja statusu do: Do sprawdzenia
Zgłoszenie naprawione w wersji: 2.2.2.27

Że tak się spytam - jakie tagi zostały dodane? Bo w change log nie ma info i nie da się sprawdzić czy błąd został naprawiony czy nie!

Może te, które zaproponowałeś? Nie możesz zapytać kanałem prywatnym?

Pytałem się, błąd w ogóle nie został naprawiony bo "nie ma na to czasu przed stabilką". Ofkors zgłoszenie należy przywrócić.

Aktualizacja statusu do: Zatwierdzono
Aktualizacja wersji do: 2.2.2.27
Zgłoszenie naprawione w wersji: Brak

No ładnie...

Aktualizacja statusu do: Do sprawdzenia
Zgłoszenie naprawione w wersji: 2.2.3.27

Dodano tag CC_GROUPCOUNT oraz CC_GROUPNAMEEX

Nienaprawione bo tag CC_GROUPNAMEEX rozpoznawany jest jako CC_GROUPNAME + dodaje "EX"

Aktualizacja statusu do: Zatwierdzono
Aktualizacja wersji do: 2.2.3.27
Zgłoszenie naprawione w wersji: Brak

Aktualizacja statusu do: Do sprawdzenia
Zgłoszenie naprawione w wersji: 2.2.3.29

Nienaprawione. Owszem tagi zostały dodane i działają prawnie ale nie zostały zaimplementowane do standardowych kompozycji.

Aktualizacja statusu do: Zatwierdzono
Aktualizacja wersji do: 2.2.3.29
Zgłoszenie naprawione w wersji: Brak

Aktualizacja statusu do: Do sprawdzenia
Zgłoszenie naprawione w wersji: 2.2.4.19

Przynajmniej dwie kompozycje są ok ;)

Aktualizacja statusu do: Zrealizowano

Użytkownicy przeglądający to zgłoszenie: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych