Skocz do zawartości


Informacje o zgłoszeniu

Potwierdzenia zgłoszenia

  • Tak (0)Nie (0)
Zdjęcie

Nieczytelne miejsca w kompozycji

Napisane przez VPN w 2011.01.04, 18:51

W nowej wersji kompozycji Standard (prawdopodobnie też ProStandard) wyraźniej widać miejsca, gdzie kontrast jest zbyt mały, aby czcionka była czytelna, szczególnie dla osób słabowidzących. Jak na razie wyłapałem dwa takie miejsca:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Aktualizacja statusu do: Zatwierdzono
Aktualizacja istotności do: 2 - przeciętna
Aktualizacja wersji do: 2.2.4.11


Silverlight

2011.01.04, 20:42
Co do drugiego screena - z tym się nic nie da zrobić. Na starej standard było tak samo ;) Rozmawiałem o tym z Oconnelem, AQQ po prostu wyświetla tekst sformatowany identycznie, jak w poście na forum, gdyż AQQ nie przerabia w żaden sposób dostarczanej przez źródło danych. Oconnel nie chce wprowadzać żadnych mechanizmów, które będą usuwały m.in. formatowanie, dlatego to nie zostanie poprawione. Poza tym - winne jest tutaj forum i forma danych, wysyłanych w RSS. Przeglądarki, np. Mozilla Firefox ignoruje formatowanie, dlatego przeglądany w przeglądarce kanał RSS jest czytelny.

Co do pierwszego screena - Buglista nie służy do zgłaszania propozycji.

To nie jest propozycja, chyba że naprawy błędu. Stary Standard był w tym miejscu idealnie kontrastowy, więc nie było takiego problemu. Wystarczy nieco zmienić kolory, np. wiadomości własne dać na jaśniejszym tle i tam jaśniejsza czcionka, a wiadomości otrzymane ciemniejsze tło i ciemniejsza czcionka. Proste, a jakie skuteczne.


Silverlight

2011.01.17, 17:25
Kolory teł wiadomości przychodzącej i wychodzącej zostaną zamienione.


Silverlight

2011.01.18, 21:55
Do sprawdzenia w Standard v2.02 i ProStandard v3.02 (AQQ 2.2.4.19).

Aktualizacja statusu do: Do sprawdzenia
Zgłoszenie naprawione w wersji: 2.2.4.19

Nie widzę żadnych zmian.


Silverlight

2011.01.20, 18:38

Kolory teł wiadomości przychodzącej i wychodzącej

zostały

zamienione.



Wystarczy nieco zmienić kolory, np. wiadomości własne dać na jaśniejszym tle i tam jaśniejsza czcionka, a wiadomości otrzymane ciemniejsze tło i ciemniejsza czcionka.



Aktualizacja statusu do: Zrealizowano

Po głębszej analizie stwierdziłem, że poziom kontraktu jest nieidealny, ale akceptowalny.





Użytkownicy przeglądający to zgłoszenie: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych