Skocz do zawartości


Informacje o zgłoszeniu

  • #005106

  • 0 - brak

  • Odrzucono

  • 0.1.0.4

  • -

Potwierdzenia zgłoszenia

  • Tak (0)Nie (0)
Zdjęcie

Gra nie uruchamia się pod AQQ 2.3.0.31

Napisane przez Panoramix Hash w 2011.10.26, 19:10

Chciałem zagrać z koleżanką w okręty, ale u mnie wyskoczyło całkowicie szare okno
Schowek01.jpg
i nie dało się nic zrobić, a u niej wszystko było normalne.
Ja mam AQQ w wersji 2.3.0.31, a ona 2.2.5.32.

Aktualizacja wersji do: Brak

Jak widać coś w wersji beta AQQ się pozmieniało :( Jak wyjdzie wersja stabilna i problem będzie nadal, to postaram się na to popatrzeć!

Może to przez AlphaControls? ;)

Aktualizacja statusu do: Odrzucono
Aktualizacja wersji do: 0.1.0.4

Najwidoczniej AlphaControls, chodź na aktualnej wersji stabilnej AQQ plansz się rysuje (przynajmniej u mnie), zrobił się z kolei problem z menu :(.
Może kolejne aktualizacje AQQ coś naprawią :)

Mylisz się. Tworzysz okna wtyczki poprzez WinApi i system skórkowania podpina się do wtyczki. To nie jest błąd, tak działa AlphaControls. Rozwiązaniem jest tutaj tworzenie form wtyczki w znacznie inny sposób - posprawdzaj sobie :)


Panoramix Hash

2011.11.12, 00:06
Można liczyć na jakąś aktualizację wtyczki? Z chęcią potestuję, bo jak na razie to na wersji stabilnej w dalszym ciągu wyskakuje szare okno (jak w pierwszym poście). Ci, którzy zrobili aktualizację z poprzedniej stabilki do obecnej, a którzy korzystali z tej wtyczki, są na pewno rozczarowani, że teraz to nie działa.

Mylisz się. Tworzysz okna wtyczki poprzez WinApi i system skórkowania podpina się do wtyczki. To nie jest błąd, tak działa AlphaControls. Rozwiązaniem jest tutaj tworzenie form wtyczki w znacznie inny sposób - posprawdzaj sobie :)

Dokładnie jak piszesz, jest co prawda nadbudowa ale gdzieś tam leci CreateWindow czy CreateWindowEx i jest tworzone standardowe okno Windowsowe (nie korzystam z Delphi czy Buildera więc formy to nie u mnie). Po prostu czyste funkcje WinApi bez specjalnego kombinowania. Domyślam się że AC hookuje sobie pewne rzeczy i tu jest problem bo jakoś dziwnie to robi, choćby to że zwykłe menu się popsuło. Rozumiem, że odświeżanie planszy może nie działać najlepiej bo AC przejęło pewne rzeczy przy odrysowywaniu, ale to że się menu popsuło, które jest zwykłym menu przypiętym do okna, to już nie bardzo :) Jak masz jakieś konkrety to na PRV.

Można liczyć na jakąś aktualizację wtyczki?

Szkoda, szkoda, że przestało działać ale jakoś kiepsko to widzę :( Jeżeli nawet poprawię odświeżanie to pozostaje jeszcze kwestia menu.

Użytkownicy przeglądający to zgłoszenie: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych