Skocz do zawartości

Informacje o zgłoszeniu

• Zrealizowano

• -

• -

• 0 - brak

Potwierdzenia zgłoszenia

• Tak (0)Nie (0)
Zdjęcie

Chmurka informacyjna nie reaguje na formatowanie

Napisane przez Deadmaster w 2011.08.18, 15:47

Przypadek 1: Nick, wiadomość i transfer (nick i polecenie) mają być tylko pogrubione.

Właściwy kod, który powinien zadziałać:

Spoiler

• Chmurka AQQ: W wiadomości oraz w transferze (w poleceniu) nadale jest podkreślenie (dodanie underline=off nie pomaga) i wiadomość nie jest pogrubiona.
  • Chmurka TabKit: W wiadomości nadale jest podkreślenie (dodanie underline=off nie pomaga) i nick nie jest pogrubiony.

Przypadek 2: Nick ma być normalny a wiadomość i transfer (tylko polecenie, nick ma być normalnly) tylko pogrubione.

Właściwy kod, który powinien zadziałać:

Spoiler

• Chmurka AQQ: W wiadomości oraz w transferze (w poleceniu) nadale jest podkreślenie (dodanie underline=off nie pomaga) i wiadomość nie jest pogrubiona.
  • Chmurka TabKit: W nicku nadale jest podkreślenie (dodanie underline=off nie pomaga) i wiadomość nie jest pogrubiona. Wiadomość jakimś magicznym sposobem można pogrubić gdy damy bold=on w [fontmsg] jednak wtedy (zgodnie zresztą z kodem) pogrubia sie nick w chmurce z AQQ.

Obie chmurki ignorują polecenie italics. Podsumowując: formatowanie tekstu w chmurkach (prawie) nie działa albo działa dziwnie. Uważam, że tekst powinien reagować na wszystkie podstawowe polecenia (bold, underline i italics) bo teraz np. nie możemy nawet wyłączyć podkreślenia w nowej wiadomości :(

Aktualizacja statusu do: Zatwierdzono
Aktualizacja istotności do: 2 - przeciętna

Dodam od siebie, że chmurki są źle formatowane nie zależnie czy jest to chmurka pochodząca z wtyczki czy z AQQ.

Dodam od siebie, że chmurki są źle formatowane nie zależnie czy jest to chmurka pochodząca z wtyczki czy z AQQ.

Aktualizacja statusu do: Odrzucono

Ten plik konfiguracyjny jest już nie co przestarzały. Bold dotyczy jedynie tytułów dla powiadomień i to powinno działać. Atrybut face i underline nie są w tej chwili w ogóle obsługiwane. Głównie z powodu, że plik knfiguracyjny był tworzony gdy były jedynie dwa typy powiadomień (action, msg), a obecnie tych typów jest ponad 10. Dla każdego typu trzeba by dodać odrębną sekcję w pliku konfiguracyjnym. Na razie jednak nie jest to planowane, i nie sądzę też aby było to wygodne rozwiązanie dla kogokolwiek.

Podaj proszę wszystkie typy jakie można zdefiniować.

zmienił status na: Zatwierdzono
zmienił wersja na: 3.0.0.21

Odświeżam zgłoszenie - prosiłem spory czas temu o opis typów z SDK i się nie doczekałem. Proszę więc tutaj, bo obecnie trzeba na czuja ustawiać PluginShowInfo.Event, nie ma nigdzie opisu.

zmienił status na: Zrealizowano

Masz w pliku PluginAPI opisaną strukturę TMiniEvent. Jest tam dokładny spis z wyjaśnieniem.

Ale ten opis nie jest dokładny :/ Nie ma informacji o tym, że dany typ chmurki współgra z Tick czy nie.

zmienił status na: Odrzucono

W plikach INI obecnie można definiować jedynie kolor czcionki. Program na nic innego nie zareaguje. W tej kwestii odpowiadałem już wcześniej. 

@Beherit - każdy tym akcji obsługuje Tick.

Nie obsługuje, debilem nie jestem i napisałem to uprzednio robiąc testy, zresztą doświadczenie w kodzeniu wtyczek mnie już tego nauczyło. Więc może zamiast znowu od razu odrzucać najpierw sprawdź to dokładnie.

zmienił status na: Do uzupełnienia

Zatem który typ nie wspiera Tick? I skoro to sprawdzałeś to po co pytasz? :)

Nie mam czasu na to, aby to ponownie spawdzać. Pytam, bo jest z tym burdel i obecnie mam ustawiony jeden typ chmurek we wszystkich wtyczkach. Opisz w SDK dokładnie te chmurki + spradź Tick.

Tick wspiera każdy rodzaj chmurki. Dlatego, że Tick służy do łączenia poszczególnych jej elementów. Nie ma zatem po co tego pola opisywać. Reszta jest wystarczająco dobrze opisana. Naprawdę nie rozumiem czego więcej oczekujesz w tej sprawie. Napisz konkretnie albo nie przywracaj tego zgłoszenia.

Tick nie działa dla każdej chmurki - podanie go dla niektórych (nie pamiętam już dokładnie jakich a nie mam czasu tego dzisiaj sprawdzać), sprawia, że chmurka od razu znika i ignoruje czas jej wyświetlania. Co do informacji o pliku INI to znowu jakaś ściema, bo ja mam ustawione w pliku INI dla swojej kompozycji chociażby podkreślenie i to działa.

Może działa coś ekstra z tego pliku jeszcze. Kolory na pewno powinny działać - reszta niekoniecznie jest wspierana. Skoro nie potrafisz powiedzieć w czym problem jeżeli chodzi o Tick tj. która chmurka według Ciebie reaguje w ten sposób to ja się do tego nie odniosę. Zgłaszasz błąd to go zgłoś właściwie lub w ogóle.

Rozejrzałęm się w temacie i:

1. Tick już działa, kiedyś faktycznie nie śmigało to, musiałeś kiedyś poprawić.
2. Nadal nie wiadomo jaki tym chmurki w SDK odpowiada jakiemu formatowaniu ustawionym w pliku INI (np. tmePseudoMsgCap odpowiada jakiej wartości? [fontaction]? [fontmsg]?).
3. W FAQ dla kompozycji nie ma opisane dokładnie jakie wartości są obecnie wspierane przez AQQ.

zmienił status na: Do sprawdzenia

Dzięki za tabelkę, to wszystko wyjaśnia. Niestety zgłoszenie nie jest zrealizowane - dodaj proszę tę informację na SDK (może być na samej stronie) i w FAQ tworzenia kompozycji.

zmienił wersja na: brak wersji

Nie znalazłem nigdzie tej informacji na stronach WWW.

No wcześniej jak pisałem posta to nie było tego, nie rób ze mnie debila.

Użytkownicy przeglądający to zgłoszenie: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych