Skocz do zawartości


Informacje o zgłoszeniu

  • #004179

  • 0 - brak

  • Zrealizowano

Potwierdzenia zgłoszenia

  • Tak (0)Nie (0)
Zdjęcie

Automatyczna zmiana rozmiaru filmu YT

Napisane przez wu112 w 2010.10.29, 16:35

Propozycja: Automatyczna zmiana rozmiaru filmu YT

Temat propozycji

pomysł by przy kodzie embed (przy okazji można dać nowy sposób od googla via iframe) dodać zmienną odpowiadającą za rozmiar, który byłby powiązany z aktualnym rozmiarem okna.
Dzięki temu przy pełnym rozmiarze film wyświetlany zostałby w tej samej szerokości :), a jedynie wysokość może być lekko zmiejszona, oraz oczywiście zawsze opcja pełnego ekranu filmu YT musi byćSilverlight

2011.07.21, 15:35
Mnie osobiście udało się wykombinować taki hack:

EMBED {width: 100%;}

Powoduje on, że szerokość playera zawsze jest taka, na jaką pozwala okno (również się zmniejsza, gdy się nie mieści na minimalnej szerokości okna, czyli to działa w dwie strony).

Niestety z utrzymaniem proporcji playera jest już nieco trudniej, bo jedyny sposób, na jaki wpadłem, to oczywiście IE expression - które naturalnie działa prawidłowo, jednak z expression jest ten ból, że zmiany w expression wprowadzam tylko i wyłącznie na samym początku nowych betatestów - aby dokładnie przetestować jego zachowanie i na jak bardzo (czy w ogóle, ale przeważnie tak) spowalnia ono pracę okna. Pod IE9 sytuacja jest bardzo komfortowa, silnik został wysoce zoptymalizowany i nie ma z zamulaniem większego problemu, natomiast pod starszymi wersjami IE już mogą występować pewne opóźnienia. Mogę dołączyć taki kod na początku najbliższych betatestów do kompozycji Standard i potestujemy sobie ;)

Aktualizacja statusu do: Zrealizowano
Aktualizacja Dodano w AQQ do: 2.4.0.57

Użytkownicy przeglądający to zgłoszenie: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych