Skocz do zawartości


Informacje o zgłoszeniu

Potwierdzenia zgłoszenia

  • Tak (0)Nie (0)
Zdjęcie

Avatary w sieci GMAIL i Facebook

Napisane przez cukiernik w 2010.09.10, 10:35

Witam!
W przypadku gdy mam dodane zdjęcie profilowe na serwerze gmail.com, facebook.com to AQQ nie "ściaga" go automatycznie do wizytówki. W przypadku gdy rozmawiam z osobami z w/w serwerów to ich zdjęcia profilowe prawidłowo sa wyswietlane (ściągane).
Nie mogę również ręcznie dodać swojego awatar bo system koimunikuje iż te serwery nie obsługuja takowej akcji.

Podobną sytuację mam w przypadku wewnętrznego serwera Jabber. W przypadku aplikacji PSI umieściłem w nim swój avatar, jednak AQQ go nie "ściaga" jak również nie pozwala zaktualizować.


cukiernik

2010.09.10, 10:45
Załączam okno rozmowy:

okno.jpg

Użytkownik cukiernik edytował ten post 2010.09.10, 10:46


Aktualizacja statusu do: Do uzupełnienia

OK, trzeba kilka spraw wyjaśnić.
1. Zarówno GTalk jak i Facebook nie są uważane za osobne sieci, ale jako konta w sieci Jabber/XMPP.
2. AQQ obsługuje tylko częściowo XEP odpowiedzialny za obsługę awatarów z vCard, tzn. powinno poradzić sobie z jego pobraniem, ale już wysłaniem nie.
3. Pobieranie przez AQQ awatarów z ww. kont dopiero podczas rozmowy wydaje się być błędem, gdyż powinny się pobrać automatycznie znacznie wcześniej.
4. Z powodu tego co napisałem w punkcie 2 otrzymujesz komunikat, że serwer nie obsługuje takiej opcji. Nie jest to do końca prawda, bo to AQQ nie obsługuje takiej opcji.
5. Psi obsługuje awatary z vCard w obie strony, dlatego też tam nie ma takich problemów.

Podsumowując: zatwierdzę, jeśli dostarczysz dodatkowe zrzuty obrazujące problem opisany przeze mnie w punkcie 3.


cukiernik

2010.09.10, 11:50
Odnośnie:
"...
3. Pobieranie przez AQQ awatarów z ww. kont dopiero podczas rozmowy wydaje się być błędem, gdyż powinny się pobrać automatycznie znacznie wcześniej.
..."

Zgadzam się, jednak AQQ tegoż nie czyni o czyś wiadczy moja wizytówka w AQQ po dodaniu konta. Jedyni adla konta założenogo na aqq.eu mam avatar.
W jaki sposób mam Ci to potwierdzić?
Czy ekran z wizytówki wystarczy?

Aqq
aqq.jpg

FAcebook
facebook.jpg

Gmail
gmail.jpg

Jabber
jabber.jpg

Użytkownik cukiernik edytował ten post 2010.09.10, 11:51


Rozumiem, że zarówno na koncie Facebook, GTalk jak i Jabber (jaki serwer?) miałeś ustawiony awatar w innym komunikatorze? Jeśli tak to GTalk odpada, AQQ go nie obsłuży (brak zgodności z XMPP), ale dwa pozostałe konta powinny mieć awatar.


cukiernik

2010.09.11, 15:49
Wszystko się zgadza. Odnośnie Jabber to serwer jest postawiony wewnątrz firmy gdzie pracuje. Nie jest dostępny na zewnątrz. Niemniej jednak w PSI mój Avatar jest widoczny.
Dlaczego GTALK odpada? Ją widzę w oknie rozmowy avatary moich znajomych.

Użytkownik Wareczek edytował ten post 2010.09.11, 17:33


Aktualizacja statusu do: Zatwierdzono
Aktualizacja istotności do: 2 - przeciętna

Może jednak GTalk jest w przypadku awatarów zgodny z XMPP, kto to wie :P

Aktualizacja statusu do: Do sprawdzenia
Zgłoszenie naprawione w wersji: 2.2.3.27

Jak pisałem wcześniej nie zamierzam wprowadzać pełnej zgodności ze starym XEP-em odpowiedzialnym za awatary, jednak, widzę tutaj jeden problem warty poprawki. Mianowicie fakt, że jeżeli mamy ustawiony awatar dajmy to na FB, to wchodząc do własnej wizytówki - i klikając "Pobierz dane z serwera" awatar nadal jest niewidoczny. Natomiast poprawiając to, i tak nie będzie on pobierany automatycznie (chyba, że sami siebie mamy na liście, wtedy tak). Ustawić/Zmienić awatara nadal nie będzie można ponieważ wspomniane serwery nie obsługują PubSub-a.


cukiernik

2010.09.15, 12:39
Działa tylko dla facebook. Brak realizacji dla GTALK oraz JABBER

Aktualizacja statusu do: Zatwierdzono
Aktualizacja wersji do: 2.2.3.27
Zgłoszenie naprawione w wersji: Brak

Aktualizacja statusu do: Do uzupełnienia

Proszę o log z konsoli XML. Trzeba zobaczyć jakie są róźnice pomiezy vcard z FB a innymi. Swoją drogą ustawiłem awatar na Buzzie w Gmailu a serwer i tak nie zwraca go w VCardzie więc nie wiem czy w ogóle jest to możliwe do zrealizowania.

A przepraszam, po pewnym czasie awatar na GMail pojawił się (nie jest zatem związany z VCard-em).


cukiernik

2010.09.29, 20:36
20:34:05 < Sent Length: 103
<iq id="session3040" to="cukiernik@gmail.com" type="get" xml:lang="pl">
<vCard xmlns="vcard-temp"/>
</iq>


20:34:05 > Recv Length: 161
<iq from="cukiernik@gmail.com" to="cukiernik@gmail.com/AQQD5E53913" id="session3040" type="result">
<vCard xmlns="vcard-temp">
<FN>Cookie Monster</FN>
</vCard>
</iq>


Aktualizacja statusu do: Zatwierdzono

I co mam z tym zrobić? Nie wiem, więc zatwierdzę.

Aktualizacja statusu do: Odrzucono

Ano nic, błędu brak. To tylko potwierdza że nie ma żadnego awatara na serwerze. Proszę go ustawić na Buzzie i po restarcie AQQ powinien się pojawić.


cukiernik

2010.09.30, 13:09
Dodałem zdjęcie w BUZZie i dalej nic z tego!

Ponownie wysyłam zapis z XML:

13:01:32 < Sent Length: 103
<iq id="session3037" to="cukiernik@gmail.com" type="get" xml:lang="pl">
<vCard xmlns="vcard-temp"/>
</iq>


13:01:33 > Recv Length: 161
<iq from="apaczek76@gmail.com" to="cukiernik@gmail.com/AQQED0197A1" id="session3037" type="result">
<vCard xmlns="vcard-temp">
<FN>Cookie Monster</FN>
</vCard>
</iq>


Dodatkow ten sam problem mam z jabber:

13:04:39 < Sent Length: 120
<iq id="session3038" to="cukiernik@jabber.pl" type="get" xml:lang="pl">
<vCard xmlns="vcard-temp"/>
</iq>


13:04:39 > Recv Length: 648
<iq id='session3038' to='cukiernik@jabber.pl' type='result' xml:lang='pl'
from='cukiernik@jabber.pl/AQQ'>
<vCard xmlns='vcard-temp'>
<FN>Cookie Monster</FN>
<N>
<FAMILY>Monster</FAMILY>
<GIVEN>Cookie</GIVEN>
<MIDDLE/>
</N>
<NICKNAME>cukiernik</NICKNAME>
<URL/>
<BDAY/>
<GENDER/>
<ORG>
<ORGNAME/>
<ORGUNIT/>
</ORG>
<TITLE/>
<ROLE/>
<EMAIL>
<INTERNET/>
<PREF/>
<USERID/>
</EMAIL>
<ADR>
<HOME/>
<EXTADD/>
<STREET/>
<LOCALITY/>
<REGION/>
<PCODE/>
<CTRY/>
</ADR>
<ADR>
<WORK/>
<EXTADD/>
<STREET/>
<LOCALITY/>
<REGION/>
<PCODE/>
<CTRY/>
</ADR>
<TEL>
<WORK/>
<MSG/>
<FAX/>
<VOICE/>
<NUMBER/>
</TEL>
<TEL>
<HOME/>
<MSG/>
<FAX/>
<VOICE/>
<NUMBER>E51</NUMBER>
</TEL>
</vCard>
</iq>



Nadmieniam, że problme dotyczył 3 kont: GMAIL, JAbber, FAcebook. Zostało zrobione wyłacznie FAcebook.


cukiernik

2010.09.30, 14:20
Zrobiłem inaczej. Włączyłem PSI, ponownie wysłałem avatar na serwer, pobrałem go ponownie w AQQ i się pojawiło :). Temat można uznać za zrealizowany, lecz nie wyjasniony do końca.


cukiernik

2010.10.02, 15:53
Proszę o nadanie statusu: Zrealizowano. Obecny jest nieprawidłowy i psuje statystyki :)

Aktualizacja statusu do: Zrealizowano
Aktualizacja istotności do: 2 - przeciętna
Zgłoszenie naprawione w wersji: 2.2.3.29





Użytkownicy przeglądający to zgłoszenie: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych