Skocz do zawartości


Informacje o zgłoszeniu

 • #004357

 • 0 - brak

 • Zrealizowano

Potwierdzenia zgłoszenia

 • Tak (17)Nie (0)
Zdjęcie

Przebudowa listy kontaktów

Napisane przez wu112 w 2010.12.30, 23:53

Propozycja: Przebudowa listy kontaktów

Temat propozycji

Jak w temacie chodzi o takie przebudowanie listy kontaktów by można było np w jeden kontakt połączyć XMPP(aqq.eu), GG, XMPP(Tlen), XMPP(Facebook)
wiem że tlen można było by dodawać do aqq.eu ale nie o to chodzi w tym pomyśle tylko o swobodne łączenie kontaktów z różnych rosterów, tak samo swobodne przemieszczanie między grupami. Tak by nie było tak jak teraz czyli 1 kontakt powielony kilka razy bo osobno konto gg, osobno facebook i osobno gmail. Tak samo niektóre grupy są powtórzone parę razy na różnych serwerach co też nie ma sensu.

Jeżeli ktoś nadal nie wie o co chodzi do końca to radzę ściągając WTW, skonfigurować kilka kont i zobaczyć jak swobodnie z różnych serwerów można łączyć kontakty w metakontakty oraz przemieszczać kontakty między grupami.

---

Wizja propozycji użytkownika Nightmare:
Dołączona grafika
Opis: http://forum.aqq.eu/...dpost__p__80038

Wizja propozycji użytkownika bartek-525:
Dołączona grafika
Opis: http://forum.aqq.eu/...dpost__p__80075

Wizja propozycji użytkownika Paulos:
Dołączona grafika
Opis: http://forum.aqq.eu/...dpost__p__80095


OC kiedy można spodziewać się realizacji tej propozycji?


inzaghi89

2011.03.22, 07:56
Ponawiam. Jest to jedna z tych rzeczy, która po prostu być musi. Bez tego AQQ jest w moim przypadku całkowicie bezużyteczne jeśli chodzi o listę kontaktów. Nowa grupa dla poszczególnych kont, do tego jeśli są grupy w tych kontach kolejne to następne podziały... Brak wyboru sortowania kontaktów. To da się zrobić i to powinno być, i tutaj.

Ja też czekam na przebudowę listy kontaktów, a tymczasem przechodzę na Tlena7, który tą funkcjonalność posiada super!

Propozycja jak najbardziej sensowna i powinna być zrealizowana jako PRIORYTET


GwynBleidD

2011.10.12, 13:05
Propozycja jest SUPER! I mam nadzieję, że coś w jej sprawie się ruszy.


oskar0181

2011.12.31, 22:22
Witam, od niedawna przesiadłem się na AQQ i to zmobilizowało mnie, żeby założyć tutaj oto na tym forum konto, aby dopisać się do użytkowników, którzy popierają przebudowę listy kontaktów. Wiem, że zapewne nie jest to prosta rzecz, ale naprawdę znacząco wzrosłaby funkcjonalność użytkowania listy kontaktów.

Propozycja stoi już trochę czasu... ruszyło się coś w tą stronę?


przemo509

2012.06.04, 23:46
Odkąd zauważyłem możliwość dodania do AQQ kontaktów ze Skype, Gmaila i facebooka, to rzeczywiście przydałaby się możliwość łączenia kontaktów. Funkcja metakontaktów pozwala łączyć je tylko w obrębie jednego konta (np. w obrębie konta AQQ można łączyć kontakty ze Skype, GG i jabbera, ale już Gmail jest traktowany jako oddzielne konto). Czekam z niecierpliwością na rozwój wydarzeń w tej sprawie.

Popieram, bardzo przydatna funkcja łączenia kontaktów, dlatego przydało by się łączenie między kontami gmail itp


inzaghi89

2012.10.03, 08:23
Ciekawe czy w końcu coś takiego zaistnieje w tym komunikatorze. Nadal są podzielone belki na konta i nie można połączyć kontaktów, albo nawet jak w WTW, konnekcie i mirandzie wyświetlić ich alfabetycznie bez grup i bez znaczenia na konta.

Przyłączam się do prośby. Im więcej kont i protokołów, tym wyszukiwanie danego kontaktu jest coraz bardziej uciążliwe.

Ooo fajne te metakontakty popieram, dodam parę słów na ten temat jak ja to bym widział. To jest tylko propozycja, im więcej pomysłów tym lepiej. (Niż pisać OC zrób coś).

"multi-zaznaczanie" na liście kontaktów (CTRL+CLICK).. to moglibyśmy kliknąć w kilka kontaktów i z PPM wybrać opcję: "Twórz metakontakt." To Mogło by się to odbyć t.j. np w Photoshop / Fireworks. Zaznaczasz kilka warstw (czyt. kontaktów) -> PPM -> Scal, Spłaszcz zaznaczenie. I Tym że sposobem tworzył by się nam 1 (meta)kontakt.
- Wszystkie by znikły z pola widzenia a widzialny był by tylko 1 (w nim zapisać info o pozycji gdzie się znajdowały pozostałe konta - na jakiej grupie / liście) by ktoś chciał wrócić do pierwotnej wersji wyświetlania listy, dla osób co korzysta tylko z 1 lub 2 kont.

Zarządzanie kontaktami z grupy - daje możliwość optymizacji Listy kontaktów może zamiaist nowego okna.. zrobić przełącznik "toggle" na Tryb edycji listy kontaktów?

+ multi-zaznaczanie kontaktów = multi zmiana ustawień > dla kilku użytkowników
 • przypisz do grupy
 • Twórz metakontakt
 • zawsze pobieraj z serwera aktualny awatar użytkownika
 • usuń (gdy ktoś chce zrobić porządek)
 • przypisz dźwięk
 • powiadom (mnie)
  - gdy osoba zmieni status
  - o urodzinach tej osoby
 • nie archiwizuj rozmów.
 • zmień płeć
 • utwórz konferencje
 • pokazuj na liście gdy jest aktywny

Jeszcze hipotetyczne jakieś rozwiązania jakie mi przychodza do głowy mam ich tysiące może którys będzie trafny :D
 • Przy dużej ilości znajomych z FB, ograniczyć dodatkowo widoczność np. nadać:
  - priorytet wyświetlania profili bo nie wierze że z 100 i wyżej znajomych chcemy wiedzieć je wszystkie a nawet tych samych aktywnych co daje standardowo ok 30. Gdy już chcemy z kimś gadać a nie widzimy jej aktywnej to szukamy a robimy to przez wpisanie ciągu liter, poczym szybko odnajdujemy tę osobę.
  PPM -> pokazuj na liście gdy jest aktywny.
  lub
 • Zamiast wyświetlania w pionie kontakt za kontaktem:
  kontakt 1
  kontakt 2
  kontakt 3
  kontakt 4
  -------------------------------
  4 linie = 4 kontakty

  zrobić jak kiedyś miał FB:

  [awatar] [awatar] [awatar]
  [awatar] [awatar] [awatar]
  [awatar] [awatar] [awatar]
  [awatar] [awatar] [awatar]
  -------------------------------
  4 linie = 12 kontaktów lub 16
 • AQQ:Stats - niech AQQ prowadzi statystyki i sam nadaje priorytety kontaktom:
  - Wyświetla w pierwszej kolejności kontakty z którymi najczęściej piszemy.
 • Facebook:Znajomi:
  Dołączona grafika
  po stronie FB można stworzyć sobie jakąś listę/grupe a my z poziomu AQQ ją wskazać i nadać priorytet tej grupie lub jej cześci znajomych.
 • opcja pokaż wszystkie kontakty. - tu też się rodzi kilka pomysłów..
 • Dołączona grafika[pokaż tylko aktywne] - Grupy wyświetlane w sposób "Accordion" - kliknięcie w daną grupę wyświetla resztę kontaktów.
Dobra narazie kilka takich rzeczy co mi przyszło do głowy, które może by mogły w jakiś sposób dać komuś do myślenia lub przynajmniej nakierować na jakiś trop rozwiązania tego bałaganu na liście kontaktów którego się nie spodziewaliśmy w przeszłości..

Ale przecież coś takiego już jest. Fakt mało intuicyjne ale jest możliwość tworzenia multikontaktu. Wchodzimy w wizytówke danego kontaktu klikamy zakładkę metakontakaty następnie zaznaczamy na liście kontaktów ten który chcemy przyłączyć do tego i w oknie z zakładką metakontakty klikamy dodaj i już, gotowe. Na liscie kontaktów mamy wtedy zamiast dwóch jeden kontakt, a w nim widzimy oba statusy ;)
http://www.aqq.eu/he...akontaktow.html

Użytkownik mr_jaro edytował ten post 2013.01.16, 17:43


@mr_jaro to spróbuj sobie połączyć kontakty z różnych kont np. Facebooka i Nk.pl. Powodzenia ;)

Czytajcie ze zrozumieniem o czym mówi propozycja. Bo jest to wyraźnie napisane już w pierwszym zdaniu cytatu z pierwszego posta. A widzę, że dAv opisał wszystko co mu do głowy przyszło.

@wu112, ;) staram sie wypisywać dużo koncepcji by może któraś kiedyś będzie trafna albo inspiracją do zrobienia czegoś nowego :D poza tym mam tyle pomysłów/zmian że nie chce mi się zakładać nowych tematów..

@mr_jaro, to wiem - ale jest to nie dopracowane.. bo z tego co pamiętam nie da się połaczyć wszystkich kont. Np Skype, AQQ,GG, Facebook, itd w jedną całość.
Post @wu112 też na to wskazuje..

Użytkownik dAv edytował ten post 2013.01.24, 22:02


zmienił status na: Zrealizowano

Dodano w AQQ 2.5.0.51

Użytkownicy przeglądający to zgłoszenie: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych